İçeriğe Yönlendir

Sinyal vermeyin

Cemil Çınar

Recommended Posts

Cemil Çınar

Sinyal ne işe yarar?

Trafiğin daha doğru ve güvenle akması için hem kendiniz hem de diğer trafik öğelerinin hareketlerini düzenlemeye...

- Yok canım daha neler olur mu öyle şey bakın yapılması gerekenler:

1-Sinyal vermeyin ki arkanızdaki ve etrafınızdakilere küfür etme hakkı (!) doğsun, onlar da duysun yumruk yumruğa kavga etsinler, hastaneler, doktorlar, polis kazansın (işini yapabilmesi için olay lazım değil mi?), ya da çeksin vursun cenazeci levazımatçı kazansın devamında da bir boğaz eksildiği için GSMH artsın işsizlik maaşı alma ihtimali olan biri aradan çıksın, o da olmadı onun işine başkası başlasın istihdam çoğalsın.

2- Kaza olsun, 1. maddedekiler olmasa da kaportacılar kazansın sigortacılar kazansın (durumu görenler sigorta yaptırır)

3- Sinyal vermeyin ki eskimesin, patlamasın, boşuna harcama olmasın, çocuğunuza bırakırsınız.

4- Sinyal vermeyin ve verenleri de uyarın ki; psikolojiniz bozulsun bisikologlar da kazansın...

Ya bu kadar gereksiz birşeyi kim icad etmiş, işin özüne inelim Ah eddison Ahhh yaktın bizi....

:)

Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan

Maksat ekonomiye hizmetse bugünden tezi yok hemen gidip sağı-sola ,solu-sağa ters olarak bağlatmak en mantıklısı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bora Akbaş

Ben sinyal vermeyenlere şöyle diyorum "o sinyal kolu var ya..." Yani gerçekten özellikle taksiciler için sinyal kolu çok gereksiz bişey galiba,sökelim taksilerden sinyal kolunu,yerine ne bileyim mavi pavyon ışığı yayan bişey takalım,yada cep telefonu entegre edelim.Taksilere sinyal kolu konulmasın!!!

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

sinyal kullanmayanlara önyargılı yaklaşmayalım lütfen..Sinyal kolu sürücülerin namüsait bir yerinde(yanlış anlaşılmasın cebinde:) ) bulunduğundan isteseler de sinyal veremiyorlar galiba :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

son zamanlarda dikkat ediyorum istanbul'daki taksiler az az da olsa sinyal vermeye başladı...ama sinyalle beraber yol ortasında yolcu indirince tabi pek bi anlamı kalmıyor... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Uyuz oluyorum böyle insanlara yola çıkmak için bekliyorum belkide çok rahat çıkabileceğim halde gelen arabanın hızı kesilmesin sakatlık çıkımasın diye yinede bekliyorum adam geliyor geliyor dibimden dönmüyormu...

Bide yakmayan kadar yakıp unutan da var :unsure2: Bu seferde adam döncek 100 mtden sinyalini yakmış ne güzel diyosun tam yola atlayacaksın kafayı çıkarıyosun adam hız kesmeden geliyor bide üstüne korna çalıp sana saydırıyor... Bende camdan çıkıp sinyalini kapat geri zekalı diye bağırıyorum :):D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Lütfen insanların arızalarını yüzlerine vurmayalım.

Yazık adam gerizekalı buna yapılacak birşey var mı? ;)

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Amin...

Hissi kalben vukuu yani zaten öyle götürüyoruz işi

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu

mesela bazen arkadaki aracı gözleyip birden dalıyorum sola bazen sinyal veriyorum bazen ani oldugu için veremiyorum hemen gözüm dikiz aynasında arkadakine 4 lü yakarak bi kaç kere özür niyetine teşekkür ediyorum,tabi anlayana ama..uzun yolda kamyoncuların sol sinyalı açıp kapaması gibi arkadaki araca geç diyo bi nevi...

Yorum bağlantısı
Levent Erdoğan

Bide şöyle bişi var;

Örneğin şerit değiştirmek için sinyal veriyorsun, arkadaki araç senin sinyalini görmesin yol vermemek için basıyor gaza.... Bu durumda kullanmamak daha mı hayırlı......

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Biz doğruyu yapalım da onlar da öğrensin, ama maalesef haklısınız, sanki o ana kadar uyuyor o anda gaza basıyor.

Yorum bağlantısı
Levent Erdoğan

Herşey biryana, arkadaşlar ben arka stoplarda yanan Sis Lambalarından çok rahatsız oluyorum. Bazı araçlarınki felaket göz alıyor. Bunlar için yapılacak birşey yokmu.

Hele hele dün daha bir servis otobüsünde, adam arkaya taktırmış öndeki far gibi yanıyor. Trafik durdu yanına gittim yav kardeşim ne bu yaaa dedim. Ters ters baktı.........birde kapışacaktık. :)

Yorum bağlantısı
Vural Sarı

cümle yanlış anlaşılacak :)

Araçlarda sorun yok ,aracı kullanan üretim hatalı.(Düzeltir,özür dileriz)

Son model cep telefonu alıp alo demekten başka fonksiyonunu bilemeyen arkadaşların (bluetooth kulaklık veya araç içi kiti gibi),bir eli direksiyondayken diğer eliyle cep telefonuyla konuşmaya kalktığında sinyal koluna müdahele etmesi anatomik olarak zor.

