İçeriğe Yönlendir

Otobanda Tek başına ?

Ayça Önder

Recommended Posts

Serkan Tütüncü
Polis Abilerimiz bir çevirme sırasında araçta bunu bulurlarsa alıp almayacaklarını merak ettim şimdi.

Hayır adam bu ne kardeşim burda. Yasak bu dediğinde, aa öylemi bilmiyordum demekten başka çare kalmıyor.

Yasak olsa da olmasa da pek bir önemi kalmıyor adam alıp gidiyor.

,

benim tahminim almazlar, biri çıksın karşına sana herseyi yapsın taciz v.s sen bir sprey taşıdın diye suçlu ol, saçma bir durum, en güzeli taşımak bence bayanlar için tabiki :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler

Bayanlar için gece yolculugu bence çok tehlikeli magandası var tinercisi var hırsızı var var oglu var yani devir kötü maceraya gerek yok.düşünün kırmızı ışıkta bayan sürücü bekliyor gece hele tenha bir yerse fırsatçılar kol geziyor yinede son karar bayan sürücünün :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Benim eşim de sürekli olarak istanbul kocaeli yapar. Arada bir sıkıştıranlar taciz etmeye (bayan diye) kalkanlar çıkar ama fazla uğraşmayınca cevabi olarak laf etmedikçe bişey olmaz. Önüne geçip hafif frene basmalar, yandan takip etmeler felan bazen olur ama çok nadirdir. Öküz çok ülkemizde ve karşı cinsi öcü gibi görüyorlar.

Otobanda tehlike genel trafik tehlikesidir. Özellikle rampalarda kamyonlar hiç takmaz üç şerit dizilirler. otobüsler de öyle. Siz 150 ile sol şeritten birbirini geçen iki kamyonu geçerken arkanızdan 200 le gelmeye çalışan bir reno symbol selektör korna vesaire ne bulursa yakıp sizi rahatsız eder. noluyor felan demeye kalkarsanız önünüze yanınıza dolanır. ayrıca bir problem bu öküzlerdir. 4x4 üyle peşinize takılıp tüm ışıklarını yakan şekilecek yer olmamasına karşı ensenizdeki kılları saymaya çalışan arazi mafyası kılıklı magandaları yahut galerici bozuntularını (iyi galericiler kapsam dışı) da problem olarak saymak mümkündür.

Bu kişiler genellikle erkeklerle dalaştıklarında daha büyük zarar verirler. Bayanlarla dalaşanlar genelde yanından gitme, korna çalma vesaire şeklinde olur, ki fazla bakmazsanız ya da yavaş gidiyorsanız çok fazla sabredemez basar giderler.

Kapınızı kilitli tutun. çantanızı koltuk üzerine sereserpe bırakmayın. camınızı kırmadıkları sürece bişey olmaz. camı kırmaya niyetlenmiş bir kişiye spreyle müdahale etmeye kalkarsanız o spreyi alır elinizden size sıkar. daha kötü olabilir. Öyle kolay değil sprey sıkmak. hele ki heyecanla. kötü bir olay olduğunda en tehlikeli şey kaza yapmaktır, sakin olmaya çalışıp karşı tarafın açığını yakalalayabileceğinizi, ondan daha zeki olduğunuzu düşünün.

Genellikle ışıklarda önünüzde hareket edecek alan bırakın. yanınıza biri yanaşırsa ilerleyip kurtaracak yer olsun. önü açık yerlerde bulunmaya çalışın. kızmızının dibine gidip durmak yerine geceleri uzaktan iyice yavaşlayıp yeşili yavaş giderken bekleyip gazlayın.

Yol tıkalı ise kesinlikle inip engeli kaldırmaya çalışmayın. Dolapdere civarlarında uygulanan taktiktir. Yıl tıkalı ise arabadan inmeden geri dönün. ya da başka arabanın gelmesini bekleyin hafi hafif geri giderek, gözünüz etrafta olsun.

