İçeriğe Yönlendir

Yollardaki motorsikletlere dikkat!

Mehmet Ezginler

Recommended Posts

Engin Özarı

Benim gördüğüm motorcuların %70 'i eksozdan ses çıkması için, sehir içindeki sıkışık trafikte, araçlar 50-60 km hızla giderken, bunlar 120 -130 ile sağ sol yapıp aralardan kaçıyorlar. Trafik ekiplerinini araçları genel ve radar kontrolü yaparken , motorlara da uygulama yapması lazım. Şehirler arası yollarda radarlar hep araçları yakalıyor. Motorları durdurduğunu hiç görmedim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler

Tehlikeli motorsiklet kullanan magandaların yüzünden arkadaşım bahçeşehir güzergahında kamyonla çarpıştı ölümden döndü ve hala mahkeme devam ediyor ama olan olmuş .

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

geçen bi tanesi tam köprü girişinde durdu, herkesin gözü önünde plakasını mandal ve kağıtla kapatıp köprüden kaçak geçti...oh ne ala!

hiç unutmam bi taneside hiç ortada yokken zikzak yaparak arkamdan gelmiş ben tam şerit değiştirirken tamponuma dokunmuştu. fiesta vardı şirketin, karlık düşmüştü ama salağın ayağı kopsa ne olacaktı?!?!

Yorum bağlantısı
Murat Dere
geçen bi tanesi tam köprü girişinde durdu, herkesin gözü önünde plakasını mandal ve kağıtla kapatıp köprüden kaçak geçti...oh ne ala!

hiç unutmam bi taneside hiç ortada yokken zikzak yaparak arkamdan gelmiş ben tam şerit değiştirirken tamponuma dokunmuştu. fiesta vardı şirketin, karlık düşmüştü ama salağın ayağı kopsa ne olacaktı?!?!

iyi olacaktı. tohumuna para mı verdim be?

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

sadece motosikletler mi? bisikletlere de dikkat etmek lazım. Geçenlerde İzmir Forum Bornova'ya giderken otoyolda bisiklet bir anda ortadan en sağa doğru önümden geçmez mi!! Allah'tan ledli yanıp sönen lambaları olduğundan gece karanlığında farkedebildim ve frenlemeyle çarpmaktan son anda kurtardım.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

bununla ilgili yakaladığım fotoğraf vardı, bulursam buraya eklerim.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

fotoğrafları buldum arkadaşlar tekniğe bakın :nazar: peşinden yetişeyim diye çok uğraşmıştım ama yetişemedim.

36003v.jpg

36081v.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

ogs den kaçak geçip zengin mi olacak ,üç kuruşun hesabını mı yapıyor,Allah akıl fikir versin bu gibi vatandaşlara

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Okan Beloğlu

Geçen hafta, işten eve dönüşte bir motorsikletli duramayıp arkadan vurdu. O sese göre eyvah dedim tampon indi diye geçirdim içimden , allahtan ufak bir sıyırıkla atlattık. Küçük bir çocuktu çarpan ve kaçtı. O trafikte yakalamam imkansızdı. İşte bu ülkede denetim olmadığı sürece bu tür olaylar hep başımıza gelecek. Motorsikset gördüğüm an trafikte kaçıyorum...

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Motorculara trafikte saygı gösterilmesi lazım...Bir iki dangalak yüzünden hepsine kötü gözle bakmayın...Zaten o tipler genellikle cezalarını çekiyorlar...

Hepimiiz kardeşiiiz... :unknw:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler
Motorculara trafikte saygı gösterilmesi lazım...Bir iki dangalak yüzünden hepsine kötü gözle bakmayın...Zaten o tipler genellikle cezalarını çekiyorlar...