Yukarıdaki tanıma girmeyen arkadaşlara ise,sinyal verirken yanan lambanın eve gelen elektrik faturasıyla ilgisi olmadığı anlatılıp ikna edilmeli.

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş

Ben genelde Taksicilerin ve dolmuşçuların sinyal kullandığını neredeyse hiç görmedim.Belediye ve halk otobüslerinde zaten sinyal olmadığından (!!!!) onları saymıyorum bile.Bazende bazı sııığr tipler tam dönerken sinyal veriyor veya sen düz gidecek sanırken sinyal vermeden dönüyorlar.Hele bazen adam en sağdan en sola yada en soldan en sağa sinyalsiz önümden dalıyorl ya,Allah'a sığınıyorum sabır için,dişlerimi sıkıyorum,korna çalmıyorum,içime atıyorum. Ya bu ökz insanlardan ne zaman kutulacağız arkadaşlar. ??

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
sinyal kolu hakkındaki görüşlerinize +1 ile aynen katılmakla beraber, gelen-giden araç sinyal verse de vermese de, fren lambasından (tabiikide çalışıyorlarsa) yoldaki hal ve hareketinden, hızından o aracın dönebilme ihtimalini hesaplamalısınız.

aynı zamanda sinyal verdiği halde dönmeme ihtimalinide asla göz ardı etmemeniz lazım.siz daha fazla dikkatli olarak karşı tarafın hatalarını bertaraf ettiğiniz sürece bi o kadar deneyimli ve usta şoför olduğunuz ortaya çıkacaktır.

Allah böylelerinden hepimizi korusun, Amin.

Tabiki ben zaten gelişinden anlıyorum dönmiceğini bazen o nedenle son ana kadar bekliyorum yada mümkünse göz teması kuruyorum o anda anlaşılıyo zaten dönüp dönmiceği :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

En çok kızdığım iki şey..

1- Kırmızıda beklerken yeşil yanar yanmaz arkadan gelen korna sesi..(Bazı kütükler kırmızıda bile basıyor)

2- Sinyal kullanmadan zınk diye şerit değiştirenler..

Biz çılgın türklerin bilinç altında bence şu yatıyor; Eğer kurallara uyarsak karşıdaki sürücü bizi acemi veya saf sanır.. :rolleyes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yolda ilerlerken tam öndeki aracı geçecek oluyorum adam sinyal veriyor. Korna çalıp uyarıyorum, görmüyormusun sinyal veriyorum diyor. Ben ne diyim bu durumda bazen şaşırıyorum ne diyeceğimi bilemiyorum. Geçenlerde daralan bir yola ben yukarı doğru çıkarken önce girdim. Adam karşıdan selektör yaptı, yan yana durduk. Selektör yaptık, insan nezaketen yol verir dedi...Vermem dedim bende... :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bora Akbaş
Yolda ilerlerken tam öndeki aracı geçecek oluyorum adam sinyal veriyor. Korna çalıp uyarıyorum, görmüyormusun sinyal veriyorum diyor. Ben ne diyim bu durumda bazen şaşırıyorum ne diyeceğimi bilemiyorum. Geçenlerde daralan bir yola ben yukarı doğru çıkarken önce girdim. Adam karşıdan selektör yaptı, yan yana durduk. Selektör yaptık, insan nezaketen yol verir dedi...Vermem dedim bende... :good1:

Nezaketsiz Serkan seni.İnsan özür diler trafik kurallarını bildiği için.Artık trafik kurallarına uymak görgüsüzlük Türkiyede.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Kesin arabası sizinkinden büyüktü.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
sinyal kolu hakkındaki görüşlerinize +1 ile aynen katılmakla beraber, gelen-giden araç sinyal verse de vermese de, fren lambasından (tabiikide çalışıyorlarsa) yoldaki hal ve hareketinden, hızından o aracın dönebilme ihtimalini hesaplamalısınız.

aynı zamanda sinyal verdiği halde dönmeme ihtimalinide asla göz ardı etmemeniz lazım.siz daha fazla dikkatli olarak karşı tarafın hatalarını bertaraf ettiğiniz sürece bi o kadar deneyimli ve usta şoför olduğunuz ortaya çıkacaktır.

Allah böylelerinden hepimizi korusun, Amin.

Sadık Bey,

Araba kullanmak için "usta olmaya" gerek olmamalıdır. Bütün mesele de zaten budur. Ben zihnimi yoldaki çukurlara, fırlayan çocuklara, duran dolmuşlara, kargalar, bayramdan bayrama yola çıkmış adamların saçmalıklarına vererek araç kullandığımda işime vardığım zaman yarım saat kendime gelemiyorum. Üretkenlik kaybı oluyor. strese dayalı hastalıklar türüyor. Sonuçta ben sinyal vermeyen adamın ne yapacağını tahmin etmek zorunda değilim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...