İçeriğe Yönlendir

Direksiyondan gelen katırtı şeklindeki ses

Mehmet Ali Çakmak

Recommended Posts

Mehmet Ali Çakmak

merhaba arkadaşlar.

1-araç hareket halindeyken ses yok ama durur konumda direksiyonu çevirdiğimde kıtır kıtır sesler geliyor :clapping:

2-bozuk zeminde alttan tok bir şekilde kütürtü tarzında sesler oluyor :yahoo:

3-araca binerken direksiyona dizim değince kilitleniyor ama konrağı çevirince bu defa flaşörler yanıyor.söndürmeye kalkarsam direksiyonun üzerindeki butona basınca resmen inilti şeklinde bir pompa sesi geliyor.dokunmazsam bir müddet sonra flaşörler sönüyor.ama kazara flaşör gerekse butona basamıyorum hemen inlemeye başlıyor :good1:

4-alarmla kapıyı kapatıyorum.5-10 saniye sonra ötmeye başlıyor.tekrar basıyorum gene ötüyor.bu olayı en az 6-7 kere tekrarlıyorum sonra sesini kesiyor.yani arabadan indikten sonra kapatıp eve gitmek mümkün değil.en azından 2-3 dakika kapatma mücadelesi veriyorum.daha da olmazsa anahtarla kapatıp gidiyorum. :D

5-sağ ayna elektrikli olarak ayarlanıyor ama soldan hiç motor sesi de gelmiyor hareket de etmiyor.sorun aynada mı dır yoksa kumanda düğmesindemi acaba? :rolleyes:

neyse bu kadar yeter kafanızı şişirmeyeyim.şimdilik bunları halledersem sonra diğerlerini de sıralarım bir ara

2.el bir mondeo sahibi olmak pek te kolay iş değilmiş sanırım. :dance3:

Yorum bağlantısı
Celal Akbaş

galiba aracınızın elektrik aksamı acemice elden geçmiş..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

1- Kutu açılacak

2- Fikrim yok...

3- Direksiyon üstündeki buton nedir ? Kontağı açınca gelen ses, penzin pompasının sesidir.. Sonradan takılan alarm ya bozulmuş ya yanlış bağlanmış...

4- Kapılardan bir yada birkaçı veya kaput swici arızalı..

5- Ayna bozuktur..

Devamını bekliyoruz...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Çakmak
(düzenlendi)
1- Kutu açılacak

2- Fikrim yok...

3- Direksiyon üstündeki buton nedir ? Kontağı açınca gelen ses, penzin pompasının sesidir.. Sonradan takılan alarm ya bozulmuş ya yanlış bağlanmış...

4- Kapılardan bir yada birkaçı veya kaput swici arızalı..

5- Ayna bozuktur..

Devamını bekliyoruz...

mehmet bey cevaplarınız için teşekkür ederim.

1-kutu açılısa tamir edilecek bir durum olur mu yoksa değişmesimi gerekir?

3-direksiyonun üzerindeki buton dörtlü flaşörlerin düğmesi.bu ancak kafasına göre çalışırsa problem yok ama ben olaki gerek oldu da dörtlüleri yakmak istedim mi düğmeye basar basmaz inilti şeklinde oldukça bariz bir pompa sesi gibi bir ses geliyor.hani benzetmek gerekirse sanki direksiyon hidrolik pompasının zorlanması gibi bir ses.hemen geri basıyorum ve ses kesiliyor.yani dörtlüleri yakmazsam bu sorunu göremiyorum.

4.cevabınız tamam.geçen gün anahtarla kapatmak istedim sol kapı anahtarı itiraz etti.sağ kapıdan ancak kapattım.demekki kilitte bir problem var.

5-inşallah aynadır.çünkü sol aynayla oynamak istediğimde hiç motor sesi gelmiyor.hani motor sesi gelse de ayna kıpırdama diyecem ki dişlisi falan sıyırmış kumanda edemiyor. ama en ufak bir motor çalışması sesi algılayamıyorum.

tarihinde Mehmet Ali tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt
(düzenlendi)

1- Direksiyonun hemen arkasında çok sayıda sarmaldan oluşan bant şeklinde bir kablolar bütünü var. Korna ya da diğer kumandalar için. Bir süre sonra katır kutur ses yapıyorlar. Hareket halinde sesin çok düşük olması sebebiyle duyamıyorsun. Yağlanınca da geçiyor ama uzun süre devam etmiyor. Değişim gerekiyor.

