İçeriğe Yönlendir

Plaka değiştirme

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Süha Demirtaş

Merhaba;

Kısmet olur ise bugün yarın yeni bir araç almak üzereyim. Ben istanbulda oturuyorum araç sakarya üzerine kayıtlı yani 54 plakalı.Doğal olarak araca yeni plaka çıkartma işlemine gireceğim, bu işlerin işlem sırası ne olmalıdır ve tahmini fiyatları bellimidir ?

Hazır yeni plaka alacak iken adımın ve soyadımın baş harflarini taşıyan bir plaka almak niyetindeyim bunun prosedürü, bir yönetmi veya maddi olarak farkı varmıdır. İllaki muamelecimi halleder bunu ben gitsem 2 gün uğraşsam olur mu ?

Öncelikle noterden satışı yapacaz sonra hemen şubeyemi gitmem lazım yoksa bununda bir zamanı varmıdır 10 gün gibi mesela ?

Konuyu sitede aradım bakındım lakin bulamadım bu zamana kadar kesin sorulmuştur diye düşündüm ama yok sanırım.

Yorum bağlantısı
Vural Dirimeşe

Ben aracımı alıp plaka değiştirirken pek bir fark verdiğimi hatırlamıyorum ama verdiysemde cüz'i bir miktardı.

Ayrıca internet üzerinden alabileceğiniz plakaların listesi var. Oradan istediğiniz plakayı 24 saatliğine ayırttırıyorsunuz ve 24 saat içinde kendiniz giderek ayırttığınız plakayı alabiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

internetten baktım lakin sadece Ankara Emniyette varmış sanırım plaka ayırtma işlemi.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

konya emniyette de var aynı uygulama ama belirli bir ücret alıyorlar plakayı vermek için

Yorum bağlantısı
Ulaş Kankaya

peki şöyle bir durum oluyormu ben eski aracımın üzerindeki

plakayı sattıktan sonra alabiliyormuyum sattığım şahış plakayı değiştiğinde

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin
peki şöyle bir durum oluyormu ben eski aracımın üzerindeki

plakayı sattıktan sonra alabiliyormuyum sattığım şahış plakayı değiştiğinde

Bu soru benimde aklımda acaba oluyormu benim plakada çok değerlide kendimce

Yorum bağlantısı
Ulaş Kankaya
Bu soru benimde aklımda acaba oluyormu benim plakada çok değerlide kendimce

benimde plakam değerlidir birazcık o yüzden belkide aracı satmıcam :lol2:

şaka bir yana varmıdır caresi acep

Yorum bağlantısı
İdris Arıcı

noter satışından sonra tescil için ne kadar zamanımız oluyor acaba?

Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal

dayım 32 plakayı 07ye çevirmek için 700 tl harcadıgını söylemişti..

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar
dayım 32 plakayı 07ye çevirmek için 700 tl harcadıgını söylemişti..

Bence dayınızın dili sürçmüş olmalı, il dısı tescil in normal prosedürden pek farkı yok, noter satısınızla ikametinizin oldugu ile trafiğe gelirsiniz boş olan plakalardan birini seçersiniz hepsi bu, daha geçenler de yaptık bu işlemi, ekstra bi ödemesi yok yani çok fazla..

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bugün itibari ile babama vekalet verdim işleri halletsin diye fakat bu saate kadar yaşananlar ve ülkemizin gerçekleri aşağıdadır;

1) Gayrettepe trafik şubeye gidildi orası ticari imiş mecidiyeköy şubeye yönlendirdi

2) Mecidiyeköy şube ikamet yeriniz beşiktaş oraya gidin orası bakın demiş

3) Beşiktaş şube şuanda arşivimiz dolu dosya koyacak yer yok beyoğlu şubeye gidin demiş

4) beyoğlu şube şimdi hatırlamadığım bir nedenden ötürü sıkıntı yapmış.

5) en son konuştuğumda babam fitil gibi idi ve bütün hırsı ile beşiktaş trafik şube müdürünün yanına gidiyorum dedi.

Umarım katil olmaz bugün.

ee tabi geçen bu 4 yerde ham trafik yoğunluğunun sıkıntısı hem yakıt masrafı hemde otopark parası var ekstradan.

Gelde şimdi devlet memuruna laf söleme

Yorum bağlantısı
Mehmet Teoman Tuncel

Bizim Ankarada emineytin sayfasından açıkta plaka seçip 1 günlüğüne rezerve ediyorsun. Daha sonra normal süreç başlıyor dosya al, ruhsat yaprakları al, yazdır, içeri kayıda ver daha sonra diğer ilden mail ile sicil soruyorlar 3 gün diyorlar 1 haftada anca geliyor (bu durum 34 ü 06 ya çevirmek için, geçen aldığım araç 09 du 06 maili 3 günde geldi) mail sonrası dosyayı işleme koyuyorlar yeni seçtiğin plakayı şöförler odasında bastır diyorlar ve sonuçta yeni plakayı takıp işlem sonlanıyor. Öyle yüksek paralar da tutmuyor zaten ruhsatın tek yaprağı değişiyor normalde sen plaka değiştiği için iki yaprağıda değiştiriyorsun, plaka bastırıyorsun bu kadar. Geçmiş gün herşeyi kendim takip ettim hatırladığım giderler

3tl dosya

10tl yazdırma

35+40tl ruhsat yaprakları

40tl plaka bastırma 2 adet

Bundan başka masraf yoktu geçen seneki rakamlarla. Tabii sigota poliçesi hazır olacak, muayeneye daha çok olacak. Bence yukardaki arkadaşın harcaması muayenesi geçmiş cezalı ve takipçiye verip komisyonlu olacak diyecem o kadar yine tutmaz. Son bilgi noter sonrası 30 gün içinde bu işlemlere başlamış olman gerekiyor. Bir aksilik çıkıpta 30 günü geçerse sorun olmuyor diye biliyorum. Başvurup elinde kayıt numaran varsa bir şekilde trafikte sorun yaratmıyor diyorlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...