İçeriğe Yönlendir

Connectte Rodaj olayı..

Mehmet Varankaya

Recommended Posts

Mehmet Varankaya

genç arkadaşlarımızdan biri 2006 model alman marka ticari bi araç aldı.aracı kullanmaya başlamış kadran 130 dan yukarı çıkmıyo. servise gitmiş motorda sorunmu var diye herhangi bir şey çıkmamış.

aracı aldığı amcayı aramış 55 yaşlarında. arkadaş durumu anlatmış.amcada oğlum ben bu aracı sıfır aldım aldığımdan beride 110 120 yi hiç geçmedim demiş. haaa konu şimdi anlaşıldı. ayrıca bu olay gerçektir.

pekiii arkadaşlar diyorki. connectlerde fazla hız yapmayalım. 110 120 geçmeyelim.3000 devirin üzerine çıkmayalım. diyorlar bende katılıyorum ama .aynı durum bizim başımızada gelebilirmi.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Çok düşük devirde kullanmayın, açılsın diye aşırı yüksek devirlerde de kullanmayın. Motorun vuruntu, titreşim yapmadığı orta canlı devirlerde kullanın sorun yaşamassınız diye tahmin ediyorum.

O amca aracı aldığında aşırı sakin kullanmış olabiir. Arac kıpırdadığı gibi 2. vites, az hızlanınca 3. 50'den sonra 5. vitese almıştır. Hızlanacağı zamanda 5. viteste dip gaz yapmıştır. Muhtemelen aracı ortalama 1500 devir yada daha düşük devirlerde kullanmıştır.

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
Aşırı kurumdandır o bence.

Onun kolayı var karbon clean yaptırırsınız ama, aracın sağır olması bu demek herhalde...

Bakalım bende merakla bekliyorum ne çıkacak...

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Arkadaşların dediği gibi carbon clean + sonrasında wurth motor katkısı 3000 devirlerde biraz kullanılması. Ara ara 4000 devire doğruda yaklaştırılabilir. Büyük ihtimal faydası olacaktır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aynı olayı ben yaşadım...

75'lik connect 130'u geçmiyordu... Kulakları çınlasın.. Servis müdürü Sezgin Bey'i aradım... Abi basabildiğin kadar basacaksın başka yolu yok dedi..

Dediğini yaptım. :D Olmuştu.. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Emre Özen
(düzenlendi)
Aynı olayı ben yaşadım...

75'lik connect 130'u geçmiyordu... Kulakları çınlasın.. Servis müdürü Sezgin Bey'i aradım... Abi basabildiğin kadar basacaksın başka yolu yok dedi..

Dediğini yaptım. ;) Olmuştu.. :D

evet mehmet abi aynı sorunla ilk başlarda bizde karşılaşmıştık çılgın enişteyle alabildiğince zorladık arabayı 185 km/h ye kadar çıktık ki o hızda devir 4.700-4.900 arasıydı yani 190 ı rahat görücek dereceye geldi abartmış olmiyim hatta ibreyi bitiricekti:D bunu yaptığımızda aracın kmsi 9.000km idi şimdilerde gayet rahatlıkla 140-150 görebiliyoruz araçta

tarihinde Emre tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...