İçeriğe Yönlendir

Ford'un Bitmeyen Kampanyaları

Guest Bahad?r

Recommended Posts

Guest Bahad?r

Ötv nin en indirimli döneminde 36 bine satılan araç ötv nin full alındığı şimdi aynı fiyat.

Olan devletin vergi gelirine oluyor.

Ötv indiriminden aylar önce de aynı fiyata alanlar var.

Demekki bu fiyatlar da hemde tam vergi oranı ile kurtarıyormuş.

Ne demeli bilmiyorum.Ama kazığın adı kampanya olmuş,devlet de buna alet edilmiş gibime geliyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Dedik o kadar. ihtiyacınız yoksa almayın diye. ne oldu? gittiniz aldınız..

Yorum bağlantısı
Guest Bahad?r
Dedik o kadar. ihtiyacınız yoksa almayın diye. ne oldu? gittiniz aldınız..

Hocam ben tam ihtiyacım olan bir dönemde aldım aslında.Sadece 3-5 ay öne çektim alacağım tarihi.Ama hiç değiştirme aklında olmayıp araba alan çok kiş var.Sadece aracı ucuz aldığım için seviniyordum sevincimi kursağımda bıraktılar.Değerinden herkes herzaman alabilir zaten.Bir anlamı kalmadı.

İhtiyacı yokken borca girenlere Allah yardım etsin.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/ndirimler-...339#entry778339

Tüm markalar aynısını yaptı, mali inceleme yapılıyormuş.

Onlar mali incelemeden de kurtaracak bir yol bulurlar..

Yorum bağlantısı
Guest Bahad?r
Ama ÖTV indirimi öncesi fiyatları bilmeyenler, ÖTV indirimiyle fiyatlar ucuzladı sanarak ucuza aldıklarını zannettiler ve yanıldılar.

Trend değil Titanyumlar 36 dan gitti.2008-2009 muhtelif zamanlarda aynı aracın 39 bine satılmışlığı var.Alan kişileri tanıyorum bizzat.

Ama dediğiniz doğru.Yıl içindeki bir kaç yüksek fiyatı duyup atladık.

Yorum bağlantısı
Guest Fuat
(düzenlendi)

Şöyle diyip rahatlayalım mı?

Bir otomobil aldık,

Bize satan velet prim aldı kazandı,bayi kazandı,otosan kazandı,otosandaki işçi kazandı,ispanyadaki işçide kazandı,devlette sürümden azıcık kazandı sanırım.(Ulen ben hariç herkes kazanmış :) )

Aldık ,verdik ekomiye can verdik.

Ohh rahatladım be :i-ih:

tarihinde Fuat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Utku Çay
(düzenlendi)
Forumda bir arkadaşın auris dizeli 43 e aldığını okuyunca şaşırdım asıl. Çünkü, ben dizel focusu 36bin liraya alırken aurisin dizeli de o fiyatlardaydı, hatta 1-2bin lira kadar ucuzdu sanki diye hatırlıyorum.

sizin dediğiniz auris 1.4 comfort düz vitesdi ve 36 civarı idi, forumdaki arkadaşımızın aldığı 1.4 elegant mm modeli 41 civarı idi, bugün itibari ile 46 lira civarı...

tarihinde Utku tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Utku Çay
(düzenlendi)
Olurmu hocam, asıl siz kazandınız. Ford sahibi olmak paha biçilemez :lol2:

:lol2:

:flowers:

tarihinde Utku tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nuri Başer

ÖTV indiriminden 6 ay önce araç : X bin TL

ÖTV indiriminden 2 ay önce araç : (X + 6) bin TL

ÖTV indirimi süresinde araç : (X + 6) - 6 bin TL = yine X bin TL

---------------------------------------------------------------------------------

Buradan çıkan sonuç:

Devlet vergisinden feragat etti 0 TL kazandı..

Vatandaş ucuza aldığını sanarken aslında aynı fiyattan alarak 0 TL kar etti..

Üretici+Satıcı yok sattı ve kazancına bir de vergi meblağı oranında kar kattı..

olay aslında bundan ibaret.. :lol2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
sizin dediğiniz auris 1.4 comfort düz vitesdi ve 36 civarı idi, forumdaki arkadaşımızın aldığı 1.4 elegant mm modeli 41 civarı idi, bugün itibari ile 46 lira civarı...

kampanya başlamamıştır.