Bu arada silah çekmek çok tehlikeli. Bir arkadaşımın dayısı, silah çeken kişiyi korkusundan panikle kendi silahını çekip öldürmüş ve 15 yıl yatmış vaktiyle. Yani karşınızdaki beceriksiz korkak bir silah sahibi ise panikleyip sizi silahıyla öldürebilir. dolayısı ile çekiyorsanız vurmak için çekeceksiniz. yani çekmeyeceksiniz.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Su Üstün
(düzenlendi)

bencede kurallara uygun kullanıldığında bir tehlike olacağını zannetmiyorum sadece bizim için değil tek başına seyahat eden herkes için bir parça risk olabilir.kimsenin kimseyi yollarda rahatsız etmediği günleride görürüz umarım :lol2:

Bayanlar için gece yolculugu bence çok tehlikeli magandası var tinercisi var hırsızı var var oglu var yani devir kötü maceraya gerek yok.düşünün kırmızı ışıkta bayan sürücü bekliyor gece hele tenha bir yerse fırsatçılar kol geziyor yinede son karar bayan sürücünün :unsure:

mehmet bey bu görüşünüze katılmıyorum açıkçası zaten uzun yol deniyor öyle çok fazla ışık olmaz...her halukarda kapılar kitli olmalı kanaatindeyim bu zamanda..böyle fırsatçılardan korkup yola çıkılmazsa onlara daha çok prim verilmiş olur bence :blink:

tarihinde Su tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Veysel Güngör

lastiğin patlamadığı aracın bozulmadığı sürece hiç bişi olmaz otobanda kenara çeksende 150 160 ile giden araçlardakiler 1 saniyede bayanmı erkekmi olduğunu farkedemeyebilr. farzet fark ettiler 300 mete ötede durur yada otobanda duramazlar. şayet bunlar olmuyorsa sana tavsiyem KAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAÇÇÇÇÇÇÇÇ :nazar:

Yorum bağlantısı
Hakan Baha

Otobanda problem anında bir bayanın yapacağı tek şey hemen yol yardımı aramak. Öyle lastik değiştirmeye falan kalkmamalı. Orta şeritten sakin sakin gidilmeli. Çok yavaş gidilmemeli çünkü bu da tacizlere neden olabilir.

Benim bir bayan arkadaşım gece yanlız araba kullanırken saçlarını falan kapatmak için bere takardı.

Ayrıca ben bir bayana tek başına uzun yola çıkmasını asla tavsiye etmem hiç bir şey olmasa mola yerlerinde bile yanlız olması iyi değil.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Hanımların kullandığı araç camlarının biraz koyulaştırılmasında fayda var diye düşünüyorum. Bakıldığında sürücü hemen dikkat çekmemeli. Kendi aracımda arka yolcu camı perdelerinide kapalı tutyorum. Kız kardeşimin yanında seyahat ederken direkt arabanın içine göz atanlara şahit oluyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Hüseyin Özsüt

Valla Annem birkaç kere Ankara-İstanbul yaptı... Tabii o düz vites arabada zorlanmaya alışmış biri olarak, otomatik vites yeni arabasını Ankara'ya getirdi. Yolda vites derdi olmadığı ve araba hızı hissettirmediği için sakin sakin 160'la geldi. Ben de sesimi çıkarmadım, yoksa 110'u geçmez otobanda... Otoban boyunca hiçbir falso, gariplik görmedim... Çoğu uzun yol şehirden daha iyidir bu konuda... En kötü ihtimalle Tır şoförlerine güvenebilirsiniz... Yolda sizi taciz etmeye çalışan bir araçla uğraşmak zorunda kalırsanız, yolda gördüğünüz ilk tır şoföründen pencereden pencereye işaretlerle yardım isteyebilirsiniz... Kamyon şoförleri de düzgündür de, tır şoförlerinde şansınız bayağı bir daha yüksek... Bu konuda geyik yapmıyorum bu arada ciddiyim... Ancak uzun yoldan korkacak birşey yok diyebilirim...

Bence ürkek olmamak lazım... Butun şoförler kaza yapmaktan kaçınır... Biri sizi kasti sıkıştırıyorsa bu belli olur... Biri sıkıştırdığında otomatik olarak direksiyonu ters yöne kırarsınız ya, öyle yapmayın, kontrollü olun, sizi kasti sıkıştıran arabaya kırın direksiyonu... Çok ani ve çok sert kırın, geri toplayın... Surat ifadesine bayılacaksınız... :unsure: Yollardaki magandaları egale etmek aslında kolaydır... Üstelik rezil kepaze olur utanırlar...

1) Sıkıştırandan kaçmayın, üstüne kırın (kasti sıkıştırma ise tabii, kişi dalgınlıkla yaptıysa farkı anlarsınız zaten.) Kimse kaza yapmak istemez, bunu unutmayın, otomatik olarak sizden kaçacaktır...