Hepimiiz kardeşiiiz... :unknw:

Bu fikrinize kesinlikle katılmıyorum nedenmi: ben trafikte hiç adam gibi motorsiklet kullanan görmedim hep tehlikeli işler yapıyorlar kazalara sebeb oluyorlar durmadan şerit degişiyorlar iki aracın arasına giriyorlar sol şerit meraklısıdırlar daha sayayımmı ne saygısı kime saygı gösterecez.? trafikte kural denen birşey var trafikte her taşıt trafik kurallarına uymak zorundadır. :flowers:

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
Bu fikrinize kesinlikle katılmıyorum nedenmi: ben trafikte hiç adam gibi motorsiklet kullanan görmedim hep tehlikeli işler yapıyorlar kazalara sebeb oluyorlar durmadan şerit degişiyorlar iki aracın arasına giriyorlar sol şerit meraklısıdırlar daha sayayımmı ne saygısı kime saygı gösterecez.? trafikte kural denen birşey var trafikte her taşıt trafik kurallarına uymak zorundadır. :good1:

O zaman bugün herkes bir motor gözüne kestirip; ezsin... :flowers: Motoru şerit değiştirmeden, yoğun trafikte araçların arasından kıvrılıp geçmeden kullanacaksanız; ne gerek var motora... :unknw: Motosiklet trafik dostu, çevre dostu, stres düşmanı bir alet...Bunu amacı dışında kullananları da görevliler yakalasın...Hatta İstanbul'da motor kullananlara teşekkür edilmesi lazım...Düşünsenize; onlarında kocaman, 5 kişilik, tonlarca ağırlıktaki, emisyon canavarı metal yığınlarına tek kişi bindiğini...

Yorum bağlantısı
Arzu Gürkan

Bazı mesajları sildim bazılarını düzenledim. Çağdaş Bey size teşekkürler.

Lütfen şiddeti özendirici teşvik edici mesajlar yazmayalım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler
O zaman bugün herkes bir motor gözüne kestirip; ezsin... :good1: Motoru şerit değiştirmeden, yoğun trafikte araçların arasından kıvrılıp geçmeden kullanacaksanız; ne gerek var motora... :flowers: Motosiklet trafik dostu, çevre dostu, stres düşmanı bir alet...Bunu amacı dışında kullananları da görevliler yakalasın...Hatta İstanbul'da motor kullananlara teşekkür edilmesi lazım...Düşünsenize; onlarında kocaman, 5 kişilik, tonlarca ağırlıktaki, emisyon canavarı metal yığınlarına tek kişi bindiğini...

Ben kimseyi ezelim tabiri kullanmadım ? motorsiklette olsa trafik kurallarına uyması gerektiğini vurguladım sizin otobanda hiç yanınızdan 300 km hızla motor siklet geçtimi lütfen anlatılmak isteni anlamak lazım. :unknw:

Yorum bağlantısı
Arzu Gürkan

Ufuk, forum harici istediğin yerde küfredebilirsin ancak bilgisayar başındayım diye istediklerini ağzına geleni yazamazsın. Saygılı olmanı istiyorum en azından gerçek hayatta olabildiğin kadar.

Senden kat kat büyük abilerin var, onların ağzından küfür çıkıyor mu?

Kızgınlığı anlıyorum ancak bunu ifade etmenin doğru yollarını bul.

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

yorum yok :unknw:

ben 2 teker üzerindeyken abuk subuk hiçbirşey yapmadım, yapmayacağım da :flowers: benim kafamdan da çok arkadaş vardı, demekki sepette çürük de çıkabiliyor :good1:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Motosikletler biraz daha esnek makineler olduğu için sürücüsüne galiba fazla güven veriyor. Hızlanmaları süper, kıvrak, iki tekerlek daha kolay yön değiştirmelerine imkan veriyor. Daha iyi viraj dönüyorlar. Bütün bunlar biraraya gelince hızlı gitmek istiyorlar ve malum kaporta kendileri olduğu için kazaları ölümlü oluyor.

Yorum bağlantısı
Çağdaş İbiş
(düzenlendi)

Arzu hanım, asıl size teşekkür etmem lazım. Teşekkürler.

Gerçekten inanamıyorum yani nasıl bu kadar cani olduk, beğenmediğimiz, sevmediğimiz, yanlış yapanı ortadan kaldırma heveslisi olduk.

