İçeriğe Yönlendir

İki Lastik ebatı arasındaki performans farklılıkları nelerdir abaca?

Süleyman Çetin

Recommended Posts

Süleyman Çetin

175-65-14 / 185-60-14 Evet arkadaşlar bu iki ebat arasındaki olumlu ve olumsuz özellikler nelerdir acaba?

Çağlar Abi özellikle senden yorum bekliyorum.

Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Çapları aşağı yukarı aynı. 185 lastik yol tutuşda daha avantajlı olur ama tüketim bir miktar artar. Fiyat da H hız sınıfına geçeceğinizden ciddi oranda artar. Fiesta için bence gerek yok.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tekniği boşverirsek :D , 60 yanak iyidir, 185 taban da iş görür. 175/65/14 ü fabrikalar ucuz lastik taksınlar diye çıkarmışlar gibi bir düşüncem hep olmuştur. Hava şartları için daha çok hangi markayı tercih edeceğin önemli olacaktır.

Yorum bağlantısı
Hakan Gümüş

Ben bugün 185-65-14-86H Lassa İmpetus Revo aldım 4 tane T idi H aldım. Yoldaki sessizliği ve yol tutuşu çok güzel geldi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Karda vb dar lastik azcık iyidir diye biliyorum. Ama zaten kar lastiği takmalısınız. yanak aynı görünüyor. parkederken sürtme olasılığı azcık daha fazla.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
(düzenlendi)

Hmm :D anladığım kadarıyla 185-60-14 82 H lastik alırsam; aracın yol tutuşu artacak bunun yanında yakıtta artacak.Bu yakıt çok fazla mı olur yoksa biraz mı? Başka herhangi bir farklılık olmaz mı?

Almak istediğim lastik:

Dunlop SPT FASTRESPONSE 185/60/14 82 H

Nasıldır sizce?

Bu ebatlarda önerebileceğiniz başka markalar var mı? Nedenleriyle söylerseniz sevenirim.

tarihinde S tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Her türlü 185/60 fiesta için daha iyidir,175 sırf araç lastiksiz kalmasın diye takılmış bir ebat,aynı şekilde focus I için de 185 sırf araçda lastik olsun diye takılmış bir ebat utanmışlarda takmışlar,195 den aşağı olmaması gerekir.

Yorum bağlantısı
Hakan Gümüş
Hayırlı olsun,güle güle eskitin..

Çok teşekkür ederim. :good1:

Not: her yeni lastik, marka fark etmeksizin ilk 500-100km sessizdir.

Yani yeni testi suyu soğuk tutar Çağlar Bey sanırım... :D

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ben bugün 185-65-14-86H Lassa İmpetus Revo aldım 4 tane T idi H aldım. Yoldaki sessizliği ve yol tutuşu çok güzel geldi.

Yerli malı yurdun malı :) Bana ilk 500 de lastik daha sesli olur gibi geliyor, daha sonra kendine geliyor. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Hakan Gümüş
Yerli malı yurdun malı :) Bana ilk 500 de lastik daha sesli olur gibi geliyor, daha sonra kendine geliyor. :rolleyes:

İnternette özelliklerini baya inceledim. Bakalım inşaallah iyi çıkar. Dediğiniz gibi bir de işin diğer yönü de çok önemli milliyetçi olmak lazım.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Misafir
175-65-14 / 185-60-14 Evet arkadaşlar bu iki ebat arasındaki olumlu ve olumsuz özellikler nelerdir acaba?

Çağlar Abi özellikle senden yorum bekliyorum.

Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler...

öncelikle sölim yakıtında bi oynama olmaz mümkün değil ben aynı işlemi eski aracımda uyguladım. performans olarak yol tutuşun artar ancak; aracın renoysa ön takımın çabuk yorulur. sakin kullanıyorsan aracını hiç düşünme değiştir. zaten bu ölçüleri fabrikalarda model yılı yükseldiğinde yükseltiyorlar. sıkıntı yok. yağışlı havada daha güvenli ilerleme ve fren performansı olur. yazın da performans güzelleşir. yanak daraldığı için ezneme ve yatma azalacaktır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...