İçeriğe Yönlendir

Eşiniz arabasını vermekte sıkıntı yaratıyor mu?

İlknur Öztürk

Recommended Posts

Öncelikle konu harika yeni farkettim,okudukça yorumları gözümde canlandırdımda baya güldüm... Ayrıca unutmayalımki biz erkekler herzaman yardımseverliğe açığız.Bende eşime o kadar ısrarcı ve öğretici olmama rağmen bir türlü arabayı sürdüremiyorum,bizim derdimiz arabanın büyük olması ve otomatik olmamasıymış :) o kadar gösterdim en son cesaretlendirdim uzun yolda geçti direksiyonun başına,bizimkine bir baktım direksiyon simidinden şapur şupur su damlıyo heycandan :rolleyes: sakin davranıp heyecanını yendik.ertesi gün yine geçti direksiyona bu sefer şehir içindeyiz,arabayı bir kaldırışı var akıllara zarar :rolleyes: bende yanındayım 200 - 300 mt gittik az daha yol kenarındaki tabelaları toplucaktık :rolleyes: dedim artık burda stoppppppp bu seferde kötü olduk iyimi...amma kıymetli arabaymış falanda falanda başımın etini yedi durdu :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Barın

Koca transitin sadece şoför koltuğu bana kalıyor zaten,onu da çocuklar kapacak. :p

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten

kız kardeşime bile veriyorum ama biraz korkarak yeni ehliyet aldı.sözlüme vermiştim bir keresinde beni oldukça korkutmuştu.ama evlenince hiç düşünmeden veririm.tek bizim değil mutlaka eşlerimizinde arbaya ihtiyacı olacak.kapıda araba varken toplu taşımada rezil olmalasına göz yumamam. :)

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt
(düzenlendi)

Ben eşime araç kullanmayı ünüversitenin ilk yıllarında öğretmiştim. Ehliyeti'de sonrasında aldı. İlk yıllarda aracımızla ufak tefek sorunlarda yaşadık. 1-2 kaza (kusur karşı tarafa verildi.) ve 1 kez de aracı bankete yatırması gibi. Geçen haftada sağ arka çamurluğu, yolculuk dönüşü uykulu gözlerle otoparkta duvarın köşesine sürttü. Olumsuzluk gibi algılanmasın benim kaza sayımın çok gerisinde. Gerçi benim de kusurlu kazam yok gibi. İstanbul'da oturmamız ve ailelerimizn Ankara ve Eskişehir'de olması nedeniyle çok yol yapıyoruz. İkinci şoförde şart aslında. Uzun süre araçlarımızı eşimde, her trafikte ve uzun yolda kullanmıştır. Çok kontrollü ve ekonomik kullanır. Tek kusuru yolu boş bulduğunda benden daha hızlı bir plotajı olmasıdır. Burdur yolunda 3 TIR'ı peş peşe solladığını bilirim. (o zaman çift şerit değildi.) İbreye fazla takılmadan sürüyor. Hızlanmamaya söz verdiği sürece gece yolculukları dahil gözümü kapayarak rahat bir şekilde de uyuyorum.

Ancak, çocuklarımız dünyaya geldiğinden beri direksiyondan uzak durmaya çalışıyor. Söylediğine göre ben daha dikkatli kullanıyormuşum ve reflekslerim daha iyiymiş. Bahane! Beni kullanmaya çalışıyor. Araba onun için cazibesini yitirdiği için de iş ve çocukların yorguluğunun üzerine bir de trafikle uğraşmak istemiyor benim gibi. Sonuç olarak; başladığımız noktadan çok uzak değiliz sanırım.

Ben eşimin araç kullanmak yerine, artık beni kullanma çabasından şikayetçiyim. :)

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
S
Yorum bağlantısı
Ali Tütün
Hmm, demek ki bir sure sonra bu basimiza gelebilir :fotocek: .

sende öle bir ışık göremiyorum muhlisçim sen hertürlü ortaksın çünkü ilknurda araçtan zevk alıyor gördüğüm kadarı ile.

en güzeli benim ki soğudu arabadan ama bayanlar dikkatsiz oluyor genelde park ve sıkışık tirafikte sorun oluyorlar.

