İçeriğe Yönlendir

Trimlerden Gelen Sesler

Mustafa Mendeş

Recommended Posts

Mustafa Mendeş

Müzik Sistemim benim için yeterli. Equilaizerımı popa ayarladığımda bana yetecek bass ve kaliteli bir müzik alıyorum fakat kolonların trimlerle olan bağlantısından mıdır nedir çok sinir bozucu sesler geliyor kulağıma bu defada müziği kısmak zorunda kalıyorum.Artık CD'lerimi bass'ı az olan şarkılarla dolduruyorum.Bunun çözümü nedir? Yalıtım yaptırmam mı gerek? bana ne kadara mal olur?

Yorum bağlantısı
Mustafa Mendeş

Yani kolon titreşim yaratıyor ve kapının içinden zıngır zıngır ses geliyor :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Mendeş

Bu kapı içlerine yalıtım yapılmıyor mu? yani kolonların olduğu bölüme falan?

Yorum bağlantısı
Mustafa Mendeş

Ama o güzel Sony müzik sisteminin sesini açtıkça dahada zıngıldıyor trimler o onu bastırıyor oda onu :

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Pop+ Bass7 de olmak kaydı ile, daha güçlü hoparlörlerin takılı olduğu focus aracımda herhangi bir trim sesi hissetmiyorum. Kapılar hiç sökülmedi ise, o sesler hoparlörden de geliyor olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Mendeş

Yarın bakım için servise gidicem onlara bi göstereyim fakat yardımcı olacaklarını hiç sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Olurlar, kampanya da varmış şu aralar, paranızı da alırlar artık hiç ses duymazsınız...:)

Yorum bağlantısı
Mustafa Mendeş

Yetişemedim bugün :) 3'e kadar çalışıyorlarmış hafta sonu ya...Unuttum ben onu.Pazartesiye kaldı.Valla parayı vereyimde bi rahatlayayım o zaman duymam

:rolleyes:

Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir

Önceki aracımdada,şimdikindede öğle bir sorun yok.Evdeki müzik setininde bas ve tizini iyi ayarlamazsanız aynı sesleri duyabilirsiniz.Sanırım çok bas açık bir şekilde dinliyosunuz oda titreşimi çoğaltıyor.Eğer bu söylediklerim deyilse sizin araçta bir sorun var.açıp yada açtırıp baktırmanızı önerebilirim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Mendeş

Şimdi servisten geldim 60.000 Km bakımını yaptırdım ayrıca şikayetlerimede öenem vererek incelediler.Kapıyı söktük ve problemi buldum.Camı kaldıran motor kapının kaporta kısmına çok yakın ve bass'la birlikte kapıya temas ediyor.Motoru söktük,çift taraflı bant koyduk ve dişlilere gress yağı benzeri bir yağ sürdük işlem tamam.Çok mutluyum

Yorum bağlantısı
Mustafa Mendeş
(düzenlendi)

Bakım hakkındada fiyat olarak bilgi vereyim aklınızda bulunsun.Yapılan işlemleri faturadan buraya geçireyim:

1)Würth-Endüstriyel çok amaçlı temizleyici (Kullanılan kadar ödeme yaptım)

2)Ateşleme Bujileri

3)Filtre komple-Polen

4)60.000 Km bakımı 1.6 Duratec 16V

5)Filtre-Hava (Eleman)

6)Filtre-Yağ

7)Fren balata temizleyici (Kullanılan kadar ödeme yaptım)

8)Cam temizleme sıvısı (Antifrizli)

9)WD-40 Problem çözücü (Şişesiyle satın aldım)

10)FMY Motor Yağı

11)5/T Polen Filtresi Tümü

12)Tapa:Karter yağı boşaltma

13)Klips (Kapı trimlerindeki klipsler değişti kopanlar varmış test sürüşünde belirlendi)

14)Çift taraflı bant Würth

15)Mobil Ubw SHC7SE-140 Difransiyel Yağı

Birinci kalemdeki çok amaçlı temizleyici polen filtresine sıkıldı kötü kokuları önlemek için.Burada 15.kalem 60.000 bakımına girmiyor benim vites seçici mil keçem arıza yaptığı için aaç şanzıman yağı kaçırmış ve yağ boşalmış burdada mil keçesi yok fakat ısmarladım,gelince arayacaklar.Mil keçesininde fiyatı 22.5 lira.Kemalpaşa/Bursa Muslubaşlarda girdim servise.Muslubaşlar mil keçesi için 22.5 TL işçilik içinde yaklaşık 60 TL fiyat söyledi.Edremit/BALIKESİR Akoto ile görüştüm telefonda ve parça fiyatını 22.6 olarak verdi,aracım 4 yaşından büyük olduğu içinde işçilik almıyorlarmış.Burasını anlamadım yani Muslubaşlar benden 60 lirayla 70 lira arasında bir işçilik talep ediyor fakat Akoto işçilik almıyor.

tarihinde Mustafa Mende? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih Nigri

konuda bişey dikkatimi çekti sony sistemde equalizer mı var? pop rock jazz diye? varsa ben bu güne kadar nasıl görmedim :)

Yorum bağlantısı
Semih Nigri
sony de Dsp tuşuna basın, alt-üst ok tuşları ile seçin.

teşekkürler çağlar bey :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Mendeş

Sağ ön kapı içindeki trimi kaportaya tutturan tokalar kırımlış sesin sebebi buymuş

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...