İçeriğe Yönlendir

Aracımın koltuklarını sildim

Engin Ünal

Recommended Posts

Engin Ünal

Arkadaşlar tanıdık bir halı yıkamacısından beyaz renkli şampuan gibi bir şey(halıları yıkadıkları) alarak , sprey şişenin içine koydum(suyla karıştırarak) Spreyi koltukların üzerine sıktıktan sonra nemli bezle iyice sildim.Şimdi koltuklarımın üzerinde beyaz beyaz lekeler oluşmaya başlıyor.Islak bezle siliyorum gidiyor sonra bir kaç gün sonra gene oluşuyor.

Bu lekeleri gidermenin çaresi yokmu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

su lekesi olabilir. halka halka bzen bizim araçtada oluyor ben kolanyalı mendille siliyorum. (mendili bez gibi yaprak) bolca siliyorum ama koltuğu komple silmeniz lazım yoksa sildiğiniz yer ile silmediğiniz yer arsaında iz olabiliyor. uçucu olduğu için pek sorun olmuyor.

bende bir başlık açacaktım. koltukları ve pandizotları neyle silmek doğru olu. yıkamacı siliyor ama tuzlu oluyor. bir kapıyı sildi tertemiz oldu diğerlerini silmemiş. 30-40 lira felan istiyor detaylı temizliğe. normal iç dıştan 5 lira fazla vermiştim ben hepsini sildi sanıyordum meğer sadece sürücü kapsını temilzemiş ama temiz olmuş

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

Bi camsil kutusuna kosla vanish, biraz da oxi action ve su ilavesi yapın (su sıcak, hatta kaynar olsun, dikkat edin biyerini yakmayın) kutuyu çalkalayın, camsil kutusunun sıkma yerini spray konumuna getirin, koltuklara sıkın ve hemen sonra pamuk vermeyecek bi bezle silin, elinizi korkak alıştırmayın koltuk ıslansın iyice lekeleri çıkarın, son olarak elektrikli süpürgeye hiç bir aparat takmadan ucuyla koltukların üzerini iyice bastıra bastıra çektirin, hem koltukardaki suyun hem de kirlerin emildiğini göreceksiniz.

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

halı yıkama makinasıyla koltuğu vakumlayarak çekin en etkili yöntem olduğunu göreceksiniz..

makinanın haznedeki suyun içine kostla oxi tarzı leke çıkarıcı kimyasal koyarsanız daha etkili olacaktır.

kolay gelsin ...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fotoğraf çekebilseniz daha iyi yorum yapabilrdik..

Benim tahminim, kir lekesi..

Islanınca dağılıyor.. Kuruyunca halkalar oluyor gibi

Daha iyi bir temizlik yapılıp, kir döşemeden arındırılabilirse kaybolacağını düşünüyorum..

Daha kseni çözüm.. söküp temizlemek olabilir..

Sürgerdeki kir ıslandığı için döşemeye geçiyor da olabilir..

Yorum bağlantısı
Ömer Aydogan

Benim aracında arka koltuklar; çocukların dökdükleri meyvesuyu tarzı içeceklerden dolayı harita gibi olmuştu. Arka koltuğu çıkartıp(yaz aylarında güneşli bir günde) yıkamacıda komple yıkatmıştım. Bir sprey sıkarak biraz bekleyip tazyikli su ile yıkamıştı. Güneşte kuruduğunda ise sıfır aldığım ilk günki gibi olmuştu.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Hazır temizlikten konu açılmışken ben de tavan temizliğini sorayım. Kullandığım arabanın tavanında, arka bagaj üstü pandizotta is gibi kirlenme oluyor. Muhtemelen koltuklarda da var ama siyah kumaş olduğundan pek belli olmuyor. Özellikle cama yakın yerler ve aracın arka kısmı kirli. Tavan döşemesi kumaşa benzer bir şey. Bunu en kolay temizleme yontemi ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Arzu Gürkan
Şimdi koltuklarımın üzerinde beyaz beyaz lekeler oluşmaya başlıyor.Islak bezle siliyorum gidiyor sonra bir kaç gün sonra gene oluşuyor.

Bu lekeleri gidermenin çaresi yokmu.

Bizim arabamızda da bir türlü gitmeyen lekelerden olmuştu. Aykut, Fordla bir kaç kez yazıştı, telefonlaştı. Bizim modellerde kullanılan kumaşta -klasik cevap- böyle sorun olduğunu ve istersek ücretinin yarısını karşılamak kaydıyla deri döşeme yaptırabileceğimizi söylediler ve biz de deri kaplattık.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Cevaplar için teşekkürler anlaşılan detaylı bir temizliğe daha ihtiyaç var.

Yorum bağlantısı
Mustafa Özer Gelişli
(düzenlendi)
Hazır temizlikten konu açılmışken ben de tavan temizliğini sorayım. Kullandığım arabanın tavanında, arka bagaj üstü pandizotta is gibi kirlenme oluyor. Muhtemelen koltuklarda da var ama siyah kumaş olduğundan pek belli olmuyor. Özellikle cama yakın yerler ve aracın arka kısmı kirli. Tavan döşemesi kumaşa benzer bir şey. Bunu en kolay temizleme yontemi ne olabilir?

Merhaba,

Ben geçen gün detaylı iç temizlik yaptırdım. Burada tavan için yaptıkları tek şey bildiğiniz deterjanlı su ile tavanı fırçalamak. Bence siz de bunu yapabilisiniz. Daha sonra da kurulayabildiğiniz kadarını kurulayıp gerisini de zamana bırakın. Tabii ki içeriye sıcak hava veren bir sistem işinizi çok daha hızlandıracaktır ancak sadece tavan için bu işleme gerek olmayabilir.

tarihinde Mustafa tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih_Keskin

Tavan temizliği riskli bir iş tavan döşemesine ilaç atınca sarkma yapma ihtimali yüksek sarkınca da tamiri olmuyor (Bizzat başıma geldi) yeniden döşemeciye tavan döşemesi yaptırdım 150 TL aklınızda bulunsun

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Tavanı çok fazla ıslatmamak gerek. Renk bırakmayacak bir genel temizleyiciyi iyice köpürtün. Köpüğünü tavana yayın. Fırça veya kullanılmayan tül v.s. gibi bir bez parçası ile kirleri çıkartın. Daha sonra nemli bir bez ile detarjan ve kirleri tavandan silin.

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar
Tavan temizliği riskli bir iş tavan döşemesine ilaç atınca sarkma yapma ihtimali yüksek sarkınca da tamiri olmuyor (Bizzat başıma geldi) yeniden döşemeciye tavan döşemesi yaptırdım 150 TL aklınızda bulunsun

aslında sarkma olayı her tavanda olmuyor ve tavanın yapısına göre değişiyor..

mesela focus 1 kasada tavan sarkması olmaz çünkü tavan kumaşı silindiğinde sarkacak malzeme değil..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...