Yorum bağlantısı
Utku Çay
kampanya başlamamıştır.

Toyota 1 aylık bir fiyat listesi yayınladı, muhtemel yeni distribütörümüz yeni alacağı satış pozisyonu ile ilgili bir aylık bir çalışma yapacak gibi gözüküyor :lol2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

2008 nisan fiyatları şurda

http://web.archive.org/web/20080425161524/...mp;b=4&c=18

308 COMFORT 1.6 VTi 120hp 5K 33.180

308 COMFORT OTOMATİK 1.6 VTi 120hp 5K 36.400

308 COMFORT 1.6 HDi 90hp 5K 35.450

308 COMFORT 1.6 HDi 110hp 5K 36.970

308 COMFORT 1.6 HDi Auto6R 110hp 5K 39.270

308 PREMIUM 1.6 VTi 120hp 5K 37.430

308 PREMIUM OTOMATİK 1.6 VTi 120hp 5K 40.760

308 PREMIUM 1.6 HDi 110hp 5K 40.695

308 PREMIUM 1.6 HDi Auto6R 110hp 5K 42.995

308 PREMIUM PACK 1.6 THP 150hp 5K 45.340

308 PREMIUM PACK OTOMATİK 1.6 THP 140hp 5K 47.940

308 PREMIUM PACK 1.6 HDi 110hp 5K 46.280

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

otomobil alma zamanı 27-28-29-30 aralıktır.başkada bişi demiyorum :lol2:

Yorum bağlantısı
Utku Çay
otomobil alma zamanı 27-28-29-30 aralıktır.başkada bişi demiyorum :lol2:

öyle ama o tarihte araba kalmamış oluyor, en güzeli 1-15 aralık arası almak. en azından müşterinin araba seçme şansı olsun

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

aralık ayında 3 kere fiyat değişiyor.aradığınız araç çok özel değilse(renk-donanım) sonuna kadar beklemekte fayda var

Yorum bağlantısı
Emine Bayata
otomobil alma zamanı 27-28-29-30 aralıktır.başkada bişi demiyorum :kutlama:

Bunu öğrendiğim iyi oldu :)

Yorum bağlantısı
Yusuf Celebi

Bir otomobil aldık,

Bize satan velet prim aldı kazandı,bayi kazandı,otosan kazandı,otosandaki işçi kazandı,ispanyadaki işçide kazandı,devlette sürümden azıcık kazandı sanırım.(Ulen ben hariç herkes kazanmış :) )

Ohh rahatladım be :(

SÜPERDİ:kutlama:

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

ben toplamda cebimden cıkan paraya bakarım.kaçı devlete kaçı firmaya gitmiş beni çok ilgilendirmiyor(burda fatura üzernde yapılan usulsuzlukleri kastedmiyorum.verdiğim her paranı tam ve eksiksiz faturasını talep ederim.bzı bayilern yaptığı gibi 20 tl lik arabaya 15 tl fatura kesip devletten kdv kaçırma gibi durumları onaylamıyorum)

Yorum bağlantısı
Guest Bahad?r

Bir otomobil aldık,

Ohh rahatladım be :(

İlahi öğretmenim,güldürdünüz beni.

ÖTV indiriminden 6 ay önce araç : X bin TL

ÖTV indiriminden 2 ay önce araç : (X + 6) bin TL

ÖTV indirimi süresinde araç : (X + 6) - 6 bin TL = yine X bin TL

---------------------------------------------------------------------------------

Buradan çıkan sonuç:

Devlet vergisinden feragat etti 0 TL kazandı..

Vatandaş ucuza aldığını sanarken aslında aynı fiyattan alarak 0 TL kar etti..