tarihinde Hasan Aks tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Osman Bilgin

selamunaleykum

aynı sorun bende de var, saga sola cevirince tıkırtı yapior, ustam egildi direksiyonun altina yağ spreyi idi sanirim yağladi bir kac zaman sessiz gitti ama yine basladi. bende nedenini arastiriordum sitede;

degisim derken neyi degistircez direksiyon kutusunu mu? ve bu sekilde kullanmamizin bir sakıncasi olur mu?

tesekkurler

demistim ama kimse gormedi sanirim sansimi tekrar deniyim dedim:=)

97 otomatik vites benim araba, direksiyon kutusu standart mi manuellerle aynı mı? bazi parcalar otomatiklerin ayrı oluyor ya. yeni araba sahibi olunca birazda insan meraklı oluyor:=)

aynı oluyorsa amarikadan ford contour parcalarindan getirtsem olur mu?

bir baska sorumsa; ikinci vitesde biraz bekleme yapip ole 3 e gecior nedeni ne olabilir? sanzuman yagının degistirildigini sanmiorum ondan olabilir mi? araba 137 binde.

satici diil de binici olmak istiyorum.

tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhaba, mesajınıza cevap verebilecek birileri olduğunda mutlaka yazacaktır, merak etmeyin.

Yorum bağlantısı
selamunaleykum

aynı sorun bende de var, saga sola cevirince tıkırtı yapior, ustam egildi direksiyonun altina yağ spreyi idi sanirim yağladi bir kac zaman sessiz gitti ama yine basladi. bende nedenini arastiriordum sitede;

degisim derken neyi degistircez direksiyon kutusunu mu? ve bu sekilde kullanmamizin bir sakıncasi olur mu?

tesekkurler

97 otomatik vites benim araba, direksiyon kutusu standart mi manuellerle aynı mı? bazi parcalar otomatiklerin ayrı oluyor ya. yeni araba sahibi olunca birazda insan meraklı oluyor:=)

bir baska sorumsa; ikinci vitesde biraz bekleme yapip ole 3 e gecior nedeni ne olabilir? sanzuman yagının degistirildigini sanmiorum ondan olabilir mi? araba 137 binde.

tesekkurler.

a.s.

direksiyonu bu şekilde kullanmak yerine bakımını yaptırmak daha dogru olucaktır.eger tamiri olmuyacak gibi ise degişime gidilebilir.

mondeonun amerikan contour ile yüzde 80 parçalar aynı.dreksiyon kutusuda aynı.yanlız amerikadan kargo hem az kişi yolluyabiliyor ve oldukca abartıyada gelen fiyatlar olabiliyor.almanya ve ingiltere paraçalar konusunda daha yogun.ama alımdan önce kargo için mesaj atarsanız eger ugraşırsa size kargo bedeli veriyor ve ürünü satın alınca shiping kısmına kargo bedelini yazıyorsunuz ürün geliyor.aksi taktirde ödeme yapmayın işiniz aksar.

otomatik ile manuel dreksiyon kutusunda fark yok.araştırmalarımda olmadıgını gördüm bendede dreksiyon kutusu sorunu var.

şanzıman yagı hiç degişmemiş ise degiştirmeniz çok faydalı olucaktır hemde çok.3.vites 2800 devire falan gelince geçiyor buda hızınıza baglı otomatiklerde biraz farklı.yanıltmak istemiyorum ama yag degişmedi ise normal diyebilirim.hakan bey çaglar bey daha net bilgi vereceklerdir.

mondeo nun keyfine vardıkca satacagınızı sanmıyorum.ama mondeo'nun bir üst modeline geçme istegi artar emin olun.mondeo mk1 ve mk2 üst modellerden daha yakışıklı araçlarımıza benzeyen model yok gibi neredeyse bu yüzden seviyorum.focus ve mondeo mk3 ler çok benziyor.

Yorum bağlantısı
merhaba arkadaşlar.

