İçeriğe Yönlendir

Pet Shop

Fatih Çalıkuşu

Recommended Posts

Fatih Çalıkuşu

Yeni almış olduğum çift muhabbet kuşu,daha önce yavru vermiş bir çift + üretim kafesi

üst kafes eski mavi kuş ile değiştirdim bu daha insancıl,arada Tuğçe Naz kızdırırsa ısırıyor

kanarya ise dişi AGAT cinsi malesef GREST erkeği eşi hafta içerisinde öldü

Akvaryum ise karışık chiclid

yakında evden atılırsam sebebi malum :)

04102009933.jpg

04102009930.jpg

04102009931.jpg

04102009932.jpg

04102009936.jpg

04102009934.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

mecburen alışmak zorunda kalıyorlar :)

Yorum bağlantısı
Eren Çiftçi

abi muhabbetler konusuyomu benim muhabbet babacık diyo ıslık çalıyo yavruyken ögrettim.. :)

Yorum bağlantısı
Abdullah Ercan
(düzenlendi)

Fatih Bey Maaşallah pet de sizde baya aktifmişsiniz. :good1: Bizde de 2 Muhabbet, 3 Akvaryum var. Köpek de istiyorum ama ona izin çıkmıyor. Aslında ben de üstelemiyorum köpek hepsinden daha çok meşakkatli ve zor. Ortam olarak da apartmanda bakılmayacağına inanmaktayım. :p

Akvaryumlardan en büyügü.

pict0031l.jpg

pict0032g.jpg

Buda kuşlarımız.

2801200719.jpg

pict0015v.jpg

Edit: Resim eklendi.

tarihinde Abdullah Ercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
Tek eksiğin kalmış, tekir yavrusu :)

geçtiğimiz hafta sonu aracın garajında bir kedi yavrusu vardı,aldım terasta besleriz diye,bir kumru yuva yapmış yaz başından beri 4-5 çift yavruları oldu ,onlara zarar verir diye tekrardan garajın yanına bıraktım :)

Golden Retriver istedim bir ara ,hatta okul arkadaşımın çiftliğinde çeşit çeşit köpakleri var (yer Selimpaşa Ortaköyde K9 Avrupa Çiftliği)

ama evde ya da balkonda gerekli alakayı gösteremeyeceğimiz için şimdilik erteledik :)

Fatihcim maaşallah

Senin evde kedi olmak vardı. Yalana yalana bakardı artık kafeslere akvaryuma :)

kedi geçen hafta şansını kaybetti son anda :)

abi muhabbetler konusuyomu benim muhabbet babacık diyo ıslık çalıyo yavruyken ögrettim.. :)

damızlık çifti bugün aldım ,diğeri insana alışık fakat o da yeni bir ay olmadı alalı,önceden mavi vardı onunla takas yaptım :)

Fatih Bey Maaşallah pet de sizde baya aktifmişsiniz. :good1: Bizde de 2 Muhabbet, 3 Akvaryum var. Köpek de istiyorum ama ona izin çıkmıyor. Aslında ben de üstelemiyorum köpek hepsinden daha çok meşakkatli ve zor. Ortam olarak da apartmanda bakılmayacağına inanmaktayım. :)

kızınızıda Allah bağışlasın bu arada :) bizim evde benim çocukluğumdan beri hiç eksik olmadı ki

Yorum bağlantısı
Abdullah Ercan
kızınızıda Allah bağışlasın bu arada :) bizim evde benim çocukluğumdan beri hiç eksik olmadı ki

Çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

K9 çiftliğinden kareler

1zaxvs.jpg

iftlik.jpg

Yorum bağlantısı
Abdullah Ercan

Çoookkk güzeller yaaa(Köpekler). Buda sizin kızınız galiba Allah Bağışlasın. O da çok tatlı maşallah. :p

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
Çoookkk güzeller yaaa(Köpekler). Buda sizin kızınız galiba Allah Bağışlasın. O da çok tatlı maşallah. :p

hepimizin evlatlarını inşaallah

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Golden yavruyken çook şirin.. Ama keşke hep öyle kalsa :) Apartman dairesinde beslemek zor. Bir arkadaşımda Beaggle var. Onun bile küçük olmasına rağmen bir sürü meşekkati var.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
Golden yavruyken çook şirin.. Ama keşke hep öyle kalsa :) Apartman dairesinde beslemek zor. Bir arkadaşımda Beaggle var. Onun bile küçük olmasına rağmen bir sürü meşekkati var.