2) Sol şerit ihlali yapmayın, 3 şerit gidiş bir yolda bile en sol şerit sollama şerididir. Sola geçin, sollayın, tekrar sağa geçin... Trafik kurallarına uyan siz olun... Siz sağ veya orta şeritte giderken, makas atmaya çalışanı dikiz aynasından önceden görürsünüz, önünüzdeki arabayla olan boşluğu kapatın. Makas atmaya çalışan kişi geçecek yer bulamayınca ani fren yapmak zorunda kalacaktır.

3) gene çok şeritli yolda tacizkar davranışlarda bulunan bir araçla karşılaştığınızda, yolu tıkayın... Mesela ileride iki arabanın aşağı yukarı aynı hızda gittiğini gördünüz... Hemen oraya yetişin hangi şerit boş ise o şeritten onların hızı ile gidin... Tacizci araç çoğu çoğu arkanızda, tamponunu sizinkine dayamış olur...

4) Tamponunu sizin aracınızın arka tamponunun dibine dayamış gelen magandalar için çok eğlenceli bir çözüm söyleyeyim... Debriyaja basın, vitesi küçültün, ayağınız debriyaja hala basılı iken ani fren yapın, aynı anda ayağınızı debriyajdan çekin ve gazı kökleyin... Arkadaki öyle korkacak ve oyle bir fren yapacak ki fren sesini 2-3 araba ondekiler duyacak... :unknw: Araç otomatik vitesse vites küçültmek için gaza sonuna kadar basın, vites küçültün, küçük viteste motoru bağırtarak giderken ani fren yapın (fren süreleri 1 saniyenin altında bu arada...) tekrar gaza abanın... Arkanızdan doğru sizi taciz eden arabanın 30 metre geriden geldiğini göreceksiniz... Akıllanmazsa daha sık aralıklarla daha sert frenler yapın... Elbet maganda şoförün bir boşluğunu yakalarsınız...

Bunların hepsini bir Erkek olarak ben Ankara'da yapıyorum... Ankara'da maganda çok, son dönemde para görmüş, altına araba çekmiş sonradan görme de çok. Kırmızı ışıkta geçmek, makas atıp milleti taciz etmek normal birşeymiş gibi araç kullanan çok. Genel olarak da Ankara'lılar kötü araç kullanır. Yağmurda trafik kilitlenir falan. :D Kırmızı ışıkta sağa dönmenin serbest olduğunu sanacak kadar mallar açıkçası... Kırmızı yanarken yolun sağında beklerseniz kesin korna yersiniz... Ben oyle durumlarda geri vitese takıp arkadakinin tamponuna yapışıyorum; ancak tabii siz bunu yapmayın, sıkışık trafikte işler değişir...

Magandaya anladığı dilden konuşmak lazım... 2 saniyede o sizin seviyenize çıkamaz ya, ama ne yazık ki ve allahtan biz iki saniyede onların seviyesine inebiliriz...

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

üç yıl kadar önce Samsun da oturduğumuz kafeye bir kız geldi.bisikletini kafenin önüne çekti.sırtında kollarında falan sponsor armaları vardı.lafı uzatmayayım.meğer bu kız hopa dan istanbul a sahilden gidecekmiş.Ne cesaret ama.samsun a kadar sağ salim geldiğine şaşırarak (trafik ve güzergahta olabilicekleri düşünerek)

-"iyi buraya kadar gelebilmişsin" dedim

-"niye ki?" dedi.

Aklıma Müjde Ar la Şener Şen in arabesk filmi geldi ama söylemedim tabi ki.

arabayla bir yere gitmek,araç bozulmadığı ve olur olmadık yerde uyku bastırmadığı sürece sorunsuzdur ama yine tek başına yola çıkılmaması ve gündüz seyredilmesi kişisel tavsiyemdir.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Haluk ,yapma .Bizim buralarda en ufak bir sıkıntı olmaz...

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

bizim buralarda olmaz da biraz daha kuzeydoğuda işler biraz daha değişir.taytla bisiklette ilerleyen bir bayana düğün konvoyu yaparlar valla :nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

Bir anımı anlatayım.

Geçen sene Didim'den tatilden dönerken izmir otobanında sürücüsü bayan olan önümdeki aracın arka tamponunun açıldığını farkettim. Sellektör yaptım korna bastım farketmedi. Ben de en azından yanına geleyim uyarayım diye hızımı artırdım. Ben hızlanıyorum o hızlanıyor, sanırım korktu ve kaçmaya başladı. :nazar:

145 civarı bir hızla giderken yanına gelebildim de benim arabada da çocukları görünce yavaşladı biraz, eminiyet şeridine çektik arabaları. Anlattım durumu, "e ne yapacağım şimdi?" dedi. Tamponu biraz sıkıştırdım. "Bu sizi idare eder ama 140 le giderseniz yine açılır" dedim.

