İçeriğe Yönlendir

Focusumu satıp TDCi C-Max almak

İsa Köse

Recommended Posts

İsa Köse

TDCi C-max'in yol sesi Focus kadar olmasında ben motor sesine razıyım. Hatta motor sesi olsun yani. Bu nedir böyle focustaki :good1:

Yorum bağlantısı
İsa Köse
(düzenlendi)

Budur!

tarihinde ?sa K tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsa Köse

Keyif alarak kullandığım benzinli Focusumu satıp TDCi C-max almak, değerli yorumlarını ve deneyimlerini paylaşan forum arkadaşlarımın da katkılarıyla, oldukça mantıklı görünüyor.

Özenli kullanılmış, sorunsuz bir 2. el C-max TDCi Ghia bulunursa tabi... :)

Konu amacına ulaşmıştır. Kapatılabilir. Teşekkürler. :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Kapatmayalım, sizden haber bekleyelim, aracınızı aldığınızda kapatırız. :D

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Süleyman Altıparmak

Selam arkadaşlar. Bende C-max Ghia ailesine yeni katıldım. İlk sahibinden 2006 haziran çıkışlı. 60 bin km.de. Yetkili servis bakımlı. Siyah renk. Park sırasında sürtmeden dolayı sol çamurluk ve sol arka kapı boyalı.29 bin tl'ye aldım. Şu an için severek ve hayranlıkla kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Selam arkadaşlar. Bende C-max Ghia ailesine yeni katıldım. İlk sahibinden 2006 haziran çıkışlı. 60 bin km.de. Yetkili servis bakımlı. Siyah renk. Park sırasında sürtmeden dolayı sol çamurluk ve sol arka kapı boyalı.29 bin tl'ye aldım. Şu an için severek ve hayranlıkla kullanıyorum.

Hoşgeldiniz. aracınızı iyi günlerde kullanın. c-max çiler çoğalıyor. :unsure:

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Babam 3 ay once 3uncu C-max ini aldi. Bagimlilik yapiyor diye soyluyorum aman!! dikkat.

Yorum bağlantısı
Ömer Aydogan

Çok rahat, keyifli ve konforlu bir araç. Nerdeyse yok yok denecek bir araç. Ancak arkadaşların dediği gibi özellikle ghia düşünün. Pek bi dolu :unsure:

Yorum bağlantısı
Bilgin Uluoğlu

bende 1 ay kadar önce c-maximi aldım çok memnunum genişliği, kullanımı performansı tatmin edici ben 2004 tdci trend 73000 km servis bakımlı değişen boya yok 20000 tl ye aldım genelde arkadaşlar ghia diyor ama şöylede bişey var benim bundan önceki aracım 2004 opel vectra elegenca fuul donanımlıydı ondada aklınıza gelen bütün sensörler ve özellikler vardı ama mesela yağmur sensörünü toplasanız 3 kere kullanmışımdır ( ki silecekleri elle çalıştırmak o kadar da zor bişey değil) hız sabitleme ona keza yılda 2 kere tatile giderken otoyolda anca kullandım vs. belkide hiç kullanmayacağınız buna benzer bir sürü özellik tabiki insan oldumu en dolusu en çok özellikli olanı olsun istiyor ama bu kadar az kullanıcağım özellikler için fazladan 4-5 bin vermekte bana pek mantıklı gelmedi bide bu özellikler arıza yaptığında yüksek maliyetlere tamir olabiliyo bazen buda can sıkıcı yani sözün kısası bana trendin özellikleri yeterli....

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen
Simdiki aklim olsa alacagim araba, ozellikle Emre'nin arabaya hayranim :).

C-max tutku yaratır :)

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

mantıklı araba

seneye 180 hp liği gelince beni de tutabilir kaşıntı valla :D

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Simdiki aklim olsa alacagim araba, ozellikle Emre'nin arabaya hayranim :D.

