İçeriğe Yönlendir

Siftah yaptık

Mahmut Yıldız

Recommended Posts

Metehan Şahin
Işıklı kavşakta yan yol falan ne demek ya adama kırmızı yanıyosa yanıyodur öyle bişey olcağını sanmam bence siz kabul ederek hata yapmışsınız...

Ortada hatasını kabul eden kimse yok anladığım kadarıyla.

Çok geçmiş olsun Allah daha beterlerinden saklasın.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Birincisi sizin tanıdık dediğiniz sigortacı karşı tarafın sigortacısı olduğu için tamamen duygusal davranmış olabilir...

İkincisi o palio neden diğer 2 araba dururken en sağdan güvenlik şeridi olabilecek yerden (sanırım durmdan) geçip size çarpmış acaba :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Birincisi sizin tanıdık dediğiniz sigortacı karşı tarafın sigortacısı olduğu için tamamen duygusal davranmış olabilir...

İkincisi o palio neden diğer 2 araba dururken en sağdan güvenlik şeridi olabilecek yerden (sanırım durmdan) geçip size çarpmış acaba :)

O sigortacı aynı zamanda benim akrabam olan birisinin de sigortacısı ve akrabam adamla olay yerine gelmeden konuştu, ona da aynısını söylemiş.

Yolda emniyet şeridi yok, 3 şeritli bir yol.

Kabul edilen birşey yok da masrafı sigorta öder mi? Benim merak ettiğim bu.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Kasko yok. Gelen sigortacı bu gibi kazalarda yan yoldan çıkan genelde hatalıdır, en iyi ihtimal 50/50 kusur bulunur dedi. Ama sigortanın hasarı ödemesi gerekmez mi?

eğer hatanın tamamını sana verirlerse senin sigorta onun hasarını öder sen maalesef cebinden yapıracaksın 50-50 verirlerse her ikinizin sigortası da diger aracın hasarının yarısını öder geri kalan yarısını da gene kendi ceplerinizden vereceksiniz

Yorum bağlantısı
Uğur Çakmak

Bildiğim kadarıyla tutanak tutulurken siz suçlu gösterilmişseniz ve altına imza atmışsanız kabul etmiş olursunuz.. yanılıyorda olabilirim.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Yani en kötü ehtimalle %100 ben suçlu olsam, sadece kendi hasarımı yaptırırım.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

aynen öyle dostum

Yorum bağlantısı
Nurullah Demir

evet aynen öyle bende yaşadım geçen ay çünkü 100% bana verdiler. vurduğum arabayı sigortam karsıladı ve kendi aracımın masrafını kendi cebimden ödedim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

geçmiş olsun.

palio'nunda ne kadar kağıt olduğu ortaya çıktı :)

Yorum bağlantısı
Sait Ertürk

geçmiş olsun. ramazan ayında daha dikkatli olmak gerekiyor. özellikle iftar saatine yakın bir zamanda ise

Yorum bağlantısı
Serkan Çok

zorunlu trafik sigortası bu işe yarıyor.

hatalı olanın sigortası diğerinin maduriyetini gidersin diye

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kaza tutanağında kimse hatasını kabul etmemeli, hem etse de kabul olmaz. Siz diğer duran araçtakilerden rica edip tutanağa şahit yazabilirdiniz. Ayrıca bende yeşilde geçtim, kusurlu değilimi yazıp, kusur tayinini tramere bırakmanız gerekir. En kötü ihtimalle yarı kusur sayılıp hsarınızın yarısını alırdınız karşı taraftan. Aklınızda olsun arkadaşlar, kusur tayininden çok, oraya ifade yazın, imkan varsa fotoğrafla destekleyin. Ben çarptım hatamı kabul ediyorum falan olmaz. ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Peki siz çarptınız ve hatanızı kabul ediyorsanız da mı? niye ki? Niçin yalana teşvik?

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Tanr?verdi

geçmiş olsun sanırım hatalı olan sizseniz sigorta karşılamıyor. sizin sgiortanız karşı tarafınkini karşılıyor olmalı. kasko ise her iki şekilde de karşılıyor diye biliyorum. eğer sizde hata yoksa karşı tarafın kaskosu sizinkini karşılıyor. sizde varsa hata oranına göre karşı tarafın masrafını sizin kaskonuz karşılıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler

geçmiş olsun, tampon bayagı zarar görmüş degişmek en akıllı çözüm olacaktır.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
geçmiş olsun, tampon bayagı zarar görmüş degişmek en akıllı çözüm olacaktır.

Biraz önce tekrardan foto çektim. Tampondaki hasardan işaretli kısım daha önceden vardı. Yani zaten değişme planlarındaydı, kısmeti böyleymiş.

siteye6.jpg

siteye7.jpg

siteye8.jpg

Pişman olduğum tekşey var, hemen inip ışık neydi diye bakmadım. Baksaydım tek kuruş ödemeden hallederdik ama artık olan oldu. Canımıza birşey gelmedi. Allah beterinden saklasın. Verilmiş sadakamız varmış, yine vermeye de devam edelim.

