İçeriğe Yönlendir

1.6 otomatik benzinli yakıt

Cengiz Bostancı

Recommended Posts

Cengiz Bostancı

merhaba otomatik vites 1.6 23000de aracim var yeni aldim.gecen depoyu fulledim.208 km yaptiktan sonra tekrar fulledim ve 65tl tuttu yani kmde 31 kurusa denk geliyor neden bukadr cok yakar.normalde gunde 22 km yapiyorum ve dur kalk yok ışıklar vs 80-100km ile gidiyorum onerilerinizi bekliyorum.tesekkurler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

9.9lt/100km gibi bir değer. Soğuk motorla yola çıktıktan ne kadar sonra gideceğiniz yere vardığınıza ve güzergahdaki yokuşa bağlı olarak, araca biraz alıştıktan sonra 8-8.5lt/100kmye düşecektir.

Yorum bağlantısı
Cengiz Bostancı

yoku yok çağlar bey,ayrıca 11 km yol 15 dkda varıyorum.değerler bu model için normal diyorsunuz anladığım kadarıyla.genel bakım buji,hava filitresi vb bakımlar ile nekadara duser yakıt sizce?teşekkürler

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

benim focus bazen 9.8 - 9.9 yakardı, bazende 8.5 - 8.9 yakardı . 1.6lt bir araç için normal değerler .

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cengiz Bostancı

teşekkürler yorumlar için.peki araci aldiktan sonra bakım yaptirmadim.hava filitresi buji vb bakımlarla bu yakıt oranı dusmezmi?yada duserse nekadar etki eder?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler

Aracınız otomatik, vites manuel vitesle fark olacak normaldir.

Yorum bağlantısı
Cengiz Bostancı

peki bu otomaktik vites altinda dugme va rbasınca iışık yanıyor.kitapcıkta 3 ve 4 .vitesi surekli kullananalar için yazıyor.bu ısık yanık kalirsa dahamı az yakardahamı cok yakar?ortalama 80km ile gidiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ışık sönük kalsın. o şekilde ayarlayın. eğer "bu ne yaaa şanzıman kafayı yedi" dedirtirse virajlı yollarda vs ışığı yakın. ama sadece dedirtirse.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

güzergah 11 km, dur kalk yoksa, ve ortalama 80-100 ile gidiliyorsa bence 10 Litre/100 Km cidden yüksek bir değer olmalı... en kötü 8 litreye inebilmesi gerek diye düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...