İçeriğe Yönlendir

Küçük viteste silkeleme..?

Serhan Ay

Recommended Posts

Serhan Ay

Merhaba aracım lpg de iken özellikle küçük viteslerde ayagımı gazdan çekince aracım sarsıntı ile yavaşlamaya başlıyor.. yada şöyle izah edeyim araçımı kullanırken her gaz vermemi ve bırakmamı araçtaki herkes net bir şekilde hissedebiliyor..

büyük viteslerde daha az benzinde hiç yok... şimdiden teşekkürler...;))

Yorum bağlantısı
Ahmet Böcek
(düzenlendi)

benzinde yoksa lpg ayarlarınızı kontol ettirin.

tarihinde Ahmet B tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhan Ay
benzinde yoksa lpg ayarlarınızı kontol ettirin.

Henüz hiçbir yere gösteme fırsatım olmadı ancak lpg ayarı iki ay önce yapılmıştı inşallah ayardandır çok rahatsız edici bir durum..

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu

geçen benimde araça 7 kişi bindik ozaman çok sirkeledi agırlıkdanmı sizce çok şaşırdım ya....

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş

Neymiş bu LPG ayarıda kardeşim? LPG ayarı bozuk diye amma değişik değişik sorunlar çıkıyor.Yokmu bunun sabit ve bozulmayan bir ayarı?Yani benim gibi LPG taktırtmayla Benzin iyidir düşüncesi arasında gidip gelenler için LPG fikrine şüpheyle yaklaşma nedenlerine bir tane daha ekleniyor böyle sorunlar duydukça.İnşallah ciddi bir sorun yoktur.

Yorum bağlantısı
Serhan Ay
Neymiş bu LPG ayarıda kardeşim? LPG ayarı bozuk diye amma değişik değişik sorunlar çıkıyor.Yokmu bunun sabit ve bozulmayan bir ayarı?Yani benim gibi LPG taktırtmayla Benzin iyidir düşüncesi arasında gidip gelenler için LPG fikrine şüpheyle yaklaşma nedenlerine bir tane daha ekleniyor böyle sorunlar duydukça.İnşallah ciddi bir sorun yoktur.

3 yıldır lpg li araç kullanıyorum daha önce birde antifiriz kaçırma problemi yaşamıştım şimdide bu problemle karşıkarşıyayım şimdiye kadar beşkuruş paramı lpg arızası nedeniyle harcamadım zaten tüm kitler en az 2 yıl garantili bence lpg iyi bişey :p)

Tabii önemli olan bu problemi de bu düşüncem değişmeden atlatabilmek..

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Bujilerinizi de bir kontrol ettitirseniz iyi olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler

Sadece LPG de yapıyorsa lpg ayarındandır en kısa zaman da aracınızı lpg ayar teste sokun .

Yorum bağlantısı
Serhan Ay

Evet sadece lpg de yapıyor bu buji ihtimalini zayıflatıyor..Sanırım kapsamlı bir lpg bakımı gerekiyor şimdi aklıma geldi lpg filtresini 16-17 bin km'dir değişmedim bilmiyorum o yapar mı acaba??

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sanırım buji kabloları ve bobin bu tip bir soruna yol açıyordu.

Yorum bağlantısı
Faruk Yener

Serhan bana sorarsan Cordobadan olabilir :good1: Sen focusu geri al bence : :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serhan Ay
Serhan bana sorarsan Cordobadan olabilir :) Sen focusu geri al bence : :)

Bununda iyi yanları var ama focus başkaydı..Sorun da zaten çözüldü filtreleri değişip ayar yapılınca ..

Yorum bağlantısı
Rıdvan Bakkal

TEMSA Vialle diye bir kit getirmiş, bakım, ayar yok diyor.

http://www.vialle.com.tr/

Yorum bağlantısı
İsa Köse
TEMSA Vialle diye bir kit getirmiş, bakım, ayar yok diyor.

http://www.vialle.com.tr/

İyi bir şeye benziyor bu LPi. LPG'nin sıvı halde püskürtülmesi... Benzin gibi. Motora zararı yok diyor.

İşin uzmanları ne der acaba? :)

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

Bence de lpg nin bir adım önünde.Kaliteli montaj ve kitlerle 3-500 araçta deneyip bir standart oluştururlarsa tercih Lpi ye döner sanıyorum.

Yorum bağlantısı
Taner Dağlıgil
Sanırım buji kabloları ve bobin bu tip bir soruna yol açıyordu.

+06

Aynen :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...