Sanırım 70-80 le falan devam etmiştir yola.

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Burada kadinlar erkeklerden daha hizlli ama temkinli kullaniyorlar. Hatta ogrenci servis soforleri ambulans soferlerinin buyuk cogunlugu bayan.

No comment :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
1) Sıkıştırandan kaçmayın, üstüne kırın (kasti sıkıştırma ise tabii, kişi dalgınlıkla yaptıysa farkı anlarsınız zaten.) Kimse kaza yapmak istemez, bunu unutmayın, otomatik olarak sizden kaçacaktır...

Yanlış.

2) Sol şerit ihlali yapmayın, 3 şerit gidiş bir yolda bile en sol şerit sollama şerididir. Sola geçin, sollayın, tekrar sağa geçin... Trafik kurallarına uyan siz olun... Siz sağ veya orta şeritte giderken, makas atmaya çalışanı dikiz aynasından önceden görürsünüz, önünüzdeki arabayla olan boşluğu kapatın. Makas atmaya çalışan kişi geçecek yer bulamayınca ani fren yapmak zorunda kalacaktır.

Yanlış

3) gene çok şeritli yolda tacizkar davranışlarda bulunan bir araçla karşılaştığınızda, yolu tıkayın... Mesela ileride iki arabanın aşağı yukarı aynı hızda gittiğini gördünüz... Hemen oraya yetişin hangi şerit boş ise o şeritten onların hızı ile gidin... Tacizci araç çoğu çoğu arkanızda, tamponunu sizinkine dayamış olur...

Yanlış

4) Tamponunu sizin aracınızın arka tamponunun dibine dayamış gelen magandalar için çok eğlenceli bir çözüm söyleyeyim... Debriyaja basın, vitesi küçültün, ayağınız debriyaja hala basılı iken ani fren yapın, aynı anda ayağınızı debriyajdan çekin ve gazı kökleyin... Arkadaki öyle korkacak ve oyle bir fren yapacak ki fren sesini 2-3 araba ondekiler duyacak... :good1: Araç otomatik vitesse vites küçültmek için gaza sonuna kadar basın, vites küçültün, küçük viteste motoru bağırtarak giderken ani fren yapın (fren süreleri 1 saniyenin altında bu arada...) tekrar gaza abanın... Arkanızdan doğru sizi taciz eden arabanın 30 metre geriden geldiğini göreceksiniz... Akıllanmazsa daha sık aralıklarla daha sert frenler yapın... Elbet maganda şoförün bir boşluğunu yakalarsınız...

Bayağı yanlış.

Bunların hepsini bir Erkek olarak ben Ankara'da yapıyorum... Ankara'da maganda çok, son dönemde para görmüş, altına araba çekmiş sonradan görme de çok. Kırmızı ışıkta geçmek, makas atıp milleti taciz etmek normal birşeymiş gibi araç kullanan çok. Genel olarak da Ankara'lılar kötü araç kullanır. Yağmurda trafik kilitlenir falan. :D Kırmızı ışıkta sağa dönmenin serbest olduğunu sanacak kadar mallar açıkçası... Kırmızı yanarken yolun sağında beklerseniz kesin korna yersiniz... Ben oyle durumlarda geri vitese takıp arkadakinin tamponuna yapışıyorum; ancak tabii siz bunu yapmayın, sıkışık trafikte işler değişir...

Magandaya anladığı dilden konuşmak lazım... 2 saniyede o sizin seviyenize çıkamaz ya, ama ne yazık ki ve allahtan biz iki saniyede onların seviyesine inebiliriz...

Maganda ile maganda olmak bu olsa gerek. Lütfen yanlış anlamayın ama bunlar bazen hepimizin istemeden de olsa yaptığı ama yanlış olan hareketler.

Benim önerim hızınızı 60 lara düşürmeniz ve ne olursa olsun durmamanız. Hiçbir maganda 60 la devam edemez. Basar gider. Ondan hızlı gidemeyeceğinize göre ondan yavaş gidin. Ayrıca önünüzü kestirecek pozisyona sakın girmeyin.

Burada kadinlar erkeklerden daha hizlli ama temkinli kullaniyorlar. Hatta ogrenci servis soforleri ambulans soferlerinin buyuk cogunlugu bayan.

