İçeriğe Yönlendir

2000 Fiesta

Ömer Erdem

Recommended Posts

Ömer Erdem

İyi günler arkadaşlar,

Dün 2000 model parlament mavisi Fiesta flair aldım. Ford ve Fiesta hakkında hiçbir bilgim olmadan tavsiye üzerine aldım. Bu modellerin kronik arızaları varmıdır? Genelikle karşılaşılan sorunlar nedir? ve sınıfına göre artılarını merak ediyorum.

Bu modele tüp taktırma konusunda görüşleriniz nedir? Benzinde ne yaktığı konusunda hiçbir bilgim olmadığı için şuan tüp taktırmayacağım yakıt durumuna göre hareket edeceğim. Kullanan arkadaşlar yakıt konusunda bilgi verebilirlerse sevinirim. Motor 1.25 olduğu için tüp taktırmak mantıklımıdır?

Herkese iyi günler..

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
İyi günler arkadaşlar,

Dün 2000 model parlament mavisi Fiesta flair aldım. Ford ve Fiesta hakkında hiçbir bilgim olmadan tavsiye üzerine aldım. Bu modellerin kronik arızaları varmıdır? Genelikle karşılaşılan sorunlar nedir? ve sınıfına göre artılarını merak ediyorum.

Bu modele tüp taktırma konusunda görüşleriniz nedir? Benzinde ne yaktığı konusunda hiçbir bilgim olmadığı için şuan tüp taktırmayacağım yakıt durumuna göre hareket edeceğim. Kullanan arkadaşlar yakıt konusunda bilgi verebilirlerse sevinirim. Motor 1.25 olduğu için tüp taktırmak mantıklımıdır?

Herkese iyi günler..

1.3 accentlere bile takılıyor,eger çok kullanıyorsanız aracınızı taktırabilirsiniz bence, bu arada tanışma bölümünde tanışıp,arabam bölümünde de resimlerini koyaysanız üyelerimiz daha ilgili olacaktır eminim...

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten

öncelikle hayırlı olsun.aracı bilmiyorum ama lpg konusunda bakın fazla yakıyorsa taktırın derim.arkadaşımda var aynı araba atiker takılı gayet memnun.

Yorum bağlantısı
Guest Yunus G
İyi günler arkadaşlar,

Herkese iyi günler..

İyi akşamlar bendede 1 25 ghia var bir depo ile 350 km falan yapıyor full şehir içi depo 100 110 liraya doluyor.Kronik sorunu yok gibi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
İyi akşamlar bendede 1 25 ghia var bir depo ile 350 km falan yapıyor full şehir içi depo 100 110 liraya doluyor.Kronik sorunu yok gibi.

sizinki acayip yakıyor olmalı? benzinden bahsediyoruz değil mi?

benim 1.3 ka bile bi depo ile 450km yapıyor. zetec motorlu fiesta nası daha fazla yakar ya...

Yorum bağlantısı
Guest Yunus G

Abi soğuk motor devamlı kualnım 5 km sonra motor stop bakkala markete gidiliyo anca ben okula gidersem uzun yoksa hep kısa mesafa soğuk motor uzun yolda 600 620 yapıyorum abi.

Yorum bağlantısı
Misafir

Aracınız hayırlı olsun. Eğer yakıttan çok şikayetçi olursanız lpg taktırabilirsiniz. Kazasız belasız günlerde kullanın.

Yorum bağlantısı
Cem Boneval

Eşim 6 yıl 98 Fiesta Flair 1.25 kullandı. Kullanması gokart gibi zevkli,, canlı ve atak bir araçtı. Şehir içi tüketimmi 7l/100 km ve şehirleraraı 6-6.5 l/100 km altında oldu. Bu arada sakin kullanan biri de değildir maalesef.

