İçeriğe Yönlendir

Sel suları ( Explorer )

Murat Korumaz

Recommended Posts

Murat Korumaz

selamlar herkezın bıldıgı bayram oncesı ıstanbulda buyuk bır afet yasandı benımde aılemın kaldıgı ev ve ıs yerımın bulundugu bolge etkılendı tabıkı can havlıyle arabayı masrafı dusunmeden daldık suların ıcerısıne tabı dalmadan ılk baktıgım sey hava fılıtremın hava emısını nerden yaptıgına bakmaktı (farın hemen arkasından ) neyse sonrası vahım arkadaslar on tampon yukseklıgınde bır yere gırdım aıleme ulasmak ıcın cıktımda bır sorun olmadan fakat ısın kokusu sonradan cıktı sular gırdıklerı yerde kuruyunca aracın radıyator arkasındakı kayıs kasnak ısıtemınden sesler gelmeye basladı saj dınemosu krank a baglntısı avare kasnaklar klıma .... hepsının bılyelerın ıcerısıne su gırmıs ve su camurlu oldugunda camurlar kalmıs ve bılyelerı bozmus hepsı deyıstı bır ufak bılgı vereyım exprorer ıcın aracı yazmamısım o kasnaklardakı bılyelerın hepsı tofas fan motoru bılyesıyle aynıymıs lazım olursa aranmayın dıye dıyorum bır kac gun sonrada sol teker bılyem otmeye basladı sokup temızledım ama cok ta etklı olmadı

Yorum bağlantısı
Levent Erdoğan
(düzenlendi)

Geçmiş olsun.

tarihinde Levent Erdo?an tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Şanzıman yağına da baktırın, yağ çubuğunu çekin ve rengi tam kırmızı mı (normal olan); yoksa hafif turuncu mu olmuş kontrol edin. Sebebi: şanzıman havalandırma hortumu, yukarıda konumlanmıştır, ancak sel vs. gibi sulardan geçerken, suyun akma - araç hızı etkisi ile bu hortum yerinden çıkarsa, buradan şanzıman yağına su girebilir.

Eğer su girmiş ise, şanzıman yağını değiştirin, 1000km sonra tekrar değiştirin, %90-90 ihtimal ile sorun kalmaz.

Yorum bağlantısı
Serkan Çok

geçmiş olsun bütün problemleri halledebildinmi peki?

başka riskli nokta varmıymış?

filtre tam sağ farın arkasında tabii biz onu düşünüyoruz ama daha detay bakmak lazım. :D

Yorum bağlantısı
Levent Erdoğan

Diyorum ki;

Murat arkadaşımız şayet o su birikintisinden çıktıktan sonra aracı bir yıkamacıda tazyikli temiz su ile (motor dahil) temizletseydi sanki birçok arızadan kurtulmuş olacaktı.

Yorum bağlantısı
Serkan Çok
Diyorum ki;

Murat arkadaşımız şayet o su birikintisinden çıktıktan sonra aracı bir yıkamacıda tazyikli temiz su ile (motor dahil) temizletseydi sanki birçok arızadan kurtulmuş olacaktı.

merhaba

motor dahil garantili cillop gibi yıkayan yer varsa bu arabaları ben hemen yıkatabilirim.

Yorum bağlantısı
Levent Erdoğan
merhaba

motor dahil garantili cillop gibi yıkayan yer varsa bu arabaları ben hemen yıkatabilirim.

İlk sudan çıktığımda problem yoktu, daha sonra kokusu gelmeye başladı deyince. Hemen akibinde yıkatılmış olsa idi belki çamurlaşma falan olmadan daha az masrafla kurtulabilirdi demek istemiştim.

Yorum bağlantısı
Serkan Çok
İlk sudan çıktığımda problem yoktu, daha sonra kokusu gelmeye başladı deyince. Hemen akibinde yıkatılmış olsa idi belki çamurlaşma falan olmadan daha az masrafla kurtulabilirdi demek istemiştim.

yok yok anladım ben sizi aslında aklın yolu bir tabiiki sudan cıktığında temizlense tam süper olurdu.

şöyleki biz bunu temizlemeyi kabul eden birini bulamamış konu hakkındada çok yazışmıştık.

özellikle üstadlarda aman yapmayın öyle sey diye tavsiyede bulunmuşlardı.

bukadar kablo vs. sıkıntı olur anlamında.

yoksa normalde araclar için tabiiki sözleriniz süper ve kabul edilir.

biz explorerciler biraz huylu olduk aman arabaya bişey olmasın diyede onun için. :rolleyes:

bukadar sıkıntıyla uğraşmakdansa risk alınabilirdi belkide. :blush:

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Levent Bey doğru söylemiş, hemen temizletilse faydası olurdu.

Yorum bağlantısı
Murat Korumaz

aracı yıkatım zaten fakat daha oncede motoru yıkatıgımda sorun yasadıgım ıcın motoru yıkatmak aklıma gelmedı ben kokudan ve camurlardan kurtulmak ıcın yıkatım acıkcası su kamyonları yıkadıkları lıftlere gıtım yaklasık 20 dk aracın altını yıkadılar yıkamacı harfıyat kamyonlarında bıle bukadar camur cıkmadıgını soyledı :) bır tek bılyelerde sorun yasadım motoru yıkatsamda bılyelerı yıkama gıbı bır sansları yoktu sanzuman hıc aklıma gelmedı sımdı cıkıp dırek onu kontrol edecegım

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Geçmiş olsun bende girdim çıktım sadece lambalar nemlenmişti başka bir problem yaşamadım kimsede yaşamaz inşallah.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Selde kalmış araçta orta/uzun vadede elektrik problemi çıkması kaçınılmazdır. Felaket tellallığı olmasın ama dikkatli ve hazırlıklı olun derim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...