Aman Emre sahip çık arabana, gidebilir bak :p

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen
Aman Emre sahip çık arabana, gidebilir bak :)

Muhlisim istesin hemen vereyim, rengine kurban :)

Yorum bağlantısı
İsa Köse

Arkadaşlar ben bu ilandan birşey anlamadım.

Engelli aracı ve yurtdışından getirilmiş. Gümrük masrafı dahilmiş. 2007 model TDCi C-max 8900 Euro. Hem de otomatik vites. Dolandırıcılık söz konusu olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Engelli aracı ve yurtdışından getirilmiş. Gümrük masrafı dahilmiş. 2007 model TDCi C-max 8900 Euro. Hem de otomatik vites. Dolandırıcılık söz konusu olabilir mi?

Fiyatı normal İsa bey.Araç engelliler için getirtildiğinden daha düşük vergisi oluyor.Ruhsat çıkartılabilmesi için engelli bir vatandaşın üzerine yapılması gerekiyor.Engelli plakası takılmayacaksa vergileride ona göre değişiyor.Benim bildiklerim bu :)

Yorum bağlantısı
İsa Köse
(düzenlendi)

Gerçi km.si fazla olduğundan alınmaz o ayrı ama fiyat çok uygun geldi bana. 19500 TL'ye 2007 model TDCi C-max, hem de cruise control, dijital klima, yol bilgisayarı, otomatik vites, vb. olacak. Varsa yakınlarda ben talibim :nazar: (Bu arada, yol bilgisayarı ekranı normalden farklı geldi bana. Ghialarda böyle miydi?)

Engelli plakası takılmazsa ne kadar bir fark olur? Ekstra ne ödenir?

tarihinde ?sa K tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Engelli mevzuatı ile getirilmiş olduğundan engelsiz biri alamaz diye biliyorum. Zaten alsa da asterı yüzünü geçer...

Bir de bu şanzımandan uzak durun :nazar:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Guest Hakan Yal

Merhaba Arkadaşlar;

Ben bu foruma yeni üye oldum.İlk arabamı almak istiyorum.Bir arkadaşım da 2005 model c-max tdi ghia var kilometre olarak 125.000 de. Fiyat olarak ise 24.000 lira . Bu araç hakkında fikirlerinizi alabilir miyim?Aracın bakımları yeni yapıldı.

Yorum bağlantısı

hakan bey öncelikle hoşgeldiniz.aracın kazası durumu servis geçmişi önemli.özelliklede dizellerde.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Yal

Hoşbulduk Çağlar Bey,

Doğru diyorsunuz,Şöyle izah edeyim.Aracın ağır bakımı yapılmış ve araçta şimdilik bir sorun yok.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Merhaba Arkadaşlar;

Ben bu foruma yeni üye oldum.İlk arabamı almak istiyorum.Bir arkadaşım da 2005 model c-max tdi ghia var kilometre olarak 125.000 de. Fiyat olarak ise 24.000 lira . Bu araç hakkında fikirlerinizi alabilir miyim?Aracın bakımları yeni yapıldı.

Fiyat uygun ama biraz daha sıkıştırın...

Eğer tanıdığınız güvendiğiniz biri ise, alın bu arabayı...

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Halis Parlak

İsa Bey;

Hala arayışlarınız devam ediyor galiba.Ben de sizin gibi arayıştayım.Bakalım hayırlısı olsun.Eğer aldıysanız da düşüncelerinizi bekliyorum.Ben Ghia bakıyorum hatta uygun olursa Titanium da düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ziya Mutlu

