İçeriğe Yönlendir

İnsanların Şey Durumları

Murat Dere

Recommended Posts

Murat Dere

Ne münasebet

Ablam evlenmeden önce saatlerce odamıza kapanır, sigara ve kahve ikilisi eşliğinde sırlarımızı dökerdik. Böyle anlardan birinde, kısık sesle "Müzik açalım mı? Babam yan odada, bizi dinliyor olabilir." dedim. Yan odadan gelen ve hala hatırladığımızda bizi kahkahalara boğan ses: "Ne dinleyecem sizi beee!"

--------------------------------------------------------------------------------

osghurYZ, Erkek , 26 , İstanbul

3 ay 24 gün önce gönderdi.

Yanlış telefon

İşe giderken cep telefonumu evde unutmuşum, ama televizyon kumandasını almayı ihmal etmemişim.

--------------------------------------------------------------------------------

kissinyacake, Kadın , 21 , Bursa

4 ay 12 gün önce gönderdi.

Çocuklar kimden?

Annemle babam tartışıyor. Tartışma esnasında annemin kafası o kadar çok karışıyor ki, kendisini aldatmakla suçladığı babama "O çocuklar benden mi??" diyor! Zaten tartışma o anda bitiyor, gülmekten tabii.

dududilli, Kadın , 25 , İzmir

4 ay 28 gün önce gönderdi.

Nur topu

İşyerinde küpe takan erkek arkadaşımıza babasından yorum: "Bir zamanlar nur topu gibi oğlum vardı; nuru gitti, topu kaldı!"

-------------------------------------------------------------------------------

deklansör, Erkek , 25 , Trabzon

11 ay 13 gün önce gönderdi.

Düz mantık

Eğer bir sokakta yürüyorsanız ve camında ''Bu ev kiralıktır'' yazılı bir evin yanından geçip birkaç adım sonra önüne geldiğiniz bir başka evin camında ''Bu da'' yazısını görürseniz bilin ki Trabzon'dasınız.

sus_yoksa, Kadın , 24 , Antalya

7 ay 22 gün önce gönderdi.

Toplamda

Geçen gece nöbetteyken acile 3 yaşında, para yutmuş bir hasta geliyor. Babasına ne kadar yuttuğunu soruyoruz; "1 YTL" diyor. Yapılan tetkikler sonucunda bir adet 50 Kuruş ve iki adet 25 Kuruş tespit ediyoruz. Baba bir şekilde haklı olduğu için sadece aramızda gülüşerek konuyu kapatıyoruz.

aviakan, Erkek , 35 , Eskişehir

5 ay 20 gün önce gönderdi.

Helallik

Tatile giden, hayat dolu yaşlı teyzemiz güya helalleşiyor. "Hadi çocuğum, hakkınızı helal edin, hayat bu; siz ölürsünüz ben göremem, veya siz kör olursunuz beni göremezsiniz..."

pieceoffox, Erkek , 28 , ABD

3 ay 23 gün önce gönderdi.

Köpük köpük

8 yaşımdaki yeğenim "Dayı nasıl oluyor da renkli sabundan beyaz köpük çıkıyor?" diye sordu. "Dur bir düşüneyim." dedim, hala düşünüyorum...

neyazsmacaba?, Erkek , 20 , İstanbul

2 ay 25 gün önce gönderdi.

Araba sevdası

Annem arabasını torpidosu için dantel örecek kadar çok seviyor. Geçenlerde arabayı çarpmış ve farı kırılmış. Babamın anlattığına göre trafik polisinin önünde "Yavrumun gözü çıktııııı!" diye ağladığı için polisler heyecanlanıp ambulans çağırmışlar.

mernis, Erkek , 40 , İstanbul

1 ay 28 gün önce gönderdi.

Hevesli Kardeşime araba kullanmayı öğretiyorum. Çok hevesli... Bana; "Abi çok kolay yaa, aynı bilgisayar oyunu gibi!" diyor. Cevabım; "Hııı... Ama tek canın var..."

istakozz, Erkek , 36 , İstanbul

2 ay 1 gün önce gönderdi.

