İçeriğe Yönlendir

Connectin süspansiyon ve makas dayanımı

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Arkadaşlar ben istanbulda öğrenciyim.2 gün önce evime İnegöl'egittim.Babama dedim şu connectle gezeyim biraz.Neyse verdi işte gezdim gezdim.Sonra İnegölün çevre yoluna girdim yolu boş bulunca dedim basayım biraz.Sonra 130 a kadar çıktım arabayla.Sonra yolun bittiğini farkettim ve yol bitiminde 1 m genişliğinde şu 30cm yükseklğindeki şişman kasislerden olduğunu gördüm.Sonra zaten direk fren... Abs Açıldı... ve sanırm kayarak sanırım 30- 50 civarı bi hızla kasisin üstünden geçtim.Ve araba baya bi sallandı.Kemerim takılı olmasaydı kafamı vuracaktım tavana ;) Sorum şu: Araba babamın arabası.Ve bozmuş omamadan da çok korkuyorum.Bu kasis meselesinden sonra bi test sürüşü yaptım bi sıkıntı yok gibiydi.Rot balans kaçık değildi.Olağan dışı bir ses de gelmiyordu.Acaba süspansiyonları patlatmış olmam yada makasların yamulmuş olması gibi bir problem olmuş olabilir mi.Olsa ne olurdu yada? Ne olur beni rahatlatın biraz.. :D

Yorum bağlantısı
Volkan Aydogdu

:lol2: Bence sen o kasislere 30-50 ile değilde 50-80 arası girmiş olmalısın ;) Çok kasise girdiğim olmuştur fakat o derece şiddetli sarmaz yani koltuktan tavana zor valla nasıl yaptın :D Bence büyük bi problem yoktur altını vurma gibi bi durum da olacağını sanmıyorum ama altını bi kontrol etseydin... Ayrıca çukur kasis vs için çok büyük bi tepkide bulunma direksiyon kırmak frene basmak allah korusun arkadan gelen araçlar vs var ki hızın yüksek direksiyon kırsan yüksek araç kullanıyorsun daha büyük kazalar kayıplar olabilir...Bence yüksek hızda kullanma neticede ibrede 220 yazsada sürat için üretilmemiş bi araç ki böyle neyin çıkacağının da belli olmayacağı yollarda zor durumda kalmazsın...Çukurlarda vs ani tepki vermektense girip geçmenin belki daha iyi olabileceğini düşünüyorum...Canınızdan önemli değil...

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
(düzenlendi)

Kasisten geçerken ayağınızı frenden çekseydiniz ön takıma daha az zarar verirdiniz. İlla ki bir deformasyon yaşanmıştır. Şimdi olmasa da sonradan etkileri görülebilir...

tarihinde Mert Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Bence hiç bir şey olmamıştır. Anında belli ederdi bir şey olsa.

Yorum bağlantısı
Misafir

Araba Altını Vurmadı şükür :D olağan dışı birşey de yoktu sürerken.Ama şansımı daha fazla zorlamasam iyi olacak heraldi bir defadan bir şey olmaz :tap2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...