İçeriğe Yönlendir

Bizde Lpglendik..

Mustafa Baş

Recommended Posts

Mustafa Baş

Aracımıza 1350 TL ye Lovato marka Lpg kiti taktırdık. Yakıt değerlerini ilerleyen zamanlarda paylaşacağım. Motor arıza lambasınıda yakmadı. :)

Yorum bağlantısı
Musa Aygör

Hayırlı olsun. Benim BRC marka takılalı 19 ay oldu daha tanışmadık lambayla :)

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Tanr?verdi

hayırlı olsun. size tavsiyem ucuz lpg koymayın aracınıza. yakıt konusunda da güvendiğiniz opet istasyonlarından şaşmayın bence. aygaz euro lpg bence rakiplerine göre çok performanslı ve temiz bir yakıt.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Hayırlı olsun. Benim BRC marka takılalı 19 ay oldu daha tanışmadık lambayla :good2:

+12 ay ;)

hatta arıza lambası bozuk mu diye mafı söküp taktığımda oldu :D lamba sağlam

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Tanr?verdi

bende de 4 aydır yanmadı o lamba. sadece bir parça arızasından yandı. lpgden hiç yanmadı. ileride oksijen sensöründen kaynaklı bir arıza lambasının yanması sözkonusu diye bilgi aldım servisten. nedeni hakkında teknik bilgim yok tabi.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Hayırlı olsun.

Her focus lamba ile tanışacaktır... :D

Allahıma şükürler olsun daha görmedim o lambayı.

ha bu arada lpg 40 lirayla 202 km yapıyordu şehiriçi, 219a çıktı. bi yanlışlık yoktur di mi? yani rahat rahat sevinebilir miyim? ;) 3 aylık lpgliyim daha ben gerçi de.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Allahıma şükürler olsun daha görmedim o lambayı.

ha bu arada lpg 40 lirayla 202 km yapıyordu şehiriçi, 219a çıktı. bi yanlışlık yoktur di mi? yani rahat rahat sevinebilir miyim? ;) 3 aylık lpgliyim daha ben gerçi de.

hepsi lpg mi 40 liranın. tüketimi fazla gibi abi ben 46 liralık gaz 10 liralık benzinle 290 km yaptım son depo yani benim hesabım 100 kmde 10 lpg 1,5 litre benzin gibi

eğer 40 lira gaz ayrıca benzin tüketiminde varsa 202 km az gibi

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin

Ya arkadaşlar ben taktıralı bir buçuk yıl oldu ilk biryıl sorun yoktu şimdi ise ben söndürmekten bıktım o yanmaktan bıkmadı illa iki depoda bir yanıyo acaba ne yapmam gerekli bilen varmı ;)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)
hepsi lpg mi 40 liranın. tüketimi fazla gibi abi ben 46 liralık gaz 10 liralık benzinle 290 km yaptım son depo yani benim hesabım 100 kmde 10 lpg 1,5 litre benzin gibi

eğer 40 lira gaz ayrıca benzin tüketiminde varsa 202 km az gibi

doğru Mustafa, yanlış yazmışım ilki 30 lira olacak (202 olan) ikincisi 40 lira (219) olan. şehiriçi bunlar. artmış gibi sanki.

bir de benim egzos manifoltu çatlak, 100 lira dediler kaynak için, daha yaptıramadım. onun da etkisi olur mu bilmiyorum. abiler daha iyi bilirler. ben ledi biliyom bunu değil. ;)

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bizimde egosz sprali parçalanmıştı değişince tüketim de düşer dediler am bariz fark olmadı ;)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
bizimde egosz sprali parçalanmıştı değişince tüketim de düşer dediler am bariz fark olmadı ;)

100 lira dediler yaa. çıkarıp takabilsem ben yaparım zaten kaynağı. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu ifade; 80 lirayla 438 km demekki... Muğla gibi tırıvırı bir il için çok yüsek bir tüketim..

Benim araba 80 liralık gaz ile Muğla şartlarında 550-560 km gider...

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Bu ifade; 80 lirayla 438 km demekki... Muğla gibi tırıvırı bir il için çok yüsek bir tüketim..

Benim araba 80 liralık gaz ile Muğla şartlarında 550-560 km gider...

90 lirayla 588 yaptığım günleri ne çabuk unuttun? bıyıklı seni... :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
90 lirayla 588 yaptığım günleri ne çabuk unuttun? bıyıklı seni... :)

Böyle bir şey hatırlamıyorum ben.. :good1:

Bu hesaba göre böyle bir şey yaptıysan da lpg'nin litresi 1 milyon lira iken yapmışsındır.. :p

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez
Ya arkadaşlar ben taktıralı bir buçuk yıl oldu ilk biryıl sorun yoktu şimdi ise ben söndürmekten bıktım o yanmaktan bıkmadı illa iki depoda bir yanıyo acaba ne yapmam gerekli bilen varmı :good1:

Arıza lambasını orayı ışık geçirmeyen bir bantla kapatın olsun bitsin.

Araba nasıl olsa gidiyor, gözünüzü yormaz hiç olmazsa.

Benim sağ fren balatamın sensör kablosu bozuk çıktı, yapıştırdım siyah bandı bilgi ekranına ışık söndü... :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin
(düzenlendi)
Arıza lambasını orayı ışık geçirmeyen bir bantla kapatın olsun bitsin.

Araba nasıl olsa gidiyor, gözünüzü yormaz hiç olmazsa.

Benim sağ fren balatamın sensör kablosu bozuk çıktı, yapıştırdım siyah bandı bilgi ekranına ışık söndü... :nazar:

Abi süpersin ya valla gözüme takılıp duruyor

tarihinde Mustafa ?ahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

çok klasik bir laf olacak ama arıza kodu ne? lpgden normal de hata iki türlü oluyor kalibrasyon hatası (faikr zengin karışım) bir de kötü gaz nedeniyle oksijen sensörü sorun buluyor sanırım

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin
çok klasik bir laf olacak ama arıza kodu ne? lpgden normal de hata iki türlü oluyor kalibrasyon hatası (faikr zengin karışım) bir de kötü gaz nedeniyle oksijen sensörü sorun buluyor sanırım

fakir karışım zengin karışım yazıyor ben bu sensörleri temizletsem ve güzl bir kalibrasyon yaptırsam düzelir mi acaba?

Yorum bağlantısı
Mustafa Baş

Herkese iyi niyetlerinden dolayı teşekkürler. :) 65 TL gaz ile 365 km yaptı araç ilk depoda, şehirçi, sizce nasıl bir değer?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...