Yorum bağlantısı
İlknur Öztürk
sende öle bir ışık göremiyorum muhlisçim sen hertürlü ortaksın çünkü ilknurda araçtan zevk alıyor gördüğüm kadarı ile.

doğru tespit. ama kuralsız trafikten de nefret ediyorum:(

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin
Eşimin araba kullanmaya çalışırken Çektiğim video yu bir paylaşsam gülmekten kırılırsınız :fotocek:

Azcık gaza dokunuyor, Araba hızlanıyor, Bizimki frene basıp yavaşlamak yerine; şşşşştttttt diyerek yavaşlamaya çalışıyor :D :D :D

Yok yoook ben hayatta beceremem bu işi diyor. Boş arazide panik yaptım, Trafikte karşıdan araba gelse ağlamaya başlarım herhalde diyor :D

Bakalım arabayı satarsam eğer, otomatik birşeyler alabilirim ;) Süpriz :)

araba kullanamayanlar gargara yapsın :)

Hmm, demek ki bir sure sonra bu basimiza gelebilir :).

o sınıf ehliyet verilmiyor daha :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hakan Yağlı

benim eşim araba kullanmaya çok hevesli. şimdilik önce ehliyetini al diyorum.. ehliyet aldığı zamanda özel hoca tutmayı düşünüyorum 4 4 lük olmadan asla araba vermem ..

Yorum bağlantısı
Guest Mertol Kip

Konu başlığını anlamadım. Neden bir bayan arabayı kullanmak için kocasından izin istesinki?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Özgür Temiz
(düzenlendi)

Benim kız kardeşim devirsiz kullanmaz.Torku en yüksek devirde kullanır. :nazar::D İstemsiz olarak annem yoldan geçenlere çekiiiiillll diye bağırır.Kız arkadaşım ise tam bir drift king tir. :vreka: Yan makinasıdır. :):D

tarihinde Bilgehan Arbek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Abdullah Palat

benim eşim araçta ikimiz olsak bile hemen arka koltuğa geçmeye çalışıyor ben ne kadar ısrar etsemde o araba kullanma işini hiç ama hiç sevmiyor

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Eşim kullanır, zaman zaman çok işime gelir ben inerim o devam eder , ama ben varken asla kullanmaz 10 yıldır olduğu gibi, tamam söz ağzımı açmıyacağım desemde :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Özsüt

Bizde işler çok karışık...

Evdeki butun arabalar 3 seneliğine kiralık... Toplam 3 araba, biri benim, diğeri annemle babamın, oburu de annemle babamın... :unsure:

Durum şu: Babam işi genel olarak Gebze'de Gebze'ye aslında annemin olan Ford S-max'le gidiyor... Babam Gebze'de iken annem normalde babamın olan BMW Z4'ü kullanıyor... Ohh püfür püfür... :unknw: Babam Ankara'ya gelince annem kendi arabası S-max'ı babam kendi arabası Z4'ü kullanıyor... Ben de nacizane focus hatchback trend... :D Dolayısıyla bizim evde araba vermek vermemek mumkun değil, neredeyse herkes herkesin arabasını kullanıyor...

Ancak ciddi giden bir ilişkim var şu anda kızarkadaşımla olan durum biraz farklı. O daha çok taksi + uçak insanı ben biraz daha dört tekerlekli yaşam formuyum... Araba kullanmayı çok sevmiyor; ancak bazen de özlüyor... Arabası var, araba dört yaşını doldurdu 9000km'de !!! Benimki 1.5 yaşında 40.000'de !!!! Neyse genelde benim arabamla gidilecek yerlere gidiyoruz, geziyoruz veya iş hallediyoruz... Ama bazen benim de arabasız kaldığım oluyor (bir de abim var biliyor musunuz? Evde annemle babamın araba ile işi olursa abim benim arabama el koyuyor tabii)... O zaman o beni gezdiriyor... :D Kimde araba varsa o diğerini evinden alıp evine bırakıyor... :D

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

en iyisi iki araç.parçası vergisi ucuz mümkünse otomatik.iyi olan iyi arabaya binsin :unsure:

Yorum bağlantısı
Arda Akbay

ben ablama birkaç kere öğretmeye çalıştım ama daha kalkışta frene basıp da niye gitmiyo bu araba deyince vazgeçmiştim