No comment :D

Amerika'da insanlar medeni kardeşim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Ozyurek
Tamam doğru değil ama bu adam başka ne türlü öğrenir? kendini yolların kralı zannediyor,polis uyarsa bile en fazla 1-2 saat sonra yine sol şeritte dip gaz...Bunlara bir şekilde ders vermek gerekir.

Ufuk belliki hiç ders almamışsın sen...

Yorum bağlantısı
Aziz Türkmen
(düzenlendi)
Şu maddelerin tümüne ;

+10000

Bence sıkıştıranı sıkıştırmak daha mantıklı.Yani o anlığınına sıkıştırıp önünüze geçmesine izin vereceksin.Sonra başka yerde(ölümcül noktalarda) çok daha feci sıkıştıracaksın ;)

Yaşadığım bir olay:

Megane ile sol şeritten 150-160 civarı gidiyoruz.Arkadan e39 5 serisi yakmış selektörleri abanmış kornaya geliyor çok hızlıda değil arada maksimum 5-10 km hız farkı var.Annem vermedi yol adamda makas atarken inadına bizi sıkıştırdı.Sonra anem uzaktan(çok değil) adamı takip etti.Tek şeritli yol ayrımından ayrılıyordu e39.Annem yapıştı gaza yetişti,tek şeritlik yol ayrımından(otoban üstündekilerde)100 km hızla 2 araba birden döndük(viraj açısı sakattı) adam asıldı frenlere mecbur.Adam Apışıp kaldı kornaya bile basamadı,yemedi heralde :)

Tamam doğru değil ama bu adam başka ne türlü öğrenir? kendini yolların kralı zannediyor,polis uyarsa bile en fazla 1-2 saat sonra yine sol şeritte dip gaz...Bunlara bir şekilde ders vermek gerekir.Herkese anladığı dilden konuşmak gerek.Kısas'a kısas..

Sol şeritten gidiyorsan, arada 1 km/h fark bile olsa yersin selektörü, ne var ki bunda..? Ayrıca, o adam kendini yolların kralı degil de şoför olarak görüyormuş yoksa o dönüşteki bariyerlere yapışmanız an meselesiymiş anladığım kadarı ile...

tarihinde Aziz T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinem Kisa
Merhaba arkadaşlar,

Aranızda tek başına otobanda şehirlerarası yolculuk yapan var mı ? Bir bayan açısından otobanda tek başına gitmek ne derece tehlikeli olur sizce ?

Bayan sürücüler olarak şehir içinde yaşadığımız bazı malum problemler var. Yapılan sıkıştırmalar, kornalarla yapılan tacizler otobanda daha üst boyutlara ulaşabiliyor mu ?

kazmalardan kurtulmanın yolu, arabanıza ve şöförlüğünüze güveniyorsanız sol şeridi tercih edip süratli gitmeniz.

kimi bayan şöförler varki hakatten taciz edilesi, sol şeritte 40 la gideni, sinyalsiz şeritlere zıplamaları vs..

not: cinsiyet ayrımı yapmadan hata ayrımı yapalım..

Yorum bağlantısı
Timuçin Ülver
kazmalardan kurtulmanın yolu, arabanıza ve şöförlüğünüze güveniyorsanız sol şeridi tercih edip süratli gitmeniz.

kimi bayan şöförler varki hakatten taciz edilesi, sol şeritte 40 la gideni, sinyalsiz şeritlere zıplamaları vs..

not: cinsiyet ayrımı yapmadan hata ayrımı yapalım..

sol şeriti devamlı işgal etmek pek iyi olmaz....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Şu maddelerin tümüne ;

+10000

Bence sıkıştıranı sıkıştırmak daha mantıklı.Yani o anlığınına sıkıştırıp önünüze geçmesine izin vereceksin.Sonra başka yerde(ölümcül noktalarda) çok daha feci sıkıştıracaksın :D

Yaşadığım bir olay:

Megane ile sol şeritten 150-160 civarı gidiyoruz.Arkadan e39 5 serisi yakmış selektörleri abanmış kornaya geliyor çok hızlıda değil arada maksimum 5-10 km hız farkı var.Annem vermedi yol adamda makas atarken inadına bizi sıkıştırdı.Sonra anem uzaktan(çok değil) adamı takip etti.Tek şeritli yol ayrımından ayrılıyordu e39.Annem yapıştı gaza yetişti,tek şeritlik yol ayrımından(otoban üstündekilerde)100 km hızla 2 araba birden döndük(viraj açısı sakattı) adam asıldı frenlere mecbur.Adam Apışıp kaldı kornaya bile basamadı,yemedi heralde :rolleyes:

Tamam doğru değil ama bu adam başka ne türlü öğrenir? kendini yolların kralı zannediyor,polis uyarsa bile en fazla 1-2 saat sonra yine sol şeritte dip gaz...Bunlara bir şekilde ders vermek gerekir.Herkese anladığı dilden konuşmak gerek.Kısas'a kısas..

