İçeriğe Yönlendir

Şehir içinde tekleme

Murat Karahan

Recommended Posts

Murat Karahan

İyi günler.

Son bir kaç aydır sıkça başıma gelene bir olayı sizinle paylaşayım.şehirler arası 50 den sonra hiç bir sorun yok arabada.ama şehir içi düşük vitesle gidince araba acayip tekliyor.araba bir ileri bir geri gidiyor..Ata binince sahibini beğenmeyen at olurya,benim mondeo da aynısı teklemeyi görmeniz lazım çok sarsıyor arabayı.o anda sorundan kurtulmak için ya boşa atarım yada debriyaja basıp gazı köklerim.

Araba benzin+lpg li.

Sorun neden oluyor acaba?

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Ateşleme sıkıntısı vardır büyük ihtimalle. Buji,buji kablosu ve ateşleme bobinine baktırmaznızı öneririm.

Yorum bağlantısı
Murat Karahan

genelde benzinle sadece marşı basıp yola çıkıyorum.ondan sonra hep lpg ile devam ediyorum.benzinde böyle bir duruma raslamadım.lpg de sorun oluyor.elimde sıfır bobin var daha önce almıştım visteon marka.orjinal motocraft buji kablosu siparişi de verdim.ikisinide denerim.bakalım düzelecekmi.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Bende de benzer sorun vardı. Benzinde yapmıyordu. Bobin arızalı çıktı. Değiştirdik şu an çok iyi.

Yorum bağlantısı
Emre Gizlenci

aynı sorun olmuştu bende bujilerden yapmıştı.

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

Buji-buji kablosu-bobin ve gaz kelebeği temizliği aklıma geliyor.Benzinde çalışırken olabilecek küçük hatalar lpg de kendisini daha çok belli edermiş.Şehir içinde benzinde bir müddet kullanın bakalım eğer normalse lpg ayarlarınıda gözden geçirtin.

Yorum bağlantısı
Murat Karahan

Bugün sipariş ettiğim orjinal Motocraft buji kablosu geldi.Arabayı 30 dk boyunca şehir içinde sürdüm ve tek bir defa bile tekleme itme kakma olmadı.Böylece uzun zamandır uğraştığım sorun çözüldü.Sadece kabloyu değiştirdim.Bobin yedekte kalacak artık.Fikirleriyle yardımcı olan herkese sonsuz teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Buji kabloları tam oturmaz ise, bujileri arızalandırabilir, buna da dikkat.

Yorum bağlantısı
Murat Karahan

Bir daha kontrol ederim Çağlar bey.Zaten yağ değişim zamanı da gelmek üzere.Malzemeleri aldım.Yakında değiştiririm.

1-Motocraft yağ

2-kömürlü polen filtresi

3-yağ filtresi

4-benzin filtresi

5-hava filtresi

6-buji

7-antifiriz

Geçen yağ değişiminde motocraft yağ almıştım.üzerinde avrupada 30.000 km de değişir yağ yazıyordu.17000 km oldu.hazır kış da gelmişken değiştireyim dedim.Usta hayret etti.Yağ yeni daha, hiç gerek yok dedi.bende 17.000 geçti dedim.valla hiç 17000 km yağ gibi görünmüyor dedi.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Eren Sağanak

bende dun gun boyunca bu arızayla uraştım.Araba oyle bi tekliyorki sanki içinde kolbastı oynuyoruz:)Daha sonra motor ustasına götürdüm.Usta bana yukarda da bahsedildiği gibi ateşleme bobini+buji+buji kablosu dedi.Hatta denemek için ustadan cıkma bi ateşleme bobini ayarladık ve araca taktık.Arac kndine geldi.Bende de lpg var.Dediğiniz gibi gazda sorun daha cok belli oluyor.Bende yarın sıfır ateşleme bobini+3 tırnaklı buji ve motocraft orjinal buji kablolarını alıcam.İnşlallah bende de bu sorun hallolur.Hoplamaktan,zıplamaktan bıktım artık: :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...