İçeriğe Yönlendir

LPG lambası sapıttı.

Caner Güneş

Recommended Posts

Caner Güneş

aracımda brc marka sıralı sistem tüp var. ankara tan otoda taktırmıştım. sorununm 10 tl lik gaz alıyorum 4 lamba yanıyor. biteceği zaman tek lambanın yanıp sönmesi lazımken 4 lamba birden yanıp sönüyor. bazende 2 lamba gıbı gösterirken tüp bitiyor. km ye göre hesaplayınca bir sorun yok gibi duruyor. acaba tüpün içinde havamı kaldı. bu soketlı gostergeli lambamı bozuldu yada beyinle ilgili bir sorunmu. tüpün 2 sene garantisi var her ne olursa olsun garanti kapsamına girermi.

saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten

lpg tankınız simit depomu?eğer simit ise şamandıranın konumlanmasından dolayı normal bir olay.km hesabı doğruya en yakın sonucu verir.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Benim lambalar gayet doğru gösteriyor. Ama gene de gaz alınca günlük sayacı sıfırlamak en iyisi.

Yorum bağlantısı
Caner Güneş
lpg tankınız simit depomu?eğer simit ise şamandıranın konumlanmasından dolayı normal bir olay.km hesabı doğruya en yakın sonucu verir.

tmm yanlış gösterme olayı şamandıranın konumlanmasından olabilir ama hani son 100 km lik yol kala bazı tüpler kırmızı lambaya gecerde, brc lerde oldugu gıbı bazende tek lamba yanıp sönmeye başlar. ama kafama takılan sey sondaki tek lambanın yanıp sönmesı gerekırken 4 lamba bırden yanıp sönüyor buda beyinde bir sorun olabılır sorusunu akla getiriyor.

Yorum bağlantısı
Talip İnal

Lpg sistemlerinin depo göstergesi çoğu zaman doğru bilgi veremez. Sizin sorununuz, muhtemelen şamandıranın hareket ettirdiği manyetik bir dairenin konumundan ya da manyetik dairenin üzerindeki okuyucudan kaynaklanıyor olabilir. Sistemin garantisi devam ettiğine göre, montaj yaptırdığınız yerde düzeltebilirler, gerekiyorsa parça değiştirebilirler.

Yaptığınız ölçümlerde elde ettiğiniz tüketim verilerine göre aldığınız gaz ile kaç km gidebileceğinizi hesaplamak, gösterge takip etmekten daha iyi sonuç verir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...