1-araç hareket halindeyken ses yok ama durur konumda direksiyonu çevirdiğimde kıtır kıtır sesler geliyor :good1:

2-bozuk zeminde alttan tok bir şekilde kütürtü tarzında sesler oluyor :p

3-araca binerken direksiyona dizim değince kilitleniyor ama konrağı çevirince bu defa flaşörler yanıyor.söndürmeye kalkarsam direksiyonun üzerindeki butona basınca resmen inilti şeklinde bir pompa sesi geliyor.dokunmazsam bir müddet sonra flaşörler sönüyor.ama kazara flaşör gerekse butona basamıyorum hemen inlemeye başlıyor :unknw:

4-alarmla kapıyı kapatıyorum.5-10 saniye sonra ötmeye başlıyor.tekrar basıyorum gene ötüyor.bu olayı en az 6-7 kere tekrarlıyorum sonra sesini kesiyor.yani arabadan indikten sonra kapatıp eve gitmek mümkün değil.en azından 2-3 dakika kapatma mücadelesi veriyorum.daha da olmazsa anahtarla kapatıp gidiyorum. :p

5-sağ ayna elektrikli olarak ayarlanıyor ama soldan hiç motor sesi de gelmiyor hareket de etmiyor.sorun aynada mı dır yoksa kumanda düğmesindemi acaba? :hahahoho:

neyse bu kadar yeter kafanızı şişirmeyeyim.şimdilik bunları halledersem sonra diğerlerini de sıralarım bir ara

2.el bir mondeo sahibi olmak pek te kolay iş değilmiş sanırım. :unknw:

2.el mondeo sahibi olmak şans bence ama bakımlısını bulmak çok zor şansızlık bu sadece.mondeo çaglar bey emmi gibi aracına özen gösteren ve çogu fordclub üyesi arkadaşlardan rahatca alınabilir bunu gördüm.club üyesi olan bir çok arkadaş araç bakımının gerçekten önemini kavrıyorlar.

yanılgısız diyebilecegim şudur bu hissi emmi en çok aşılayan insan burdan tekrar tşk.ediyorum kendisine.çaglar bey hakan beyinde faydası çok.modifiyede ise deli moderatörümüz tşk. hak eden isimdir. :fiuw: (kesinlikle yag çekmiyorum )daha bir çok arkadaşımızın çok başarılı çalışmaları var inceledikce bagımlısı olacaksınız eminim ve aracınıza baglanacaksınız demedi demeyin :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
selamunaleykum

tesekkurler

tesekkurler.

Osman bey yazınızda birsürü hatalı kelime var.. ç,ş,ğ gibi harfleri çoğunlukla kullanmıyorsunuz..

lütfen bu kurala uyalım..

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
a.s.

direksiyonu bu şekilde kullanmak yerine bakımını yaptırmak daha dogru olucaktır.eger tamiri olmuyacak gibi ise degişime gidilebilir.

mondeonun amerikan contour ile yüzde 80 parçalar aynı.dreksiyon kutusuda aynı.yanlız amerikadan kargo hem az kişi yolluyabiliyor ve oldukca abartıyada gelen fiyatlar olabiliyor.almanya ve ingiltere paraçalar konusunda daha yogun.ama alımdan önce kargo için mesaj atarsanız eger ugraşırsa size kargo bedeli veriyor ve ürünü satın alınca shiping kısmına kargo bedelini yazıyorsunuz ürün geliyor.aksi taktirde ödeme yapmayın işiniz aksar.

otomatik ile manuel dreksiyon kutusunda fark yok.araştırmalarımda olmadıgını gördüm bendede dreksiyon kutusu sorunu var.

şanzıman yagı hiç degişmemiş ise degiştirmeniz çok faydalı olucaktır hemde çok.3.vites 2800 devire falan gelince geçiyor buda hızınıza baglı otomatiklerde biraz farklı.yanıltmak istemiyorum ama yag degişmedi ise normal diyebilirim.hakan bey çaglar bey daha net bilgi vereceklerdir.

mondeo nun keyfine vardıkca satacagınızı sanmıyorum.ama mondeo'nun bir üst modeline geçme istegi artar emin olun.mondeo mk1 ve mk2 üst modellerden daha yakışıklı araçlarımıza benzeyen model yok gibi neredeyse bu yüzden seviyorum.focus ve mondeo mk3 ler çok benziyor.

teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

ikinci vitesde bekleme yapıyor derken devirde yukselme yok, nasıl anlatayım mesela2500 devirde vitesi degistircek sırada; 2 sn kadar bekliyor ondan son degistirior 2 sn sanki bosta gibi oluyor. manuelde gaz kesmeden vites değiştirdinizi düşünün. onun gibi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...