İçeriğe Yönlendir

R&#246lanti yükselme problemi

Seçkin Muratdağı

Recommended Posts

Seçkin Muratdağı

herkese kolay gelsin...

daha önce sizinle buradan arabamın hareket esnasında kendiliğinden gaz verdiğini paylaşmıştım. giderken boşa attığımda 4 bin devire kadar yükseliyor. tanıdık bir tamircide aracın gaz kelebeğini ve onun bulunduğu kısmı temizlettim. yaklaşık 1 ay hiç problem yaşamadım. ama bugün tekrar aynı sorun başladı. yanlız şuna dikkat ettim araçla hareket esnasında iken araçta hissedilecek bir çukura girdiğimde bu problem başlıyor. yani araç sarsıldığında bu problem başlıyor. sanki bi yerde temazsızlık oluyor. kimse net bi cevap veremiyor. konu ile ilgili ankarada görüşüp bilgi alabileceğim birisi yada bu konu ile ilgili fikri olan varsa benimle paylaşırsa çok sevinirim.

şimdiden teşekkürler....

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

yanlış hatırlamıyorsam daha önce açtığınız konuda ben size net cevap vermiştim !!!

Yorum bağlantısı
Taner Kaplan

valla aklıma nedense gaz teli geliyor aşınıpta takılıyor olabilir olmayacak sey degil .aracınız otomatikmi?

Yorum bağlantısı
Seçkin Muratdağı
yanlış hatırlamıyorsam daha önce açtığınız konuda ben size net cevap vermiştim !!!

aynı sorun bendede var araç vites te ikende gaz veriyor. Vss değişti 100 km kadar düzgündü sonra yeniden yapmaya başladı. beyini resetledik bi 100 km kadar daha gitti yine yaptı. sonra yeniden resetledim düzelmedi.

En son izmirde rölanti valfi temizlendi düzeldi bu sefer 110 km sonra yeniden yaptı. Hortumlar felan düzgün sıkıntı yok.

DAHA ÖNCE BU CEVABI VERMİŞSİNİZ FAKAT SORUNUN ÇÖZÜMÜ İLE İLGİLİ BİR BİLGİ VERMEMİŞSİNİZ. SİZ PROBLEMİNİZİ HALLETTİNİZMİ SORUN NEDEN BUNU BELİRTEBİLİR MİSİNİZ???

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
aynı sorun bendede var araç vites te ikende gaz veriyor. Vss değişti 100 km kadar düzgündü sonra yeniden yapmaya başladı. beyini resetledik bi 100 km kadar daha gitti yine yaptı. sonra yeniden resetledim düzelmedi.

En son izmirde rölanti valfi temizlendi düzeldi bu sefer 110 km sonra yeniden yaptı. Hortumlar felan düzgün sıkıntı yok.

DAHA ÖNCE BU CEVABI VERMİŞSİNİZ FAKAT SORUNUN ÇÖZÜMÜ İLE İLGİLİ BİR BİLGİ VERMEMİŞSİNİZ. SİZ PROBLEMİNİZİ HALLETTİNİZMİ SORUN NEDEN BUNU BELİRTEBİLİR MİSİNİZ???

misal benimkide arabayı stop etmeden rölanti çok sallıyor.. ancak daha kötü durumlarda kaldığım için şu anda müdahele gereği duymuyorum...

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Öncelikle büyük harf kullamak yasak. Ayrıca sorunun cevabını size yazmamışım yalnış hatırlamışım. Aşağıdaki linkte ileti 11#

http://www.otoclubturkiye.com/forum/Nasl-Tarif...-T-t182942.html

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...