Potansiyel müşteri

Kırmızı ışıkta durduğum anda yanımdan iki motosikletli ışık hızında ve tek tekerlek üzerinde geçti. Ben ağzım açık olayı izlerken yanıma yanaşan 112 ambulansından doktor camı açtı ve bana: ''Gördün mü bizim müşterileri... Hey maşallah!'' dedi.

yüreğimebasabasa, Kadın , 26 , Sinop

11 ay 21 gün önce gönderdi.

Un merakı

Komşumuzun kızı ilk fırıncıya kaçtı. Geri geldi, 5 ay sonra un fabrikasının sahibine kaçtı. Bunlara annesinin yorumu; "Ben bu gızı una doyaramadım!"

hotelcaliforniaxxx, Kadın , 39 , Adana

1 yıl 3 gün önce gönderdi.

Sütün faydaları

Sabah erken okula gidecek oğlumu uyandırmadan önce, kalkar kalkmaz içsin diye hazırladığım sütün bardak ebadını o kadar abartmışım ki, henüz uyanmaya çalışan, tek gözü açık oğlumdan gelen cümle: "İneğin kendisini getirseydin bari."

vantutirii, Erkek , 29 , Ankara

3 ay 20 gün önce gönderdi.

Arabam çalındı

2 gece önce arabasını otoparkta unutup eve dolmuşla dönen ve sabah "Arabam çalındı!" diye ortalığı kasıp kavuran salak benim.

isidnehümanikam, Erkek , 26 , Antalya

11 ay 29 gün önce gönderdi.

Kayıp aranıyor

Çok sevdiğimiz dedemi kalp krizi sonucu kaybettik. Sevilen bir esnaf olması sebebiyle cenazesine oldukça büyük bir kalabalık katıldı. Biz taziyeleri kabul ederken uzun süredir görmediğim bir arkadaşım beni gördü ve geldi. "Bu kalabalık da ne böyle?" diye sorunca gayet normal bir şekilde "Dedemi kaybettik." dedim. Cevabı beni o an bile krize sokmaya yetti: ''Bu kadar insan hala bulamadınız mı?''

keyfekederolsun, Kadın , 24 , İstanbul

1 ay 26 gün önce gönderdi.

Giyim kuşam

Lacivert ceketi, gri pantolonu, kahverengi ayakkabısı ve siyah kemerini bir arada giyen babama annemin yorumu: "Toplama bilgisayar gibi olmuşsun!"

hanibununilksahibi_, Kadın , 25 , Yalova

8 ay 11 gün önce gönderdi.

Cadaloz kaynana

İş arkadaşımın düğünündeyiz. Nikah kıyılıyor, imzalar atılıyor, gelin ve damadı tebrik etmek için ayağa kalkıldığında elektrikler kesiliyor. Biz hep beraber "Aaaa!" diye tepki gösterirken, arkadaşımın annesi oldukça yüksek sesle düşüncesini dile getiriyor. "Oğlumun daha ilk dakikadan hayatı karardı."

nowomennocry..., Erkek , 35 , İzmir

11 ay 22 gün önce gönderdi.

Direksiyon eğitimi

Sene 1993. Sevgilime (şu an karım olur kendileri) araba kullanmayı öğretiyorum. İzmir'in o zamanki halini bilenler bilir. Üçkuyular-Narlıdere yolu şimdiki gibi değil. Sakin... Stres olmasın, panik yapmasın diye çok karışmamaya çalışıyorum. Ayrıca çok sakin bir ses tonuyla konuşuyorum. Direğe 3 santim farkla geçiyor benim güzel sevgilim. "Direğe çok yakın geçtin hayatım." diyorum. Cevap "Hangi direğe?"

verildiyse, modlar silsin... çalışsınlar biraz canım Allahallah... :rolleyes:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Allah razı olsun kardeşim. wink.png o sizin kıymetinizden kaynaklanıyor. :)

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

bunlar alıntı. ben doğrudan anlatayım.

babam (nur içinde yatsın) kendisini vermiş bir tamirat işine kapanmış odasına. Dışarı çıkarmak için Başladım Odadaki Telefonu Cep Telefonu ile çaldırmaya.

