İçeriğe Yönlendir

5000 rds ye amfi bağlanır mı

Gökhan Uçak

Recommended Posts

Gökhan Uçak

5000 rds nin özellikle tiz özürlü olması acaba çıkış katından mıdır yoksa preamlifikatör katından mıdır acaba ? eğer preamfi çıkışı bulunabilirse hem görünüm bakımından orijinalliğini bozmak istemediğim hem de kumandadan vazgeçmek istemediğim için preamfisinden bir çıkış alarak amfi bağlamak istiyorum. daha önce bu tür bir uygulama deneyen oldu mu ya da uygulanabilirliği hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tespitiniz doğru tiz özürlüdür o teyp..

5000'den bişey olmaz... Zaman kaybı olur sadece...

Yorum bağlantısı
Özgür Karaca

ses düşürücüler var onları kullanabilirsin ben teyp imi değiştirmeden önce anfimi bu şekilde düşürücü ile bağlıyodum

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

O üniteye ampliyle falan uğraşmayın derim,önlere 1 çift 1 tl lik tweter takın idare edin.

Yorum bağlantısı
Gökhan Uçak

zaten 2 adet sony tweeter bağladım ön cam direklerine ona rağmen tatminkar gelmeyince sorunun sadece hoparlör olmadığını anladım. dün oturup devre şemasını bile inceledim nerden giriş yaparım diye ama bu iş içinde sorunun çıkış katıyla ilgili olması lazım. eğer preamfi den itibaren tiz yoksa yapılacak birşey yok maalesef.

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz
zaten 2 adet sony tweeter bağladım ön cam direklerine ona rağmen tatminkar gelmeyince sorunun sadece hoparlör olmadığını anladım. dün oturup devre şemasını bile inceledim nerden giriş yaparım diye ama bu iş içinde sorunun çıkış katıyla ilgili olması lazım. eğer preamfi den itibaren tiz yoksa yapılacak birşey yok maalesef.

Sony olmaz ona,tizleri yumuşaktır,1 liralık metal tweter olacak ki cıstak etsin.

Yorum bağlantısı
Gökhan Uçak

eh bir çiftte 1 liralığım yok ama boschmann diye bi marka 4 liralık tweeter im vardı hiç kullanmadığım olmazsa onları da arka kapılara paralel bağlarım. Bu kadar tweeteri kendime bağlama şansım olsa bi çığlıkla camları çatlatırdım heralde.

Yorum bağlantısı
Emre ilhan

Arkadaşlar 5000 rds de tiz sorunu var doğrudur. konuya hakim diğer arkadaşlarımın yaklaşımları okudum güzel ama kesin çözüm değildir. bu sorunu çözmek için pıeranfi katında bulunan pıeranfi enteğresinin ton kontrol uçlarındaki (4 kanal yani 4 uç) micro mercimek kondansatörlerin değerini düşürmektir. ama bunun için biraz elektronik bilgi ve el yatkınlığı gerekir amatörler için söylüyorum. ustalar zaten bu sorunu çözmüşlerdir.

Yorum bağlantısı
Gökhan Uçak

elimden geldiğince birşeyler deneyeceğim. sanırım bu teypte ton kontrol ve balance fader loudnes gibi özelliklerin hepsi tda7402 ile yapılıyor. acaba bu entegrenin sinyal girişlerindeki kondansatörleri mi kastediyorsunuz ya da bu entegreden anfi katına giderken olan (preanfi çıkışlarındaki) kondansatörler mi değişecek yoksa bant genişliğini , hangi frekansları kontrol edeceğini belirleyen (ton kontrol uçları hangileri bilmiyorum) ayrı kondansatörler varsa onlar mı değişecek.

Yorum bağlantısı
Gökhan Uçak

sanırım bu konuda biraz deneme yapmam gerkecek. eğer istediğim sonucu alamazsam teyp değişecek. usb ve sd kart olmazsa JVC KD-G335 cd mp3 çalar var aklımda. bir de jameson un sd kart girişli modeli var. hiç jameson teyp kullanan var mı ses kalitesi nasıldır ? sd ve usb den vazgeçip jvc mi yoksa jameson idare eder mi ? mükemmel bir set ya da çok yüksek ses değil istediğim. yalnızca biraz müzik dinleme zevki. 250 300 tl yi geçmeyi düşünmüyorum. jvc de direksiyona sanırım kelepçe türü bir sistemle kullanılan bir kumanda var jameson ise normal kumanda. normal kumandanın pek kullanışlı olduğunu düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...