Duyarlı ve sağduyu ile yaklaşan bir çok arkadaşın da söylediği gibi her motosikletli çakal, serseri, insan hayatını hiçe sayan değildir. Yollarda onlarca otomobil görüyoruz; pug 106'lar, E30'lar daha niceleri makas ata ata gidiyorlar ve değil sizi tehlikeye düşürmek resmen hayatınıza kastediyorlar. Bunları nasıl cezalandırmayı düşünüyorsunuz ya da biz de otomobil kullanıcısı olduğumuz için bunlarla aynı sınıfta mı sayılırız.

Bu kadar duyarlı olmamın nedeni; bende bir iki teker kullanıcısıyım, yıllar önce kendini bilmez birisinin yüzünden kaza geçirdim ve çok acılar çektim, yine böyle kendini bilmezler yüzünden ailemle aram açıldığı için daha geçen ay aldığım Honda CBRmi yeni sattım, daha doğru düzgün binememiştim bile :unknw: .

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Ezme konusu espriydi...Önce onu belirteyim de... :good1:

İşin bir de şu önünden bakarsanız her motoru potansiyel düşman gözüyle görmezsiniz belki...Düşünün yoğun trafikte motor kullanıyorsunuz sağ şerittesiniz arkadaki adam sizi iyice sağa doğru itip emniyet şeridine çıkmaya zorluyor...Yada sol şeritte boşluk buluyorsunuz; sinyal verip geçerken geçtiğiniz araçtaki vatandaş sanki siz yokmuşsunuz gibi üzerinize kırıyor...Empati gerek biraz...

Gerçi yollarımızda trafik kuralı yerine başka kurallar geçerli...Büyük balık küçük balığı döver... :unknw:

Kamyonlar 4x4'leri, 4x4'ler binekleri, binekler minileri, miniler motorları... Bahçıvan şoförü... :flowers:

Yorum bağlantısı
Mustafa Özer Gelişli

Kuryelerle diğerlerini ayrı kefeye koymak lazım bence. Mesela ben de kuryelerden çok çekiniyorum. Ne yapacakları belli olmuyor. Nereden çıkacakları, ne zaman solayacakları ne zaman sağlayacakları hiç belli değil. Olur olmaz aralara giriyorlar sizi çok zor durumda bırakıyorlar. Ancak normal motor kullanıcıları arasında bu şekilde olanların sayısı bence az. Kendi ayrı bir şeritte giden, sollarken adam gibi sollayan, yanınıza yaklaştı mı sizinle göz teması kuranlar az değil. O nedenle onları ayrı bir kategoride değerlendirmek lazım.

Burada şunu da göz ardı etmemek lazım. Motorları normal şeride değil de emniyete şeridine layık gören otomobil sayısı da az değil, normal şeritte giderken sıkıştıran, korna çalıp taciz eden, sürekli yol isteyen, çekil kenara allahın cezası modunda dolaşan bir çok şöför var. Bence bunları da göz önüne almak lazım.

Yorum bağlantısı
Kıvanç Palamutlu
Arzu hanım, asıl size teşekkür etmem lazım. Teşekkürler.

Gerçekten inanamıyorum yani nasıl bu kadar cani olduk, beğenmediğimiz, sevmediğimiz, yanlış yapanı ortadan kaldırma heveslisi olduk.

Duyarlı ve sağduyu ile yaklaşan bir çok arkadaşın da söylediği gibi her motosikletli çakal, serseri, insan hayatını hiçe sayan değildir. Yollarda onlarca otomobil görüyoruz; pug 106'lar, E30'lar daha niceleri makas ata ata gidiyorlar ve değil sizi tehlikeye düşürmek resmen hayatınıza kastediyorlar. Bunları nasıl cezalandırmayı düşünüyorsunuz ya da biz de otomobil kullanıcısı olduğumuz için bunlarla aynı sınıfta mı sayılırız.

katılıyorum ve aynı şekilde bende inanamıyorum ve dehşetle izliyorum

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Motorculara da saygı göstermek lazım.Malesef trafiği tehlikeye düşüren motorcu sayısı o kadar fazlaki.Hızlı akan trafikte durmadan şerit değiştirmek , makasa girmek gerçek motorcuların yapmadığı şeyler.Ama duran trafikte motorun avantajını kullanmaları kadar doğal bir şeyde yok.

Eğitim şart :D Üç dubanınarasından geçtin mi ehliyet cepte :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...