1. Çalma esnasında Babam;

-Telefon...

2. de

- Telefon Dedim

3. de Bomba Patlar

-Eşşek Sıpası Ya Arama, Yada Kalk Bak.

(Allah Rahmet Eylesin Zehir Gibiydi.)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Dere

müthiş adammış. Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın inşallah... :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Tatile giden teyze ile ambulans şoförü kopardı beni... :)

Bir olayda benden...

Narlıdere kipadayız. Arabayı kapalı olan parkyerine koyduk.Alışverişimizi yapıp geldiğimizde (eşim mutlaka kolonlarda yazan harflere bakıp arabanın yerini öğrenir. D 11 gibi) araba yerinde yoktu. Biraz aramadan sonra arabanın çalındığına karar verdik.Panikle güvenlik görevlisinin yanına geldik.

Eşim: Güvenlik! güvenlik! arabamız çalındı.

Güvenlik : ??? (dağılmış vaziyette)

Bu sırada etrafı silen taşeron şirket elemanı yanımıza yaklaşarak; Abi bi alt kata baktınmı dediği an ben ve eşim kıpkırmızı olmuştuk.

O güne kadar Kipaya hep ana yoldan girerek park etmiştik.Bu sefer arka yoldan girdik.Arka yol bir üst kata çıkıyor.ön yol ise en alt kata.... Bizim bundan haberimiz yok... Hiç dikkat etmemişiz. :unknw:

abi anlatma bari ya. ;) ekleyeyim mi yukarıya? :p

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu

"Oğlumun daha ilk dakikadan hayatı karardı

Bu güzel işte :s

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Sıcak bir yaz günü eczanede oturuyoruz ; klima açık ve haliyle kapı kapalı buraya kadar herşey normal;

İçeri yaşlı bir amca girer ve" ohh içerisi serinmiş "der ve şaşkın şaşkın yüzüme bakarak " evladım kapı neden kapalı "diye sorar bende klima açık o yüzden dedim , ama amcam hala ısrarla devam eder oğlum iyi güzelde kapıyı aç sen bak hava çok sıcak bunalırsın havasız kalırsın evladım diye ısrar ediyor; bende ısrarla anlatıyorum amca klima var soğutucu serinletici, o yüzden kapalı kapalı soğuk hava dışarı çıkmaması için dememe rağmen bir türlü anlaşamayıp amca eczaneden uzaklaşana kadar kapıyı açıp beklemiştik :s

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Uzun

Can sıkıcı ve sinir bozucu bir oto sanayi mesaisinden sonra harika oldu. Ellerinize, klavyenize sağlık.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
çok iyiydi,fena güldüm :)
Çok güzel şeyler var :good1:
can sıkıntımı aldı biraz güldümm.
:flowers: Ne güzel anılar bunlar.Tüm sitresimi aldı. :fiuw:
murat hoca süperdi yaa.. :s

devamınıda isteriz..

potansiyel müşteriye koptum

hojam süpersin devamını bekleriz

Can sıkıcı ve sinir bozucu bir oto sanayi mesaisinden sonra harika oldu. Ellerinize, klavyenize sağlık.

beğenmenize, stresinizi atmanıza sevindim. birazcık gülümsettiysem ve hatta siz bunları ailenize, arkadaşlarınıza anlatırsanız ve onlar da gülerse ne mutlu bana. devamını bulursam onları da buradan paylaşırım arkadaşlar. :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Hocam iftardan sonra bu tatlı çok güzel geldi teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Dersteyiz, kaptırmışım anlatıyorum, çat kapı açıldı, öğrenci girmek istedi derse. Saatime baktım 5 dk. var, "sonraki ders gel, 5 dk. kalmış" dedim. "Tamam" dedi öğrencim. Buraya kadar normal, ancak herkesin şaşkın bakışları eşliğinde içeri yürüdü. Ben de, "arkadaşım , anlamadın galiba bir sonraki ders gelmeni söylemiştim" dedim. Öğrencinin cevabıyla bütün sınıf gülmekten koptu ve ders bitti:

"Tamam hocam kitaplarımı bırakıp çıkacağım."

