İçeriğe Yönlendir

AUX u çalıştırma

Necmettin Cengiz

Recommended Posts

Necmettin Cengiz

Merhaba arkadaşlar. araçtaki aux yerine mp3 aux kablosunu taktım ama çalışmıyor acaba neden. Kablonun bir ucu mp3 bir ucu aux da. kontağı açtım olmadı. mp3 zaten açık. acaba neden çalışmıyor. kablonun uzunluğu 2 mt

Yorum bağlantısı
Necmettin Cengiz

Mehmet Öztürk bey yardımcı olabilirseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Necmettin Cengiz

Kabloyu yeni aldım. cd yi çıkardım aux yerine kabloyu taktım. cd/aux düğmesine basıyorum ses yok ekranda hep radyo göstergesi var. cd taktım sadece cd çalıyor mp3 den ses yok

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

2 ihtimal var.

torpidodaki aux teybin arkasına bağlı değil

jack'ı hızlıca bastırın oturmamış

jackı taktıgınızı teyp görmüyor ondan gecmiyor aux'a

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Teybin AUX moda geçmesi ve ekranda AUX yazması lazım, ayrıca aux soketinin kablosu içten takılımı acaba, bazen unutulmuş oluyorda.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Menüde Aux On seçilmesi lazım, ondan sonra Aux tuşuna basınca da ekranda AUX yazısı çıkmalı. Bunlar tamam da ses yok ise kablo kontrol.

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Tanr?verdi

arabanın teybinin sesini sonuna kadar açın. aux tuşuna basıp aux yazısını teypte görün. kulaklıkla mp3 çalarınızı kontrol edin ses geliyor mu diye. sonra iki ucu erkek sterio kablonun uçların oturup oturmadığına dikkat edin.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
(düzenlendi)
merhabalar linkteki kablo aux için kalitelimidir

bu kablo ve dönüştürücü aparat iLe birLikte Navigasyon cihazında kuLLanmayı düşünüyorum (navigasyon cihazında müzik dinLeme fiLm izleme w.s mevcut)

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-e...aliteli-2/detay?

fazlasıyla pahalı.ama kalitesine yorumum yok.audio kablolarında uç jack kısımlarında sorun olmadıgı sürece parazit olmaz normal ucuz olanlarda dahi bu sorun olmaz.video rf taşıyıcı kablolar için geçerlidir.bu kablo ile ses iletimi saglanır.bazı cihazlarda video iletimi içinde kullanılmaktadır o zaman zaten bu kabloda olmaz.paranıza yazık deim 5tl lik kablolar işinizi fazlasıyla görür amaç ses iletimi ise eger.

Menüde Aux On seçilmesi lazım, ondan sonra Aux tuşuna basınca da ekranda AUX yazısı çıkmalı. Bunlar tamam da ses yok ise kablo kontrol.

+1

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Bektaş

cevabınız için tşk ederim Oktay bey

fakat forumda okumuştum kaliteli kablo iLe (ucu altın kapLamaLı) ses daha iyi oluyormuş

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
cevabınız için tşk ederim Oktay bey

fakat forumda okumuştum kaliteli kablo iLe (ucu altın kapLamaLı) ses daha iyi oluyormuş

almanıza karşı degilim.yanılgı şurda altın kaplama deiller sadece iletkenligi yükseltilmiş maddelerden yapılıyor buda sarı madeni bakırtozu gibi maddelerin bileşenlerinden yapılmaktadır.aşınma olasılıgı düşünülerek sertleştirilmişlerdir.altını sertleştiremezsiniz.kaplama olsa zamanla dökülür gider bozdurursunuz diyerek espiride yapayım.esas altın kaplama diye adlandırılan ama öyle olmayan kablo türlerini epey pahalıya alırsınız bahsi geçen kablolar maalesef bu türün kötüleri ama yinede ucuzların kalitelisi.ve insanların kullandıkları yapılarda da kullanılması belli kurallarada olmaktadır.

ses veya video sinyalleri en iyi en temiz bakır alaşımlı teller vasıtası ile ve koaksiyel kablo türleriyle saglanmaktadır.jack türü parçalar ise sarı madeni veya aliminyum tarzı geçirgenligi yüksek madenlerden yapılır ve nikelaj benzeri kaplamalar ile rengi degişebilir kaplanarak aşınma sorununu çözerler.bu şekilde satılan ürünler biraz kaliteli ama altın kulpu takılarak satılması fiyat hokkabazlıgı yapılmasını saglıyor.dünyada altın alaşımlı kablolar kullanılsa idi inanın kanser tehlikesi yayılırdı.bu tür alaşımlı kablolar çok yüksek frekanslı iletişim aglarında kullanılır ve belli oranlarda artı yüksek kalitede izalasyon olmak zorundadır.bu konuyu çok uzatabilirim ama bu yeterli diye düşünüyorum.amacım sizi ikna degil sadece bilinçli olunmasını saglamaktır.altın tozu vücudumuzu yavaşca öldürebilecek bir yapıya sahiptir.zehirli degil ama vücuttaki toksinlerle zehre dönüşüyor.tespitide zor oluyor.