LPG bence de imkansız değil ama bagaja nekadadr gerek duyacaksınız, aracı kaç sene kullanmayı planlıyorsunuz ve yıllık katettiğiniz yol gibi sorulara cevap vermek lazım.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ömer Erdem

Herkese katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. İyi günler dilerim..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İbrahim Çalışkan

arkadaslar siteye yeni giriş yaptım bir konuda yardımınıza ihtiyacım var bır aydan beri ilk arabamı alma cabası ıcersındeyım 10.000 tl gibi kısıtlı bır butcem var doğal olarak dusuk model arabalar arasında donup durdum tıpoydu,sahindi,albea gıbı dumduz arabalara baktım ama en son bır arakadasımında onerısıyle fiesta'da karar kıldım sımdı bırde fıestayı tanıyan arkadaslardan onerıler beklıyorum ilk arabam olduğu ıcın hatada yapmak ıstemıyorum 2000 model fiesta 1.25 trend orta kasa diyorlar galıba on farları ucgene yakın olanlardan bu arabayla olan bılgılerınızı benımle paylasırsanız sevınırım.......

Yorum bağlantısı
Guest Yunus G

Ben daha geçen gün sattım.Deposu 42 litredir,şehir içi maksimum 410 440 arası görebildim.Kronik bir sorunu yoktur,ama 1.25 motorda klima açıkken yokuş yukarı çekiş düşüklüğü var.Alırken kapı çıtalarına bakın genelde kapı çıtaları atar.Başka bir sorunu yoktur.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

BEn önce 1998 model 1,25, sonra da 2000 model 1,4 modelleri kullandım. İkisi de problemsiz arabalardı. 1,25 olanın performansı 1,4 olana yakındır. Temiz kullanılmış bir tane bulursanız sizi üzmez.

Yorum bağlantısı

Kronik bir problemi yok, kliması gayet yeterli yanlız arkadaşlarında dediği gibi çekişten baya bir düşme oluyor klima açıkken, ayrıca benzin tüketimide artıyor. Beni şimdiye kadar hiç yolda bırakmadı yaz kış ilk marşa basmamda çalıştı. Bakımını düzenli yaptırdığınız taktirde sizi üzmeyeceğine eminim.

Yorum bağlantısı
Guest Yunus G

Sölemeyi unuttum arabam com un o zamankı testlerinde 1,4 1,25 ten daha az yakıyordu.Alcak olsam bir daha 1.4 ünü alırım.Ufak motor az yakıyor diye bişey yok basınca aksine deli gibi yakıyor test edilmiştir::D

Yorum bağlantısı
İbrahim Çalışkan

bilgilerinizi benınle paylastığınız için tesekkurler ben bır soru daha soracağım (flair1.2ghia ile 1.25 trend) arasındakı farkı bılen arkadasımız varmı acaba sımdıden tesekkurler......

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Flair 2000 öncesi, makyajsız kasadır. O dönem zaten Ghia yoktu. Donanım olarak 2000 sonrası Trend ile aynıdır. Ghia ise oldukça donanımlı, 4 havayastığı, uzaktan kumandalı kapı, cd çalar, kadife döşeme vs. var. Bunların hepsinde de aynı motor var, 1,25 Zetec.

Bence Ghia bulursanız uygun fiyata kaçırmayın.

bilgilerinizi benınle paylastığınız için tesekkurler ben bır soru daha soracağım (flair1.2ghia ile 1.25 trend) arasındakı farkı bılen arkadasımız varmı acaba sımdıden tesekkurler......
Yorum bağlantısı
Guest Mertol Kip
(düzenlendi)

O yıllarda fordun ürün gamında trend diye bir model yoktu diye kalmış aklımda..

Ford'un 1.4 motoru 1.6 motorundan fazla yakar.. Çok anlamsız bir motor olduğunu düşünüyorum şahsen. Ya 1.25 alın ya da 1.6 sport..

tarihinde Mertol Kip tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Sezer

Ben de yeni aldım 2000 model(mk5) 1.25 klimalı. Kullanma kılavuzu arıyorum deliler gibi fakat ford'un kendisinde dahi yok. Yardımcı olabilecek arkadaşlar, sizlere şimdiden teşekkür ediyorum...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...