İçeriğe Yönlendir

Explorer şanzuman sorunu

Murat Korumaz

Recommended Posts

Murat Korumaz

Explorer 5,0 v8 kulanıyorum son zamanlarda sıkca basıma gelen bır olayı paylasmak ıstedım belkı nedenı konusunda bılgı sahıbı olan vardır arac otomatık bıldıgı uzere bazen yuksek devırde bazende dusuk devırlerde aslında sureklı bır devamlılık soz konusu degıl kafasına gore yapıyor dıyeyım vıtes deyısırken arac ta tıtreme oluyor ama oyle hafıf bır tıtreme degıl soyle tarıf edeyım turkıyede yenı yenı yapmaya basladıkları yol sınır cızgılerının tırtıklı olanlarını var ustune geldıgınızde araba nasıl tıtrer bılırsınız ıste on tıtreme gıbı ama tabı cok kısa surelı yaklasık 4 5 sn vıtes gecıs yapınca kesılıyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Barın

Hakan Tarım ustayı tavsiye edeyim,kendisinin var aynısının benzerinden usta kadar olmuş.. :blush:

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

Dolapderede liderler otodan Osman dumanlı ustaya danışın.Şanzıman yağ seviyesi ve yağın durumunu tetkik ettirin ileride daha büyük problemlere yol açabilir.

Yorum bağlantısı
Serkan Çok
Hakan Tarım ustayı tavsiye edeyim,kendisinin var aynısının benzerinden usta kadar olmuş.. :rolleyes:

beni es geçtinya üzüldüm şimdi. :blush:

Yorum bağlantısı
Mehmet Barın
beni es geçtinya üzüldüm şimdi. :D

:unknw:

Son Denizli toplantısında kulağınızı çınlattık :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Benim de ilk aklıma gelen şanzıman yağı seviyesi oldu.

Yorum bağlantısı
Serkan Çok

ben bujiden iüpheleniyorum işin gerceği biliyorsunuz benim bi cc maceram vardı orada araba sarsılınca anlamıitım.

bujiyi cıkarttık şatlamış.

ama üstadlarım bilir.

Benim de ilk aklıma gelen şanzıman yağı seviyesi oldu.

sen yakıt işini ne yaptın hakan?

:unknw:

Son Denizli toplantısında kulağınızı çınlattık :rolleyes:

;)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Babam başka yerden almış GAZ' ı. Gaz Gaz katınca böyle olmuş büyük bir ihtimalle. Şimdi her zaman aldığım yere yolladım babayı. Alsın bakalım ;) yien 375 kuruş mu çıkacak :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Murat Korumaz

ok yag ve sevıyesını kontrol ettıreyım ama yanlısım yoksa ıkı adet kutu var aracın altında ıkı adet kutu var bırısı ana sanzuman dıgerıde sanırım 4x4 dagıtımını yapan bır kutu ben gecen yıl ana sanzumanın yagını deyıstırmıstım gercı onda bır sorun olacagını sanmıyorum ama o aradakı saftların baglı oldugu kutuya hıcbırsey yapmadım aceba bu gıbı tıtremeyı ana sanzumanmı yapabılır yoksa saftlara baglı olan dıger kutumu?

yaaa bırde konuyla ılgılı degıl aslında yenı baslıkmı acmak lazım onuda bılmıyorum ama arka amortusorde yag kacagı var gıbı gordum ama bıldıgım kadarıyla bu aracların havalı olmalı amortusorlerı yanılıyormuyum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...