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Yasemin Canbolat

Ben babama taktik uyguladım valla :D .Arabasının sağ ön tarafını kaldırıma bir kaç gün sonra sol arka tarafını duvara hafiften dokundurdum.Babacım da bana araba aldı.mecburen.Şimdi ikimizde mutluyuz. :nazar:

Yorum bağlantısı
Pınar Gürkan
(düzenlendi)
Ben babama taktik uyguladım valla:))arabasının sağ ön tarafını kaldırıma bir kaç gün sonra sol arka tarafını duvara hafiffften dokundurdum.babacımda bana araba aldı mecburen şimdi ikimizde mutluyuz :lol2:

Yasemincim, senin gibi birine kim hayır diyebilir...

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
K
Yorum bağlantısı
Yasemin Canbolat

Teşekkür ederim Pınar, sende olmasan yorumum başıma kalımıştı :lol2:

Yorum bağlantısı
İlknur Öztürk
Ben babama taktik uyguladım valla:))arabasının sağ ön tarafını kaldırıma bir kaç gün sonra sol arka tarafını duvara hafiffften dokundurdum.babacımda bana araba aldı mecburen şimdi ikimizde mutluyuz :)

biraz masraflı olmuş ama başka çare kalmıyor :) maalesef varolan arabaları kullanmak çok zor, illa başka bir arabada öğreneceksin bu işi.

Yorum bağlantısı
Yasemin Canbolat
biraz masraflı olmuş ama başka çare kalmıyor :bravo: maalesef varolan arabaları kullanmak çok zor, illa başka bir arabada öğreneceksin bu işi.

kesinlikle :nazar: erkeklerin arabası kıymetli o yüzden kendi arabanı kullanıcan.

Yorum bağlantısı
Faruk Dural

Ben eşimin araç kullanmasına karşı değilim şahsen, aksine kullanmasını isterim. Ehliyeti var zaten fakat pratik yapmadığı için pek iyi sayılmaz. Son aylarda yanına oturarak trafiğe çıkıyoruz ş.içi böyle giderse verecem arabayı kullansın, hem benim yükümün birazını almış olur. Çocuğu okula götürüp getirir, kendi işine gider, alış veriş vs...vs.... sırf daha pratik kullanabilsin diye arabaya park sensörü taktırdım. Ben nasıl olsa bi şekilde işyerine giderim, ayrıca havalar ısınınca motosiklet sezonu açılır :nazar: Motosikletimle baş başa kalmış olurum. Araba eşimimde kalsın (Temiz kullanmak şartı ile) hem ruhsatı bile eşimin üstüne yaptım. Saygılar...

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur
(düzenlendi)

Eşimin ehliyeti şu an yok ama almayı düşünüyor.Alırsa hiç teretdütsüz veririm .

tarihinde Bilgehan Arbek tarafından düzenlendi
?mla kurallar? l
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
Ben babama taktik uyguladım valla :D .Arabasının sağ ön tarafını kaldırıma bir kaç gün sonra sol arka tarafını duvara hafiften dokundurdum.Babacım da bana araba aldı.mecburen.Şimdi ikimizde mutluyuz. :p

Vallahi pes. Neden serviste bu kadar çok araba var anladım. :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

bizim ailede arabaların anahtarları anahtarlıkta asılı durur.Ruhsatlarda aracın içinde iki ablam,babam hangi araç boşta ise alır giderler.

Babam hangi aracı kullandıysa o hafta o aracı yerinde bulmak imkansızlaşır.Günün hatta o haftanın aracı o olur:)babamın en büyük hobisi deposu boş olan aracın benzinini fulletmek kirli ise yıkatmaktır:)buradan kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.Umarım yazdıklarımı okuyup hobisi fobiye dönüşmez:)

Yorum bağlantısı
Oguzhan Demirbaş

bende tereddütsüz eşine araba verenlerdenim.aslında ben ondan arada bir araba alabiliyorum.işim gereği ben fazla araba kullanmıyorum.ama eşim mecburen arabayla gidip geliyor.birde çocuk olayımız var.okul falan derken iyice alıştı.tereddüt etmedim etmemde yeterki kendine bişey olmasın .ama şu bi gerçek bazı bayanlar birçok erkekten daha hızlı araba kullanıyor. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...