apartmanda ne kadar uyumlu olursa olsun,komşular rahatsızlık duyacaktır bizim ev mustakil olmasına rağmen ben kendime bu konuda pek güvenemiyorum,uygun şartları sağlamak önemli her gün 2 kez dışarı çıkarmak lazım diye düşünüyorum yazı var kışı var,niyetim ailem temelli Tekirdağ'a yerleşirse orada şöyle küçük çaplı bir çiftlik kurmak kendime :good1:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Evet köpeklerin bakımı zor.Mutlaka tuvaletleri için falan dışarı çıkartmak gerekiyor.Ama bende 2 tane kedi var.Kendi işlerini kendileri hallediyor.Sabahtan akşama kadar yalnız kalıyorlar ama bilirsiniz kediler biraz yaramazlık yapar sonrada horul horul uyurlar :) Kimseye zararları yok.

Yorum bağlantısı
Kaan Serter
Yeni almış olduğum çift muhabbet kuşu,daha önce yavru vermiş bir çift + üretim kafesi

üst kafes eski mavi kuş ile değiştirdim bu daha insancıl,arada Tuğçe Naz kızdırırsa ısırıyor

kanarya ise dişi AGAT cinsi malesef GREST erkeği eşi hafta içerisinde öldü

Akvaryum ise karışık chiclid

yakında evden atılırsam sebebi malum :D

Fatih Bey mükemmel. Burada hayvanseverler ile karşılaşmak ne kadar güzel.

Tebrik ediyorum sizi.

Fatih Bey Maaşallah pet de sizde baya aktifmişsiniz. :D Bizde de 2 Muhabbet, 3 Akvaryum var. Köpek de istiyorum ama ona izin çıkmıyor. Aslında ben de üstelemiyorum köpek hepsinden daha çok meşakkatli ve zor. Ortam olarak da apartmanda bakılmayacağına inanmaktayım. :blush:

Abdullah Bey akvaryumunuzve kuşlar harika.

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Fatih bey evdeki canlılarınızla mutlu yaşamanızı dilerim.Yalnız çift olan muhabbetlerin kafesi kanarya kafesi.Muhabbet kafesinin telleri dikine olmaz yatay olur.Birde diskusu tek gördüm.Meleklerde büyüyünce yumusak yapraklı bitkilerinizi ve anubiyasın genç sürgünlerini didikleyebilirler.Garçi fotoğrafada 10 ay olmuş ama...

Yorum bağlantısı
Abdullah Ercan
(düzenlendi)

Çok teşekkürler Kaan Bey.

Fatih bey evdeki canlılarınızla mutlu yaşamanızı dilerim.Yalnız çift olan muhabbetlerin kafesi kanarya kafesi.Muhabbet kafesinin telleri dikine olmaz yatay olur.Birde diskusu tek gördüm.Meleklerde büyüyünce yumusak yapraklı bitkilerinizi ve anubiyasın genç sürgünlerini didikleyebilirler.Garçi fotoğrafada 10 ay olmuş ama...

Çok dikkatlisiniz Şükrü bey, bu işlerden anladığınız belli.

Fotoğraf 10 ay önce idi şimdi bitkiler dediğiniz gibi biraz haşat oldular(Malum Melekler). Diskusum aquapet den 6 adet (3 adet red malbora, 3 adet spoted eruption dı)sertifikalı singapur ithalatı Jack Wattley in ithalatıydı. 2 sene baktım 1 çift eş tuttu. 5 i de kafa deliğinden gitti(Gittiklerine değil de yavru alamadığıma çok üzülmüştüm.) Maalesef bir tanesi kaldı. 5 sene evvel kanaryam vardı astımdan gitti. sonra kafesi kenara atmıştım. Eşim muhabbet isteyince gidip aldık önce kafes alamadık 3-5 ay sonra gercek kafesine yatık telli kafes aldım. Fotograflar da o zamandan kalma. Zaten yeşil olan kuşda yok onu verdim yerine çok güzel bir mavi muhabbet aldım. Lacivert aradım ama bulamadım. :D

