İçeriğe Yönlendir

Motorsikletle arabam kaza yaptı

Ali Dura

Recommended Posts

Ali Dura

otobanda arabamla ilerlerken otobandan çıkma yeri olan bölüme girerken patır kütür ses duyup sağ aynaya baktımkı motorsiklet arabaya yapışmış gidiyoruz fren filan derken kaza oldu hemen indim adam kasklı arkasında çocugu kasksız aldım hemen çocugu ve adamı hastaneye götürdüm işte tedavi filan derken polis geldi kayıttır şudur budur tutanaklar herşey ok.karakoldan sonra raporları aldım.çarpıştığım adam geldi dediki trafik tutanagı olmadıgı için sigorta masraflarını karşılamıyormuş.bende kaskomu deldirmek istemiyorum.trafik sigortasından karşılıklı araçları yaptırabilirmiyiz? vede motorsiklet 125cc otobana girebilirmi?

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
otobanda arabamla ilerlerken otobandan çıkma yeri olan bölüme girerken patır kütür ses duyup sağ aynaya baktımkı motorsiklet arabaya yapışmış gidiyoruz fren filan derken kaza oldu hemen indim adam kasklı arkasında çocugu kasksız aldım hemen çocugu ve adamı hastaneye götürdüm işte tedavi filan derken polis geldi kayıttır şudur budur tutanaklar herşey ok.karakoldan sonra raporları aldım.çarpıştığım adam geldi dediki trafik tutanagı olmadıgı için sigorta masraflarını karşılamıyormuş.bende kaskomu deldirmek istemiyorum.trafik sigortasından karşılıklı araçları yaptırabilirmiyiz? vede motorsiklet 125cc otobana girebilirmi?

büyük geçmiş olsun her ne kadar motorsikletde olsa bile hata onlara bişey olmadıgı için ucuz atlatmişsınız...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

aranızda tutun tutanağı? onun trafik sigortası sizin aracı karşılar, sizin sigortanızda onunkini...

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
aranızda tutun tutanağı? onun trafik sigortası sizin aracı karşılar, sizin sigortanızda onunkini...

+1

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

böle bir şey eskiden oluyordu artık olmuyor bildiğim üzere. Birinin suçlu olması gerekiyor sanırım. Şahsen bu konuda Allah tan adamlara bir şey olmamış siz ve onlar çok şanslısınız. Bırakın suçlu kim ise karşıyı yaptırsın diğeride cebinden ödesin şu bayram sonu başının gözünün sadakası olsun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Olmaz böyle bir şey..

Trafik sigortası kusurlu tarafın sorumluluğunun teminatıdır..

Yani bu kazada arkadan çarpan motor kusurlu ise.. Motorcunun trafik sigortası Ali'nin arabaya verilen zarar öder... Ama Ali'nin sigortası motorun zararını ödemez..

Yani;

Tamamen kusur oranı ile alakalı olarak çalışır..

Bu kazada % 50 kusur verilmiş olsa.. Her iki tarafın hasarının yarısı karşı tarafın sigortasından ödenirdi..

Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal

Çok geçmiş olsun,cana zarar gelmemesi büyük teselli kaynağı olmuş.

Yorum bağlantısı
Kemalettin Karatum

Motosikletlerin karıştığı bu tür kazalar ölümcüldür. Şükür ki bu kazada böyle bir şey yok.

Gerisi teferruattır....

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Öncelikle geçmiş olsun,

kaza tam olarak nasıl oldu?

siz otoyoldan çıkış yerine girerken en sağ şerittemiydiniz de size sağdan çarptı,yoksa orta şeritden giderken sağ şeride geçip otoyoldan çıkarkenmi oldu?

Suçlu kim yani.

Yorum bağlantısı
Ali Dura
(düzenlendi)

eşim otoyoldan cıkarken biliyorsunuz çıkmadan önce 100 150 metre bir cep vardır oraya girmiş sinyalini vermiş tam çıkarken otoyoldan gürültü bizim motorlu hızlı giderek bizim arabayi geçerim yoluma düz devam ederim derdindeymiş malesef yetişememiş ve aynen çarpmış, arka sağ kapı ve cant sizlere ömür sayılır olay aynen böyle.sorum şu biz şimdi karşılıklı tutanak tutsak (kaza tutanağı)sonuç ne olur tam olarak. Ben kaskomu deldirmeme taraftarıyım sebebi 2 ay sonra yenilicem kaskoyu...suçlu yok çünkü tarfik polisi yok olay yeri terk,sebebide adamın çocuğunu eşim hastaneye yetiştirmiş

tarihinde Ali Dura tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Burada suçlu motosiklet sürücüsü görünüyor,fakat olay yeri terk olduğu için sanırım aranızda anlaşıp rapor tutmanız gerekiyor fakat bakalım motosiklet sürücüsü suçunu kabul edecekmi.

Doğrusu yaralanmalı kazalarda 155 e haber verilip ambulans beklenmesi gerekiyordu.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Geçmiş olsun, Motosikletliler herzaman böyle hatalar yapıyor tabi eşinizde o anda aynayı kontrol etmeyi ihmal ettiyse sonuç vahim.Allah beterinden korusun.

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten

gerçekten çok geçmiş olsun.motorsiklet ve bisiklet bana göre trafikte herzaman tehlike konusu.mümkün olduğunca uzak durmaya çalışırım.bana göre motorlu suçlu ama işte yasada değişik yükümlülükler var ve insanı zor durumda bırakabilir.olay yeri terk edilmiş.iki tarafın arasında anlaşması gerekiyor gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Eser Hira

arkadaslar bu tür yaralamalı kazalarda eğer kaza yaptığınız arçla yaralı kişiyi hastaneye götürürseniz trafik tarafından kaza

tutanağı tutulmaz. aranızda anlasma tutanağı düzenlersiniz. ( tabi kazanın olus şeklinde iki tarafta hemfikir olurmu, o ayrı)

ayrıca yaralıda olsa, hastaneye götürmek gibi insani bir durumda olsa bunun trafikteki karsılığı kaza yeri terktir ve 128 tl para cezası wardır. yapabileceğiniz tek şey motorsiklet sürücüsü ile aranızda anlasma tutanağı yapmanız. yani şansa kalmıs bir durum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...