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Hocam iftardan sonra bu tatlı çok güzel geldi teşekkürler :)

reca ederim. :)

Parmak kalırıyorum ! :p

Güldürmek ne kelime hojam kopardın bizi yavv :enkomikgülmesmaylisi:

teveccüh gösteriyorsunuz. ;)

:lol2: çok güzeldi, teşekkürler

you're welcome. ;)

abi bu espriler çok demode ve sıkıcı ya. :) yine de çok sağol..

vatan sağolsun.

Dersteyiz, kaptırmışım anlatıyorum, çat kapı açıldı, öğrenci girmek istedi derse. Saatime baktım 5 dk. var, "sonraki ders gel, 5 dk. kalmış" dedim. "Tamam" dedi öğrencim. Buraya kadar normal, ancak herkesin şaşkın bakışları eşliğinde içeri yürüdü. Ben de, "arkadaşım , anlamadın galiba bir sonraki ders gelmeni söylemiştim" dedim. Öğrencinin cevabıyla bütün sınıf gülmekten koptu ve ders bitti:

"Tamam hocam kitaplarımı bırakıp çıkacağım."

yaparlar abicim yaparlar. :D

Yorum bağlantısı
Siz ?

Herhangi bir ayrım yok siz buna neden bu kadar takıldınız? Öylesine yazılmış normal bir cümle :lol2:

Yorum bağlantısı
Ufuk Kılınçarslan

"Nur topu

İşyerinde küpe takan erkek arkadaşımıza babasından yorum: "Bir zamanlar nur topu gibi oğlum vardı; nuru gitti, topu kaldı!"

abi bunu işyerinde arkadaşlara yüksek sesle okudum millet yerlere yattı bir kişi hariç ;ne bileyim birden unuttum adamında küpe taktığını;şööyle soğuk bir rüzgar esti sonra kendide güldü ve ekledi arkadaşlar beni bilirsiniz.... :lol2:

murat abi sen birtanesin valla hergün ne yazmışsın diye merak ediyorum.sabah sabah sen bizi güldürdün allah da seni güldürsün

"Toplamda

Geçen gece nöbetteyken acile 3 yaşında, para yutmuş bir hasta geliyor. Babasına ne kadar yuttuğunu soruyoruz; "1 YTL" diyor. Yapılan tetkikler sonucunda bir adet 50 Kuruş ve iki adet 25 Kuruş tespit ediyoruz. Baba bir şekilde haklı olduğu için sadece aramızda gülüşerek konuyu kapatıyoruz. "

:D;)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Senin hikaye de güzelmiş ha. laugh.png
Allah hepimizin yüzünü güldürsün, gülen yüzümüzü de soldurmasın inşallah Ufuk'çum. wink.png

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Herşey dahil tatil dönüşü uğranan pahalı yol üstü tesisindeki fiyatların yüksekliği bizi sadece çorba içmeye (hatta az çorba - bol ekmek) yöneltmişti.

Garson geldi; - Buyurun ne alırsınız?

Ben : - Az mercimek

Eşim : - Az mercimek

Arkadaşım : - Az mercimek

Arkadaşımın eşi : - Aaaa Niye az getiriyormuş; o kadar para vereceğiz, doldur kardeşim doldur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
O gün rezil olduk olacağımız kadar. Ders olsun diye yazdım :)

:nazar:

Ben olsam yazmazdım.. :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...