Üretici+Satıcı yok sattı ve kazancına bir de vergi meblağı oranında kar kattı..

olay aslında bundan ibaret.. :kutlama:

Doğru analiz. :p

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

ben devletin vergi indirimine indirildiği gün karşı çıkmıştım . onun yerine gelir vergisini elektirik teki ötv yi suyu iletişim vergsini akryakıt ve doğalgaz gibi ürünlerin vergisini indirmesi taraftarı idim cebimde kalan 1,5 2 bin tl yi zaten gider kazanıyorsam kendim kazanır verirdim üstte yazılanlar gibi ötv düştü ne oldu kime yaradı bunun irdelenmesi lazım tabiiki ankarada benden daha akıllı bir sürü bu işin uzmanı bürakrat vardır fakat burda kontrolsüzlük ve düzensizlikten tam anlamı ile istifade edenler distrübitörler olmuştur bu aşikar . avm lerdeki % 70 indirime benzettiler bu furyayı 30 liralık gömlek üzerine 115 tl etiket basıp tekrar 30 tl ye düşürmek gibi ucuz ayak oyunlarına kocaman araç frimalarının tenezzülü üzücü.

Yorum bağlantısı
Utku Çay
Ocakta ödenecek MTV nin cebimizden çıkacağını unutmayalım :flowers:

aracın vergisi aralıkta yatırılıp plakası ocakta çıkarılırsa ocak bandrolü cebimizden çıkmaz :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Connecti alırken 29500 aldık şimdi liste fiyatı 38400 kampanyalı 35500.

Galeride 75 lik connect bile 31000 ytl oldu. Fiat Modellerinin tamamında 2000 ytl ve üzeri fiyatları arttı.

Ötv son haftasında Connect GLX 28000 ytl veriyorduk.

Ben ötv sonrası anormal bişiy göremedim. Şu an Connectler 2008 fiyatlarıyla nerdeyse aynı

Aracı aldığınız kurumla ilgili olabilirmi. Fordun bunda suçu olamayabilir.

Ekleme yapmak gerekirse Ford yıllık Avrupa Planlaması yaparken Türkiye krizde olduğunu öngörüsü ile araç üretimini düşürdü. Ötv indirimi suprizi ile satacak arac bulamadık 3 ay sonraya araç teslimatı verdiğimiz bile oldu. Fiyatların zamlanmasındanki bir diğer etkende otomobil kıtlığıdydı diyebilirim. Başlıca örnek Yeni fiesta

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
ÖTV indirimi bittikten sonraki fiyatlara bakmak yanıltıcı olur.

Bu indirimin lafı bile piyasada yokken 29500e aldığınız connect ne kadara satılıyordu? Asıl önemli olan bu bence.

Kriz nedeniyle fabrikalar tatile giriyor aracları satacak müşteri yokken 32000 ye kadar indirilmişti sanırım.

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mertol Kip
Ekleme yapmak gerekirse Ford yıllık Avrupa Planlaması yaparken Türkiye krizde olduğunu öngörüsü ile araç üretimini düşürdü. Ötv indirimi suprizi ile satacak arac bulamadık 3 ay sonraya araç teslimatı verdiğimiz bile oldu. Fiyatların zamlanmasındanki bir diğer etkende otomobil kıtlığıdydı diyebilirim. Başlıca örnek Yeni fiesta

O iş öyle olmuyor. Otosan ben seneye şu kadar şu arabadan bu kadar bu arabadan alacağım diye sipariş geçiyor ve satsa satmasa o kadar arabayı gönderiyorlar. Burada planlama yapmayı beceremeyen ford flaan değil otosanın pazarlayamayıcıları. Ne kadar araba satabileceklerini bile öngörememişler. Herşeye rağmen Ford onlara Ukrayna'ya gönderilecek arabaları bile gönderdiği halde yetişemediler. Tamamen planlama hatası.

Şimdi genel olarak hepsinin elindeki stok bitti. Aralıkta falan bayiilerin kendi karlarından yapacakları indirim dışında indirim olmaz.

Yapılan neydi? Sermaye transferiydi. Devlet, kendi gelirinden vazgeçip ÖTV gelirini distribütörlere benim vergimi peşkeş çekti.. Sonrada gitti benzinin ÖTV sine zam yapıp geliri eski haline getirdi... Bizim devlet tersine robin hood. Fakirden alıp zengine veriyor.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Ben de 14 nisan 2006 da 36200TLden almıştım benim aldığım dönemde en son 38200-37750Tl arası fiyatlar verilyordu bende sevinmiştin 1500TL ucuza aldım diye :good1::D acınacak halimize gülüyoruz ya millet olarak bize birşey olmaz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...