İçeriğe Yönlendir

3G'nin cep telefonuna olumsuz etkisi

Ahmet Ertugay

Recommended Posts

Ahmet Ertugay

3G başladıktan sonra, kullandığım Nokia N70 cep telefonunda gelen aramalarda zil sesinde bozulmalar yaşamaya başladım. Normalde zil sesi düzgün çıkıyordu, fakat sadece gelen aramalarda seste bozulmalar yaşanıyordu. Tanıdık cep telefoncuya durumu anlattığımda hoparlörün patladıığını söyledi ve hoparlörü değiştirdik ama problem devam etti. Telefonu detaylı incelediler ama bir arıza bulunamadı. Sonunda bir kaç değişik cep telefoncuyla olan araştırmalar sonucunda bir tanesi aynı sorunun nokianın birkaç modelinde görüldüğünü ve sorunun 3G'den dolayı olduğunu, 3G kullanılmazsa problem yaşanmayacağını söyledi. Bunun üzerine telefonda dual mod yerine sadece GSM modunu seçerek 3G'yi devre dışı bıraktım ve sorunum çözüldü.

Konuyu bilen arkadaşlar muhtemelen vardır ama bilmeyen arkadaşlara belki yardımcı olur diye paylaşmak istedim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

nokia larinza nokia software updater ile guncelleme yapin.

Saçma sapan telefonculara goturmeyin...

Oyleki turkcell in bedava blackberry sim kilidini actigi halde bu ise 150tl isteyen telefoncular var, aman dikkat...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

AVM girişlerinde, Görüntülü görüşme yaparken, kolunu bacağını dönen kapıya kaptıran haberleri yakındır herhalde.

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

toplum olarak merak fazlalığımız olduğu için adamlar reklamı merak tabanlı yapmışlar.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Oyleki turkcell in bedava blackberry sim kilidini actigi halde bu ise 150tl isteyen telefoncular var, aman dikkat...

Bir de Avea açsa...

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Muhlis Abimin bir lafı var o celocanların 3. anteniyle ilgilide yazmıyayım şimdi buraya :D

toplum olarak merak fazlalığımız olduğu için adamlar reklamı merak tabanlı yapmışlar.

Tayfun Abi nerelerdesin yahu, özlettin kendini :selo:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

insanin basina ne gelirse ya meraktan...ya da devamini murat dere ye mi biraksam :unsure:

Turkcell nasi dusunememis bunu :lol2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...