İçeriğe Yönlendir

KA için hoparl&#246r?

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

ŞU ürünler sizce nasıl olur?

hepsiburada.com'dan 40tl indirimim var.

taktırması zahmetli midir, ne kadara patlar, değer mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Kapıdaki yere taktıracaksan ben orayı sökmüştüm hoparlör entegre birşey. falçata ile kesip arkasını çıkarmak felan gerekiyor. Orijinali de çok pahalıydı. Ne yaptım unuttum şimdi. Sanırım patlağı yapıştırıp tamir etmiştim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

benim soldaki bazen normal ses veriyor, bazen boğuk sesler çıkartıyor...

orjinalini almayı planlamıyorumda bunlar uzun ömürlü ve dayanıklı mıdır onu merak ediyorum. ayrıca orjinali kadar kaliteli ses verir mi...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Aynı problem.

Sök, tv tamircisi arkadaşın varsa götür yapıştırsın lehimlesin ayar çeksin. tabi zamanı varsa.

şimdiki adamlar böyle şeyler yapmıyor.

orijinali çok kaliteli ses vermiyor ki?

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

valla ses seviyesi 12'den sonra bası bayağı hissedebiliyorum.

ben çok memnunum açıkçası.

tabiiki anfili sistemler gibi değil ama "0" clio'larda bile bu kadar olmayabiliyor :)

peki bu beğendiğim ürün 50watt diyor ama? bizimkiler kaçtıki...pff bi 40tl hediyem var, kullanamayacağım galiba, hiç bi şi beğenemedik :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

görmeden ellemeden hoparlör almanı tavsiye etmem. Yazıcıoğlu'na gidip alabilirsin istediğin tarzda bişey.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

görmeden ellemeden hoparlör almanı tavsiye etmem. Yazıcıoğlu'na gidip alabilirsin istediğin tarzda bişey.

50 watt nasıl 50 watt artıko işin cılkı çıktı. empedans önemli herşeyden önce. Çıkarınca bak kaç ohm senin hoparlor. Zaten çıkardıktan sonra elinde diğeri ile gidip alabilirsin. Yoksa arkaya pandizot üstüne koymak zorundasın.

bence kapı içini sök. kapı trimini sökmene gerek yok. dediğim gibi tamir edilebilir mi incele. edebiliyorsan et. (japon yapıştırıcı kullanma). edemiyorsan hoparlör değişecek gibi ise entegre kısmı eline alıp satıcıya git. uyan bir boyunu al. çift alırsan iyi olur.

50W günümüz rakamları ile bence düşük. Gerçekse onu bilemem iyidir. deneyip alman en iyisidir o yüzden.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

5x7 lere o paralar verilmez. Kapı içine mdf den birşeyler yapılıp 50-70 TL ye markalı 6x9 monte edilir, veya 16 cm yuvarlak.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Onur Demir

Sanii Ben senin bukonunu görmemişim ya :)

For-x lerden uzak dur. Kalitesiz demiyorum, Ama al da diyemem.

130TL- 40Tl = 90TL en kötü 30tl montaj için harcasan 120TL eder.

60TL ye falan 16cm Pioneer alsan, Montajıda max 50tl olsa 110TL yapar :)

Sen karar ver.

Bu arada Orjinal Kabinler ne kadar? Sıfır ve ikinci el piyasası nedir?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

orjinalleri artık bulunmuyor galiba?

bildiğim kadarıyla ford artık normal ölçülere geçti, çağlar bey çok daha iyi bilir.

korkum kapım sökülürken zarar falan görmesi... zaten 13. yaşının içinde araba :)

Yorum bağlantısı
Onur Demir
orjinalleri artık bulunmuyor galiba?

bildiğim kadarıyla ford artık normal ölçülere geçti, çağlar bey çok daha iyi bilir.

korkum kapım sökülürken zarar falan görmesi... zaten 13. yaşının içinde araba :rolleyes:

Benim Civicle aynı yaştalar, Eskiler daha esnek bu konuda, Civic'in kapı döşemesini tek elimle çıkarıyorum :)

Bişey olmaz merak etme. Hatta sabret biraz ben istanbula gelince bakarız bişeyler :)

Evde 1çift orj. var aslında bende. Ön kapılarda Magnatlar takılı. Çıkarıp orjinalleri takıcaktım ama kaldı öyle.

Sen kasıma kadar sabret. Şu araba alım satım işlerini bi halledeyim. İstanbula geldiğimde bakarız bişeyler :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ahmet Böcek

sani iyi akşamlar.sahibindencom da orjinali vardı 35 tl istiyordu birbak derim.bence kasnakla 6*9 takılabilir.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

ben sana jbl 1000w gt4-12 satayım :) onu bir anfi ile bagaja koy kapı hoplarınada sadece tis ver gitsin. eğer sesini dinlemek istersen arabada aynı sistem kurulu bende görüşelim. :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

süha bey, teşekkür ederim ama ben sadece olanı biraz daha güçlendirmek istiyorum, öyle deli bi ses peşinde değilim, anfi falan hayatta elektrik sistemini mıncıklatmam :lol2:

ben bir bakıp haber vereyim

sani ilan noyu yanlış almışım yenisi 15839598

30tl ye çiftini veriyor, ne yapsam sizce, alsam mı?

ne yapsam acaba, yoksa mdf ile mi kassam?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
süha bey, teşekkür ederim ama ben sadece olanı biraz daha güçlendirmek istiyorum, öyle deli bi ses peşinde değilim, anfi falan hayatta elektrik sistemini mıncıklatmam :)

30tl ye çiftini veriyor, ne yapsam sizce, alsam mı?

ne yapsam acaba, yoksa mdf ile mi kassam?

Tercih meselesi tabiki bi şey diyemem lakin bu alacağın hop. 25w lık olan bizim araçlardan çıkan hopun ta kendisi. Ben bunları değiştirip jbl aldığımda bunları direk çöpe atmıştım. Hiç tavsiye etmem. JBL GTO 5x7-6x8 boyutlarında olan hop. tavsiye ederim 3 yollu 60w rms. fiyatı şu sıralar 60-70 $ civarı dır.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

hop.kenarlarındaki vidalama delikleri her iki boyutada uygun şekilde tasarlanmış durumdadır.Yarın iş yerimde kutusu bakıp tam modelini buraya yazarım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

kalınlık falanda uyar mı acaba benim kapı içlerine?

uyacaksa alırım bağlatırım, kesip biçme olmadan fıstık gibi olur valla :D

ses ustalarından da yorumlarını bekliyorum bu jbl için.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

JBL iyidir. Kabinde güzel bişeye benziyor. Ancak Mıknatıslar falan büyük yani, sığmayabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...