karışık bir anlatım oldu kusura bakmayın

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bektaş

çok tşk ederim çok aydınlatıcı biLgiLer sundunuz oktay bey

mümkünü var ise bana bir link vasıtası ile bir kablo önerebilirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Paraya kıyın, iyi bir kablo alın. 1ncisi ucuz olanların fişi kırılıyor kısa süre içerisinde. 2. Torpido tarafındaki ucunda titreşimlerde temassızlık yapıyor. 3. Yeni aldığım kabloda tak çıkar- telefonu kullanıyorum genelde- aşındı ve bunda da temas sorunu başladı. ilkini 2,5 TL almıştım bunu 9 TL'ye. İkincisinde süre biraz uzadı. Bu arada ne kadar para o kadar ses kalitesi.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Aux bağlantısına İphone bağladım. Harika oldu doğrusu. Bütün müzik kütüphanem yanımda.

Yalnız İphone dan kaynaklanan şaj sorunu bu keyfe gölge düşürüyor. İphone u şarja bağladığımda müzik dinlerken cızırtı yapıyor.

Eski arabalarda meksefe diye bir şey takılırdı da radyo dinlerken motordan gelen cızırtı ve uğultuyu keserdi.

Bunun için de şarj aleti ile iphone arasına takılacak öyle bir çözüm olabilir mi?

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

ürünler gayet kaliteli görünüyor.ama fiyat göremedim sormak gerekiyor olabilir.

http://www.ttaf-consumer.com/35-mm-Stereo-...04,PR-1890.html

platinden gelen cızırtıyı kesmek içindi .oto teypcilerde teyp girişine baglanan bobin vardır onun küçük boyutlu olanları var ondan bulup baglayın düzelmesi gerekir.

bagladıgınız şarj ara biriminde filtre sorunu var gibi.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

medyamark tan 2.5 tl ye almıştım sorunsuz bir şekilde kullanıyorum sesde iyi :)

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
platinden gelen cızırtıyı kesmek içindi .oto teypcilerde teyp girişine baglanan bobin vardır onun küçük boyutlu olanları var ondan bulup baglayın düzelmesi gerekir.

bagladıgınız şarj ara biriminde filtre sorunu var gibi.

Bobini nereye bağlayacağız?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Cihat Gümüş

8,99 a kablo almıştım. geçen gün denedim çalışmadı. Bugün tekrar denedim kısa bir uğraştan sonra çalıştı. Meğer mp3 açık olacakmış şarkıları mp3 üzerinden kontrol ediyorsunuz.sesini de açmayı unutmayın. Teybi de AUX konumuna almalısınız ve direksiyondan sesini de açabiliyorsunuz. Kablonun kaliteli olmasında fayda var.

Yorum bağlantısı
Ali Çukur

Arkadaşlar ben de o kablodan arıyordum ama bir ucu aux diğer ucu usb istiyorum var mı böyle bir kablo?

Bilen arkadaşlar özelden msj atarsa sevinirim en kısa zamanda tedarik etmem lazım...

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Aux ta kalite kablodan ziyade mp3 çalacak alete bağlıdır. Bende amatör bi kablo var fakat iphonede çalıyorum. Normal Cd den daha güzel ses kalitesi var.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Arkadaşlar ben de o kablodan arıyordum ama bir ucu aux diğer ucu usb istiyorum var mı böyle bir kablo?

Bilen arkadaşlar özelden msj atarsa sevinirim en kısa zamanda tedarik etmem lazım...

kendin yapabilirsen tarif edeyim ama usb ucunu nereye veya hangi cihaza balıyacaksınız?

aux kabloda önemli olan blendajdır yani iç sarınmda şasi olarak kullanılan tellerin kalitesidir.blendajı ne kadar iyi ise ses data iletimi iyi olur.bu video data iletişimi içinde geçerlidir.

çok pahalı kablolara para vermek bence gereksiz.bir ayrıntıda aslında uç baglantıdaki jack tır bunun kalitesi aslında daha çok önemlidir.görünümü kendini belli eder.

Bobini nereye bağlayacağız?

yanıt geç oldu özür.

bobini artı ve eksi uca seri baglayacaksınız.içinde mini filtre trafosu vardır.şarj cihazınızın eksi ucunda sorun olabilir.yeni nesil araçlarda bu tip sorunlar çok çok nadirdir buda şasileme sorunu anlamına gelir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...