İçeriğe Yönlendir

Ev yapımı çikolatalı kek

Simay Bayur

Recommended Posts

Simay Bayur
(düzenlendi)

2 bardak şeker

3,5 bardak un

1 bardak sıvı yağ

1 bardak süt

3 yumurta

1 kabartma tozu

1 vanilya

2 tatlı kaşığı kakao

içine isteğe bağlı olarak fındık,fıstık yada portakal,limon rendesi koyabilirsiniz

eğer kekte kabarma sorunu yaşıyorsanız keke en son kabartma tozunu ekleyip üzerine bir kaç damla limon suyu damlatın harika oluyor

günlerde veya çocuklara atıştırmalık (balar çocuklardan daha çok yiğiyor) yapabilirsiniz

ilginç tarifleriniz varsa beklerim

biz abur cuburu severiz :D :lol2:

tarihinde Simay Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Benim hanım da buraya takılır artık, benim gibi bir pasta canavarı varken tarif bulması zor oluyordu :D

Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu
2 bardak şeker

3,5 bardak un

1 bardak sıvı yağ

1 bardak süt

3 yumurta

1 kabartma tozu

1 vanilya

2 tatlı kaşığı kakao

içine isteğe bağlı olarak fındık,fıstık yada portakal,limon rendesi koyabilirsiniz

eğer kekte kabarma sorunu yaşıyorsanız keke en son kabartma tozunu ekleyip üzerine bir kaç damla limon suyu damlatın harika oluyor

günlerde veya çocuklara atıştırmalık (balar çocuklardan daha çok yiğiyor) yapabilirsiniz

ilginç tarifleriniz varsa beklerim

biz abur cuburu severiz :D :lol2:

Eşim az önce aynından yaptı.Şimdi fırında çıkar az sonra.

Yanlız içine limon kabuğu rendeside ekliyor.Güzel bir aroma katıyor kek'e :party2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler

Bu bölüm iyi olmuş be baksanıza tarifler gelmeye başladı bile,bizim hanım ve kızım tarifleri yakından takip eder ama çok kilo alıyoruz bu aralar hanım evde yasak koymuş hamur işi yasakmış :lol2: :D :lol2:

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Ramazan ve arkasından bayram gelmesinden dolayı , bu tür tariflerin oldukça işe yarayacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Nezaket Gürsoy

Ben içie damla çikolata da koyuyorum harika oluyor. Bi deneyin derim. Bu ara ben de evden eksik etmiyorum bebişler de bayılıyor ben de.

Yorum bağlantısı
Arzu Gürkan
2 bardak şeker

3,5 bardak un

1 bardak sıvı yağ

1 bardak süt

3 yumurta

1 kabartma tozu

1 vanilya

2 tatlı kaşığı kakao

Ben bu başlığı nasıl atlarım beeee :)

Bu tarif var ya, aynı zamanda ıslak kek tarifi.

2 bardak şeker

1 bardak sıvı yağ

1 bardak süt

3 yumurta

2 tatlı kaşığı kakaoyu karıştırdıktan sonra 1 bardağını ayırıyorsunuz ve diğer malzemeleri kalan karışıma katıp karıştırıyorsunuz. piştikten sonra sıcakkken ayırdığınız 1 bardak sıvıyı kekin üzerine döküyorsunuz.

Budur. :rofl:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Of Of ağzım sulandı, eve gidince hanıma bırakmayıp kendim yapıcam vallahi, kalıba döktükten sonrada kalanları kaşıkla sıyırıp yiyeceğim, çiğkende güzel oluyor bu kek :D

Yorum bağlantısı
Simay Bayur

Bir kek tarifine bu kadar rağbet olduğuna göre ileride yeni tariflerle ya mutfak masraflarında artış olucak (kilolarda dahil) yada beyler mutfak işlerine girişicek :D

Yorum bağlantısı
Pınar Çalıkuşu
(düzenlendi)

•4 yumurta

•1 su b. toz şeker

•125 gr. Tereyağı

•2 çorba k. kakao

•1 su b. süt

•1 paket vanilya

•1 paket kabartma tozu

•Alabildiği kadar un

Sosu için:

•1,5 su b. süt

•1 su b. toz şeker

•100 gr. Çikolata

•1 çorba k. kakao

Benim ıslak kekimin tarifi de bu. Sosu çikolata eriyene kadar ısıtılıyor. İçine de vişne koyuyorum gerçek browniden farksız oluyor.

tarihinde P?nar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler
•4 yumurta

•1 su b. toz şeker

•125 gr. Tereyağı

•2 çorba k. kakao

•1 su b. süt

•1 paket vanilya

•1 paket kabartma tozu

•Alabildiği kadar un

Sosu için:

•1,5 su b. süt

•1 su b. toz şeker

•100 gr. Çikolata

•1 çorba k. kakao

Benim ıslak kekimin tarifi de bu. Sosu çikolata eriyene kadar ısıtılıyor. İçine de vişne koyuyorum gerçek browniden farksız oluyor.

Benim kızım sağ olsun bu tariften devamlı yapıyor . bilmeyenlerede bende tavsiye ederim . :nazar:

Yorum bağlantısı
Tülin Keskin

teşekkürler tarif için :)

bu arada bu tarife göre kabarma garantisi varmı bacım ??? benim yaptığım kekler 2 cm ten fazla kabarmıyor da :D (çok yeteneksizim :(:D)

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
teşekkürler tarif için :)

bu arada bu tarife göre kabarma garantisi varmı bacım ??? benim yaptığım kekler 2 cm ten fazla kabarmıyor da :D (çok yeteneksizim :(:D )

garanti benden olsun :(

Yorum bağlantısı
Tülin Keskin
Kabarma garantisi verilmiş zaten. Kabarmassada bize yollayın biz yeriz afiyetle

ben yaptıysam bir daha düşünün derim, yemeyi :vampir:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...