İçeriğe Yönlendir

2001 Ford Focus Bujisinin marka ve modeli nedir ?

Ahmet Göksel

Recommended Posts

Ahmet Göksel

arkadaşlar aracımı alalı yaklaşık 7 ay oldu en son ağır bakımından sonra ateşleme bobini yolculuk sırasında arızalandı ve kendim ateşleme bobinini alıp değiştirdim ancak bugüne kadar bujilerinde değişmediğini düşünüyorum. bulunduğum yerde araçtan anlayan kimse yok daha doğrusu aracın bujilerinin farklı olması nedeniyle kalem buji diyorlar sanırım açma anahtarı dahi kimsede yok. bujileri değiştirmek istiyorum ancak anlayan olmadığından internetten sipariş verip değiştirmek istiyorum fakat hangi bujiden almam gerektiğini bilmiyorum. aracım 2001 model ford focus 1.6 ambiante sedan buji marka veya modeli hakkında bilgi verirseniz sevinirim. şimdiden teşekkür ederim....

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ahmet bey keşke bujilerinizi ve bobininizi aynı zamanda değiştirseydiniz.Çünkü bujileriniz bobine zarar vermiş ve o yüzden arıza yapmış olabilir.Yine aynı şekilde arızalı bir bobinde bujileri bozar.Mesela buji üzerindeki bir çatlak bize bobine bakmamızı söyler.Bobin değişmeden değiştirilen bir buji daha sonra yine çatlar..

Yorum bağlantısı
Ahmet Göksel

ayhan bey valla anlayan yokki inanın o kadar sıkıntılı bir durum ki şöyle bir şey anlatayım; ben aracı ilk aldığımda tabi pek anlamadığımdan rolanti biraz yüksek diyerek bir ustaya gittim kendisi aynı zamanda tek motor ustasıdır.. gaz kelebeğini ayarlayalım dedi nasıl yapacaksınız dedim... vida olması lazım onu gevşetip veya sıkıp ayarlarız dedi.. iki saat o vidayı aradı en son bulamadı bu gaz kelebeğinin başını ayarlarken kırmışlar en iyisi servise gidin dedi :bravo: .. sonradan allahtan bu fordcluptr var otomatik cikle olduğunu ve motor ısındığında rolantinin normale döndüğünü gördüm... o sorun böyle çözüldü bu en basit sorun ve ustanın çözümü bu kadar yoklukta uğraşıyorum ona göre siz değerlendirin artık... :lol2:

Yorum bağlantısı
Ahmet Göksel
Bozar

mehmet abi söylediğiniz gibi motocraft super siparişi verdim perşembe gelecekmiş perşembe günü sonuclarını yazarım burdan hem bujilerden çatlak olan varsa ayhan beyin dediği gibi ateşleme bobini bundan arızalanmış olabilir...

Bozar

mehmet abi bu arada buji kablosu nasıl arızalanır veya arızalı olduğu nasıl anlaşılır...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Buji kablosunun bozuk olduğunu sadece deneyerek anlıyoruz..

Genelde bozuk bobin ve kablo bujiye zarar veriyor.. Tersi olmuyor...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arızalı kablo gece karanlıkta bazen kendini belli ediyormuş.Ben hiç görmedim ama elektrik atlamaları(kıvılcım) gözle görülüyormuş. İsterseniz karanlıkta bir bakın..

Yorum bağlantısı
Engin Evni
(düzenlendi)

Peki arkadaşlar 1.6 ile 2.0 focusların bobinleri farklı mıdır? Bir sitede 92 liraya orjinal motorcraft bobin buldum. Ne dersiniz?

tarihinde Engin Evni tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Göksel

ateşleme bobini 70 tl falandı internette bulmuştum ancak kargoyla uğraşmamak için 80 tl ye alıp kendim taktım ama ikisi farklı mı bilmiyorum....

Yorum bağlantısı
Engin Evni
ateşleme bobini 70 tl falandı internette bulmuştum ancak kargoyla uğraşmamak için 80 tl ye alıp kendim taktım ama ikisi farklı mı bilmiyorum....

Orjinalmiydi Ahmet Bey bobin motorcraftmıydı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Peki arkadaşlar 1.6 ile 2.0 focusların bobinleri farklı mıdır? Bir sitede 92 liraya orjinal motorcraft bobin buldum. Ne dersiniz?

Alma bence onu...

Bu ucuz motorcraft işinde bi gariplik var..

Ben buji kablosunu 2 kez aldım.. İkisi de bozuk çıktı..

Bugün aynı kabloyu pahalı olarak aldım.. Yine motorcraft..

Yorum bağlantısı
Ahmet Göksel

mehmet abi bu sizin dediğiniz buji kablosumu yoksa ateşleme bobini mi benim anladığım kadarıyla engin bey ateşleme bobini istiyor o da bu adreste yine motocraftın 78 tl

parça motocraft ayrıca

http://www.reklam yasak.com.tr/urun_detay.asp?pid=10787

mehmet abi bu sizin dediğiniz buji kablosumu yoksa ateşleme bobini mi benim anladığım kadarıyla engin bey ateşleme bobini istiyor o da bu adreste yine motocraftın 78 tl

parça motocraft ayrıca

<a href="http://www.reklam yasak.com.tr/urun_detay.asp?pid=10787" target="_blank">http://www.reklam yasak.com.tr/urun_detay.asp?pid=10787</a>

adresi yazamadım ama reklam yasak diye bir site var orda 1998-2005 focuslara ait bobin....

parça motocraft ayrıca

<a href="http://www.reklam yasak.com.tr/urun_detay.asp?pid=10787" target="_blank">http://www.reklam yasak.com.tr/urun_detay.asp?pid=10787</a>

adresi yazamadım ama reklam yasak diye bir site var orda 1998-2005 focuslara ait bobin....

arama motoruna focus ateşleme bobini yazın çıkıyor zaten adres ordan...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet Ahmet Bey.. Bobinden konuşuyoruz..

Ama sizin gördüğünüz 78 lira kdv hariç fiyatı...

Yorum bağlantısı
Ahmet Göksel

tamam mehmet abi o dönem artık kampanyamı vardı bilmiyorum ordan 70 tl olarak hatırlıyorum yada kdv olayına inanın hiç dikkat etmedim burdanda parçacı bi arkadaş var kendi alış fiyatına getirtirdi 80 tl ye geldi bana taktım bende ....

Yorum bağlantısı
Türker Gönüllü
mehmet abi söylediğiniz gibi motocraft super siparişi verdim perşembe gelecekmiş perşembe günü sonuclarını yazarım burdan hem bujilerden çatlak olan varsa ayhan beyin dediği gibi ateşleme bobini bundan arızalanmış olabilir...

mehmet abi bu arada buji kablosu nasıl arızalanır veya arızalı olduğu nasıl anlaşılır...

Merhaba

Buji kablosu zamanla sıcak soguk farkından dolayı sertleşir ve kırılma oluşur,arıza tespiti avometre cihazı ile ohm bölümüne getirilir ve test yapılar gerekli omaj değerine ulaşmayan buji kablosu değiştirilir

Saygılar

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...