İçeriğe Yönlendir

Airbag Ekipmanlari

Mehmet Taner Kadak

Recommended Posts

Mehmet Taner Kadak

Kaza yapmis bir focus var airbagler patlamis, arac toplanmis hicbir sorunu yok herseyi duzgun calisiyor ama airbagleri takmamislar. 2 senedir airbagsiz dolasiyormus sahibi. Bu konu hakkinda detayli bilgiye ihtiyacim var. Airbagleri tekrar aktif hale getirmek ve gosterge deki isigi sondurmek icin hangi parcalara ihtiyac duyacagim. Airbagin hangi yardimci elemanlari sensorleri vardir ve aracin nerelerinden bu bilgilere ihtiyacim var.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

MTK; Öncelikle teknik ekipmanlar hakkında bilgim yok, Ancak Çok maliyetli olduğunu duydum. Hele hele Americanyada dahada sıkıntılı olur gibime geliyor. Birde O dediğin araba Kaç model? ALmayımı düşünüyorsun?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kaza yapmis bir focus var airbagler patlamis, arac toplanmis hicbir sorunu yok herseyi duzgun calisiyor ama airbagleri takmamislar. 2 senedir airbagsiz dolasiyormus sahibi. Bu konu hakkinda detayli bilgiye ihtiyacim var. Airbagleri tekrar aktif hale getirmek ve gosterge deki isigi sondurmek icin hangi parcalara ihtiyac duyacagim. Airbagin hangi yardimci elemanlari sensorleri vardir ve aracin nerelerinden bu bilgilere ihtiyacim var.

Derdin ışık söndürmek ise bu kolay :good1:

Airbag için,

Airbagler, sensörler ve beyni lazım... galiba..

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Ebayda crash sensor haric $200 set halinde satiliyor. Icinde airbagler, modul, emniyet kemeri tokasi ve emniyet kemeri var. Derdim muayeneden gecirebilmek. Araci almayi dusunuyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

US şartlarında çok ucuza parça bulman mümkün, işçiliği ehil teknisyen ister, işçilik fiyatlarını bilemem.

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Iscilik derken? Airbaglarin takilmasi modul sensor montajlarinin ardindan herhangi bir bilgisayarli islem yapiliyormu yoksa isik sonuyormu direkt.

MTK; Öncelikle teknik ekipmanlar hakkında bilgim yok, Ancak Çok maliyetli olduğunu duydum. Hele hele Americanyada dahada sıkıntılı olur gibime geliyor. Birde O dediğin araba Kaç model? ALmayımı düşünüyorsun?

2001 model 90bin milde. USA standartlarinin altinda, bedava diyebilecek kadar ucuz. Kullanmayi dusunmuyorum sadece alicam. Hicbirsey olmasa suanki focusuma parca niyetine kullanirim :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Benim yerini bulamadigim tek sensor kaza sensoru panjurun neresindedir bu? Birde takilmasi gereken herseyi taktiktan sonra aktif hale geleceklermi yoksa baska bir islem daha varmidir?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Airbag beyni , araca uygun ise programlanmadan takılır. Ön darbe sensörü ön panjurun arkasında, ön panele bitişiktir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...