Palio'nun kağıt olduğu konusunda ise haklısınız.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan

Geçmiş olsun Mahmut Bey.Kaza yeri Beyazşehir - Portakal Market önü galiba.O kavşak çok tehlikeli özellikle market çıkışı kontrolsüz olduğu için.Bence orayada ışık koymalılar.Kazanız için şimdiden sonra keşkelerle kendinize hayıflanmayın kaza sırasında insanın beyni gerçekten sorgulama yapamıyor.Sizin ve karşınızdakinin canında birşey olmaması en büyük teselli.İnşallah tekrarı olmaz ki olursada bu kaza tecrübesiyle daha yerinde davranırsınız.(Allah kimseye az,çok v.b. kazalar göstermesin)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Geçmiş olsun Mahmut Bey.Kaza yeri Beyazşehir - Portakal Market önü galiba.O kavşak çok tehlikeli özellikle market çıkışı kontrolsüz olduğu için.Bence orayada ışık koymalılar.Kazanız için şimdiden sonra keşkelerle kendinize hayıflanmayın kaza sırasında insanın beyni gerçekten sorgulama yapamıyor.Sizin ve karşınızdakinin canında birşey olmaması en büyük teselli.İnşallah tekrarı olmaz ki olursada bu kaza tecrübesiyle daha yerinde davranırsınız.(Allah kimseye az,çok v.b. kazalar göstermesin)

Yer doğru, aslında ben de orayı çok sevmiyorum. Hele dün oraya giripte karmaşayı görünce girdiğime de pişman olmuştum. İlk kaza tecrübemin de büyük olmaması sevindirici. Ancak oraya ışık koysan da değişecek birşey olmaz. Aslında itfaiyenin önündeki giriş daha da tehlikeli.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Geçmiş olsun, vesile ile: Kaza tutanaklarında kusurlu - kusursuz diye bir yazı yoktur. Raporda kazanın oluşu yazılır, imzalanır. ; Kusura sigorta şirketi elemanları karar verir, benim tahminim, bu kazada uğraşmak istemeyecek ve %50 - %50 yazıp bırakacaklar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Benim solda biraz ezik var ve tampon kırıldı. Acaba suç tamamen bende olsa bile sigorta masrafları (her iki taraf) karşılar mı?

Eğer karşılarsa tamponu tamir ettirmek yerine değiştirsem mi?

Ezik kısım çekiçlenecek mi?

Palio'nun çarptığı nokta çok önemli.. Bu çarpma noktasına göre kavşağa girmiş durumdasınız ve palio kusurlu görünüyor..

Ancak, Işık olayı netliğe kavuşmaz ise işler karışır.. Doğrular değişir..

Trafik sigortası; Kusur oranında, kusursuz kişiye ödeme yapar..

Bu kazada % 50 kusur verilirse, sizin sigortanız palionun hasarının yarısını, Palionun sigortası sizin hasarınızın yarısını öder.. Her iki tarafının hasarlarının tamamının trafik sigortasından ödenmesi mümkün değildir..

Palio tamamen kusurlu bulunursa sizin aracınızın hasarının tamamını palionun trafik sigortası öder..

Tampon değişir.. çamurluk çekiçlenir..

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)

Işığın netliğe kavuşması zor. Ayrıca tutanağa çizim yaparken yukarıda çizdiğim gibi duran araçları çizmedim. Bunun da etkisi olur galiba.

Şimdi önemli soru şu:Tamponu nereden bulacağız. Karşı tarafın sigorta karşılarsa servise gitmeli miyim? Yoksa hiç gerek yok, yan sanayi bul, o da idare eder mi dersiniz? Ve nereden bulacağız?

tarihinde Mahmut Y?ld?z tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Işığın netliğe kavuşması zor. Ayrıca tutanağa çizim yaparken yukarıda çizdiğim gibi duran araçları çizmedim. Bunun da etkisi olur galiba.

Şimdi önemli soru şu:Tamponu nereden bulacağız. Karşı tarafın sigorta karşılarsa servise gitmeli miyim? Yoksa hiç gerek yok, yan sanayi bul, o da idare eder mi dersiniz? Ve nereden bulacağız?

En iyi ihtimalle hasarın yarısını alacağınız için tampon parasını kendiniz verecekmiş gibi düşünün. Ancak forumdan bildiğim yan sanayisi pek hoş olmuyor. Tutanakla birlikte arabayı yaptırmak istediğiniz yere aracı bırakıyorsunuz, onlar dosya çıp eksper çağırıyorlar. Eksper tampon fiyatını belirleyip kusur oranında paranızı hesabınıza yatırıyor. Geçmiş olsun, tutanağa ben kusurluyum o kusurlu yazmayın derim, olayı anlatın bırakın onlar belirlesin kusuru... :bambam:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...