İçeriğe Yönlendir

İnternetim kapanmıyor ısrarla

Serkan Toker

Recommended Posts

Serkan Toker

Geçenlerde smile adsl konusuna yazmıştım, superonline ile bir sorun oldu ve 10 telefon görüşmesi ( ikisi kavgalı ) sonucu pazartesi günü arayıp kestik dediler.Akşamda ttnet' e başvurup yeni abonelik aldım.Yarın akşama bağlanır dediler. Bu akşam tüm çabalarıma rağmen bağlanamayınca müşteri hizmetlerini aradım. Heniz portunuz açılmamış dediler. Sözleşmeyi yapan çocukta superonline hattı boşaltmış, rahat ol yarın bağlanır demişti. Kızdım ve son bir çaba ile eski modemi bağladım. Sonuç, burdayım, bağlantı duruyor. Şimdi ben kimden nasıl bağlanıyorum, nerden anlarım. Hadi bakalım It ciler vardı, söylesinler bize de... :)

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Senin en büyük sorunun ne biliyormusun çabuk bağlanıyorsun, sorgusuzca umarsızca ve tümüyle.... :) :lol2:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Beleşse sorun yokta, değilse superonline merkezi basmak için İstanbul'a geleceğim. :)

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen
Beleşse sorun yokta, değilse superonline merkezi basmak için İstanbul'a geleceğim. :lol2:

Bence onlar günahını vermez. :)

Yorum bağlantısı
Bence onlar günahını vermez. :shok:

+26

Bence superonline hattı daha kapatmadı serkan abi sende ondan kullanmaya devam ediyorsun. :unknw: Çok saçma bir durum olmuş inan bana bu adsl servis sağlayıcıların hepsi birbirinden kötü sadece türk.net için kötü demiyolar o da şimdilik nasıldır bilmem. Yeniden net bağlatıyor olsam turkneti denerdim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Valla abi bu gibi durumlarda port kapatılması zaman alıyor.Mesela smile adsl den tekrar TTnet e geçmek isterseniz Smile kasıtlı olarak 2-3 ay portları kapatmıyor.Bu durumda da TTnet bişey yapamıyor.Çünkü portları kiralamış ve yetkiyi devretmiş oluyor.Yani senin durumunda kısaca bu.İsterse Superonline portunu açık tutar.İnternet bağlantını kesse bile portunu kapatmaz.Şu anda bağlantın var ama bağlantı kesilecektir.Fakat port boşa çıkmayacaktır.Superonline bu konularda biraz daha iyimser ama adamları kızdırmışsan kasıt olabilir.

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir
Şimdi ben kimden nasıl bağlanıyorum, nerden anlarım. Hadi bakalım It ciler vardı, söylesinler bize de... :)

Eski modemi bağladığınıza göre, eski modem ayarlarında superonline'a ait kullanıcı adı ve şifresi oduğuna göre, superonline üzerinden bağlısınız demektir.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Eski modemi bağladığınıza göre, eski modem ayarlarında superonline'a ait kullanıcı adı ve şifresi oduğuna göre, superonline üzerinden bağlısınız demektir.

Bakın bunu bende siz diyince farkettim, doğru eski modem superonline' ait kullanıcı adıyla bağlanıyordu.

Ayhan, ttnet beni abone yaparken port boşaltılmış, bağlantı için engel yok dedi bilgisayardan bakıp, orada neyi eksik görmüş olabilir ? Superonline eğer dediğin gibi 2-3 ay portu bırakmazsa işimiz var. Bende yeni bi hat alırım, ne yapayım, veya komşudan kablosuz yaparız... :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Portu Ttnet e tahsis etmesi lazım.Boş duruyordur :) Superonline bağlantıyı keserse senin için daha iyi bişeyler oluyor demektir.Ama bağlantı devam ediyorsa hiç bir girişim yok bence..

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

Git yeni bir hat al abi 1 günde çözülsün işin, bekleme superonline 'nın keyfini..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Çağatay, hala superonline dan bağlanıyorum...Biraz böyle gitse kaçak hat muamelesi görmeyiz değilmi? :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bunların kablolarını birbirine bağlayacaksın, ayıklasınlar kendi kablolarını :lol2:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Az kalmıştı ama sakin davrandım. ttnet garip, birkaç güne bağlancaksınız fiyor başka birşey demiyor. Öbürleri hattı bırakana kadar birşey yapmıyorlar. En azından superonline interneti kesmedi bu arada. Biri kesti hemen diğeri başlattı, mağdur olmadım yani... :lol2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...