Edit:Mesleğininize bakmamıştım şimdi baktım. :blush:

tarihinde Abdullah Ercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
(düzenlendi)

mutluluk dilekleriniz için teşekkürler,çift olan muhabbetlerin kafesi bonus olarak geldi yoksa hangi kuş hangi kafeste besleniyor daha kısa şortla gezerken biliyordum :good1:

kanarya kafesi şu an masraf yapmamak için kullanılmaktadır,hem ÇALIKUŞU soyadımızın olmasının bir nedeni vardır diye düşündüğünüzü umuyorum...

Fatih Bey mükemmel. Burada hayvanseverler ile karşılaşmak ne kadar güzel.

Tebrik ediyorum sizi.

Kaan Bey ;teşekkür ediyorum,hep tebrik edilmiyor arada eleştirilerle de karşılaşabiliyoruz malesef

tarihinde Fatih tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kaan Serter
Kaan Bey ;teşekkür ediyorum,hep tebrik edilmiyor arada eleştirilerle de karşılaşabiliyoruz malesef

Eleştirler herzaman hayatımızın içinde var olacak. Kendimizi geliştirmeye ve yaptığımız işi daha güzelleştirmemize

yardımcı olacaktır. Eleştirilere açığız yeter ki mantık çerçevesi içinde olsunlar.

Hayvan beslemeyiistemek ve buna gönül vermek bile teşekkürü hak ediyor diye düşünüyorum. Bir de

onlara zarar vermeden bu işi layıkı ile yaptık mı keyfimize diyecek yok...

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
Eleştirler herzaman hayatımızın içinde var olacak. Kendimizi geliştirmeye ve yaptığımız işi daha güzelleştirmemize

yardımcı olacaktır. Eleştirilere açığız yeter ki mantık çerçevesi içinde olsunlar.

Hayvan beslemeyiistemek ve buna gönül vermek bile teşekkürü hak ediyor diye düşünüyorum. Bir de

onlara zarar vermeden bu işi layıkı ile yaptık mı keyfimize diyecek yok...

zaten sorumluluk duygusu böyle bir şey,ticari maksat gözetmeksizin yapılan bir uğraş,sadece maliyetleri karşılamak amacıyla satış yapılabilir diye düşünüyorum

bir çok kişiye karşılık beklemeden kuş,balık v.s hediye ettim , bu iş gönül ve hobi olarak yapılan bir şey :good1: zaten bu paylaşma duygusu insanı mutlu eden

Yorum bağlantısı
Kaan Serter
zaten sorumluluk duygusu böyle bir şey,ticari maksat gözetmeksizin yapılan bir uğraş,sadece maliyetleri karşılamak amacıyla satış yapılabilir diye düşünüyorum

bir çok kişiye karşılık beklemeden kuş,balık v.s hediye ettim , bu iş gönül ve hobi olarak yapılan bir şey :nazar: zaten bu paylaşma duygusu insanı mutlu eden

Aynen katılıyorum size Fatih Bey.

Çocuklarımıza da en başta öğretmeye çalıştığımız şey değil midir sorumluluk?

Tüm hayvansever ve karşılıklsız hayvan besleyen dostların karşısında saygı ile eğiliyorum.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Neden muhabbet kuşlarının yatak telli kafeste olması gerekiyor? Merak ettim doğrusu.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
Neden muhabbet kuşlarının yatak telli kafeste olması gerekiyor? Merak ettim doğrusu.

gaga yapısı tırmanmaya musait ve iç güdüsel olarak tırmanmayı sevdikleri için olabilir diye düşünüyorum,salladım :nazar:

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
gaga yapısı tırmanmaya musait ve iç güdüsel olarak tırmanmayı sevdikleri için olabilir diye düşünüyorum,salladım :nazar:

Mantıklı.. Teşekkür ederim :rofl:

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Fatih hayırlı olsun kuşlar :nazar: çok güzeller.

benim muhabbet evin bir ferdi oldu maşallah,beni kapıdan uğurlar geldiğimdede kapıda karşılar.kerata sadece konuşmasında sorun var bir kaç kelimeden başka konuşmuyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...