İçeriğe Yönlendir

Focus &#246n far iç boyama

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Focus 2de ön farlarımı zemini siyah kaplı farlarla değiştirmeyi düşünüyodumki,orjinal farların içinin boyandığını ögrendim..n kadar sağlıklıdır?konu hakkında bilgisi olan varsa sevinirim.teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
Focus 2de ön farlarımı zemini siyah kaplı farlarla değiştirmeyi düşünüyodumki,orjinal farların içinin boyandığını ögrendim..n kadar sağlıklıdır?konu hakkında bilgisi olan varsa sevinirim.teşekkürler...

Benim arabanınkiler siyah kaplı ve sanırım içi boyanırken far camları sökülüp işlem sonrası siyah silikonla tekrar takılmış yerine , zamanla deformasyon olup sorun yapıyor. Eğer boyama işlemi cam sökülmeden yapılıyorsa ki bu yönde söküldüğünü duydum ; kendim uygulamadığım için net olarak bilmiyorum Yaptırılabilir. Ben olsam camı söktürüp boyatmazdım.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

İşinin ehli bir usta bulursanız, senelerce sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz . Heleki İstanbul gibi büyük kentte oldukça çok usta var.

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar
İşinin ehli bir usta bulursanız, senelerce sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz . Heleki İstanbul gibi büyük kentte oldukça çok usta var.

Üyelerden İlker Basmacı f1 aracının far zemini siyaha boyatmıştı , kendisinden bilgi alınabilir.

Yorum bağlantısı
Misafir

Usta bayrampaşada gelip bakabilirsin de dedi çalışmalarımıza gidip bakıcam çiftini 100 liraya boyuyor...kesinlikle sorunsuz olduğunu far sökme işini sanırım yanlış hatırlamıyorum fırında yapıyoruz dedi...bilmiyorum açıkcası hala tereddütlerim var olayın öteki tarafından bakıcak olursakta 300-400 vermekte biraz çok geliyo + onlardada buğulanma sorunları sık sık yaşanıyo,yok tazzikli su sıkma vs. vs. bir sürü kusurları var dikkatli olmazsan...elimdeki zaten orjinal far fırında sökücek boyuycak ve takıcak sizce iyi olmazmı... ?

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

bence çok gerek yok ama karar sizin zevk sizin tabiki.ama farın aydınlatma performasında düşüklük olacaksa hiç deymez sırf görünüm için..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

aynaları değil zeminleri boyuyorlar, bu sebeple çok güzel oluyor, ben gördüm bi kaçtane :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Evet sadece zeminlere boya atıyolar... hoş bir görüntü çıkıyo ortaya benim araçta fırtına gri tam gidiceğini düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Guest Baran ?eber

Çıkma far alıp onları boyatın derim...

orjinalleri açarsanız yazık edersiniz..

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
Çıkma far alıp onları boyatın derim...

orjinalleri açarsanız yazık edersiniz..

+06

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Hazır açılmışken mercek te taktırabilirsiniz içine. Zaten farı açmak başlı başına bir iş...

Yorum bağlantısı
Misafir

Topkapı sanayide gördüm bir usta kendi arabasınınkini boyamış çok tatlı olmuştu araç honda civic tek kapı eski kasalardan...yalnız ustam işi o kadar ilerletmişki farların içine angel farın sadece simitlerini misine ip ile ortalayarak bağlamıştı...ısınınca n olcak merak ediyorum :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Özkanlı

Hakan bey merhaba bende aracımın farlarının içini karartmak istiyorum fakat sonuç yine gidip orjinal almaya çıkıcak galiba eğer bi çözümünü bulabilirseniz bilgilendirilmek isterim kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Orjinal farın içi açılınca neden yazık olsunki? Düzgün işçilikle gayette güzel oluyor. Ama Mercek montajı işini düşünün derim :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)
Hakan bey merhaba bende aracımın farlarının içini karartmak istiyorum fakat sonuç yine gidip orjinal almaya çıkıcak galiba eğer bi çözümünü bulabilirseniz bilgilendirilmek isterim kolay gelsin

tabiki amaç bilgilendirmek zaten, ben araştırmalarımı yapıcamm burdada paylaşıcam,hemen değil ama.geç olsun temiz olsun misali ... :rolleyes:

Orjinal farın içi açılınca neden yazık olsunki? Düzgün işçilikle gayette güzel oluyor. Ama Mercek montajı işini düşünün derim ;)

+ + + 1907 ;)

Gökhan bey benim aracın farları normal olanlardan mercek yok .yani o yüzden sıkıntı olcağını tahmin etmiyorummm

tarihinde Hakan Erken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
Hazır açılmışken mercek te taktırabilirsiniz içine. Zaten farı açmak başlı başına bir iş...

Haklısınız ama o zaman masrafı biraz daha çıkıcak,hem memnunum farlardan.mercekti , boyamaydı falan en güzeli yenilemek olurdu o halde bilmiyorum ama,o kadar parada vermezdim sanırım.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Burak Aktürk

bu arabanın farları değiştirilmiş mi yoksa siyaha mı boyanmış acaba?

Yorum bağlantısı

bu arabanın farları değiştirilmiş mi yoksa siyaha mı boyanmış acaba?

İşte aradığım muhteşem far görüntüsü... :blush: bu aracın farlarını boyamışlar ve mükemmel olmuşş +1907

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Ben saç kurutma makinesi ile açıyorum farları. İşim bitincede güzelce silikonluyorum(zaten kendi üzerindeki yapışkan şey gerisin geriye kuruyor) hiç birşey olmadan kullanıyorum. tazikli su vs. hiç bir sorununu görmedim :blush:

Hatta Civic'imin Angel farlarını sattım, orjinal farlarada bu haftasonu karartma yapıcam. Mercekte takıcaktım, Şimdilik sadece boyicam.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Ben saç kurutma makinesi ile açıyorum farları. İşim bitincede güzelce silikonluyorum(zaten kendi üzerindeki yapışkan şey gerisin geriye kuruyor) hiç birşey olmadan kullanıyorum. tazikli su vs. hiç bir sorununu görmedim ;)

Hatta Civic'imin Angel farlarını sattım, orjinal farlarada bu haftasonu karartma yapıcam. Mercekte takıcaktım, Şimdilik sadece boyicam.

Karartma sonucu daha güzel bir görünüm alacak Onur , iyi fikir :good1:

Yorum bağlantısı
Burak Aktürk
(düzenlendi)

bu işlemi ankarada ner yaptırabilirim arkadaşlar daha önce yaptıranınız oldu mu bana yol gösterseniz cok sevinicem...

tarihinde Burak Akt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ben saç kurutma makinesi ile açıyorum farları. İşim bitincede güzelce silikonluyorum(zaten kendi üzerindeki yapışkan şey gerisin geriye kuruyor) hiç birşey olmadan kullanıyorum. tazikli su vs. hiç bir sorununu görmedim :)

Bravo size o halde...ben açıkçası yapamam o kadarını hadi açmasına açarımda boya işi aşar beni :D

Yorum bağlantısı
Onur Çiftçi
bu işlemi ankarada ner yaptırabilirim arkadaşlar daha önce yaptıranınız oldu mu bana yol gösterseniz cok sevinicem...

Ankarada 2002 stopda yaptırabilirsiniz, kaliteli yaparlar 120-130 tl civarı para isterler ama başka yerlerde de daha ucuza yaptırabilirsiniz, güzel bir görünüm sağlıyor ve aydınlatmadan bir kayıp olmuyor içiniz rahat olsun, işinin ehli bir ustaya yaptırırsanız suda almaz ve uzun süre rahatlıkla kullanabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Serhat S. Yazıcı

Bu 120-130 gibi rakkamlara maal olacaksa 250 liraya orjinal siyah zeminli alırım hemde elimde bir çift orjinal farım olur olmadı elinizdekileri verirsiniz 125lira fark verir tekrar alırsınız.. ben mercekli arıyorum uzun zamandır bulamassam en kötü bu şekilde yapıcam..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...