Bence çok yanlış yapmışsınız, hem sol şeritte işiniz ne, adam haklı çekil demekte fakat sıkıştırması yanlış olmuş, sizde gidip onu ölümcül bir yerde sıkıştırmışsınız, Allah tan adam sakinmiş, ya ters birine denk gelseydiniz o virajda kılını kıpırdatmaz hatta geçerken arka tarafınıza dokunduğu gibi daha ne olduğunu anlamadan adamın önünde takla atmaya başlardınız, o yüzden sakın yapmayın bunları, her zaman sakin olmaya çalışın her sürücü bu şekilde frene basmaya bilir, ben ne kindar olanlarını gördüm o yüzden yapmayın, bırakın geçsin.

Yorum bağlantısı
Özgür Ahkem Gökce

Nur dağından adanaya dönerken bir tırı solladım, tırın önündeki kamyonda başka bir kamyonu solladı, böylece ne ileri gidebiliyordum ne de sağa geçebiliyordum, arkadan gelen accord sellektör yapıyor kornaya basıyordu, aynadan bi süzdüm araçta acil bi durum mu var diye baktım aciliyeti olan bi durum gözükmüyordu, önümdeki kamyonun sollaması uzun sürdü , accord sellektör yapıp duruyordu,benim tampona kadar sokuldu bende uyuz olmaya başladım, işte böyle durumlarda ayağımı gazdan çekiyorum ve sadece fren lambasını yakacak kadar fren pedalına birkaç kez dokunup bırakıyorum ondan sonra arada baya bir mesafe bırakıyorlar sonrasında efendi efendi geçip gidiyorlar,(tabii bunu yapmadan önce dörtlüyü bir müddet yakıyorum ama hala uslanmıyorsa yapıyorum bu dediğimi :D )

otobanda yada uzun yolda, kimse kolay kolay birini sıkıştırmıyor, uzun yoldaki adamın derdi tasası kazasız belasız gideyim oluyor, ben hiç görmedim uzun yolda birinin bayan diye sıkıştırıldığını. Şayet olursa böyle bir durum az biraz yavaş gidilsin o kişiler basıp gidecektir,

Yorum bağlantısı
Sinem Kisa
sol şeriti devamlı işgal etmek pek iyi olmaz....

sürekli solda 90 la gidilsin demiyorum tabi... arkadan daha hızlı aracın geldiği farkedildiğinde yol verilmeli..

en azından ben ***-*** ın altında pek gitmiyorum..

Yorum bağlantısı
Ahmet Özdemir

Sol şeridi sürekli olarak ihlal etmek trafik kurallarına göre yasaktır. Sadece sola dönüşlerde ve sollamalarda kullanabilirsiniz...

Sol şerit cengaverliği yapmaya hiç gerek yok!

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
sürekli solda 90 la gidilsin demiyorum tabi... arkadan daha hızlı aracın geldiği farkedildiğinde yol verilmeli..

en azından ben 130-140 ın altında pek gitmiyorum..

Diyemezsiniz zaten, sürekli 90 la yada hangi hızda olursanız olun sol şeritte sürekli gidilmez, yol boş olsada gitmeyeceksiniz, yaptığınız hızda kural ihlali zaten, yani komple falso ne diyelim size...

Artik kapismiyorum ben kimseyle, son derece de rahat oluyor, bayanlara da oneririm. Arkadan gelip selektor yapip yol isteyen kaplumbaga vosvoslara bile yol veriyorum artik, umursamiyorum hic. 5 dakika gec ulasmak, kazasiz ulasmak, sorunsuz eve gitmek, iki tane salak ile sidik yaristirmaktan cok daha makul geliyor artik.

+9000

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

en azından ben 130-140 ın altında pek gitmiyorum..

Hımm hız kurallarına aykırı bunu geçtim de hangi yolda o hızlarla gidiyorsunuz acaba. :rofl:

Ne kadar çok psikopat varmış bu forumda..

:rolleyes:

Hele de sadece bu konuya yazmak için üye olmuş olanlarından :rolleyes:

:good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...