Merhaba arkadaşlar.İsa bey arabayı aldınız mı bilmiyorum aradan baya bir zaman geçmiş ses soluk yok.Ama bende fikir belirteyim dedim bende 2 ay önce 2006 49bin km de denim mavisi ekstra güvenlik paketli yani +2 hava yastığı ve ESP olan giha c-max aldım 29 Bin TL ye arabada gerçekten yok yok.Ben yaklaşık 3 ay aradım arabayı 7-8 arabaya ciddi talip oldum sonunda bu nasip oldu.Alacaksanız benim izlenimlerim 1. Kesinlikle CVT şanzumandan uzak durun kronik sorunluymuş ve bildiğiniz gibi artık üretilmiyor c-max lerde.Ben bir aracı Doğanlarda baktırdım araç bi dünya işlem görmüş ve en son revize edilmiş şanzuman ustanın bana söylediğini aynen yazıyorum " Hocam şu anda araçta sorun yok ama mutlaka çıkaracak! Bakın çıkarabilir demiyorum mutlaka çıkaracak" dedi ve parça bulmakta büyük sorun var dedi.Ben bu laf üzerine arkadaşa kusura bakma deyip verdiğim 200 TL expertis ücreti ile otomatik c-max lerden vaz geçtim.İstanbul piyasasındaki bir çok araca baktım gerçekten temiz araç bulmak çoz zor tam vaz geçiyordum ki nasip oldu inşallakh sizde temiz bir araç bulursunuz.Bulduktan sonra da iyiki almışım diyeceksiniz buna emin olun ben artık bu segmentten başka arabaya binemem gibi geliyor.Bu arada uzun oldu kusura bakmayın..Saygılarımla herkese kazasız sürüşler.

Yorum bağlantısı
İsa Köse
İsa Bey;

Hala arayışlarınız devam ediyor galiba.Ben de sizin gibi arayıştayım.Bakalım hayırlısı olsun.Eğer aldıysanız da düşüncelerinizi bekliyorum.Ben Ghia bakıyorum hatta uygun olursa Titanium da düşünüyorum.

Merhaba arkadaşlar.İsa bey arabayı aldınız mı bilmiyorum aradan baya bir zaman geçmiş ses soluk yok.Ama bende fikir belirteyim dedim bende 2 ay önce 2006 49bin km de denim mavisi ekstra güvenlik paketli yani +2 hava yastığı ve ESP olan giha c-max aldım 29 Bin TL ye arabada gerçekten yok yok.Ben yaklaşık 3 ay aradım arabayı 7-8 arabaya ciddi talip oldum sonunda bu nasip oldu.Alacaksanız benim izlenimlerim 1. Kesinlikle CVT şanzumandan uzak durun kronik sorunluymuş ve bildiğiniz gibi artık üretilmiyor c-max lerde.Ben bir aracı Doğanlarda baktırdım araç bi dünya işlem görmüş ve en son revize edilmiş şanzuman ustanın bana söylediğini aynen yazıyorum " Hocam şu anda araçta sorun yok ama mutlaka çıkaracak! Bakın çıkarabilir demiyorum mutlaka çıkaracak" dedi ve parça bulmakta büyük sorun var dedi.Ben bu laf üzerine arkadaşa kusura bakma deyip verdiğim 200 TL expertis ücreti ile otomatik c-max lerden vaz geçtim.İstanbul piyasasındaki bir çok araca baktım gerçekten temiz araç bulmak çoz zor tam vaz geçiyordum ki nasip oldu inşallakh sizde temiz bir araç bulursunuz.Bulduktan sonra da iyiki almışım diyeceksiniz buna emin olun ben artık bu segmentten başka arabaya binemem gibi geliyor.Bu arada uzun oldu kusura bakmayın..Saygılarımla herkese kazasız sürüşler.

Halis Bey, inşallah gönlünüze göre temiz bir C-max bulursunuz. Gerçekten güzel bir araç. :flowers:

Aracınız hayırlı olsun Ziya Hocam. Güle güle, güzel günlerde kullanın inşallah. :flowers:

Bir ara epeyce araştırdım. Gönlümden geçen bir C-max bulup da alamadım. Bu aralar da araba bakma işine son verdim. Ev alma planları yapıyorum, olursa Focus'umu da satmayı düşünüyorum, ayrılmak zor olacak ama ev daha önemli.

Ben otomatik vites düşünmedim hiç. Hele ki ikinci el otomatik vites araç çok sakıncalı. Geçmişi bilinmiyorsa uzak durmak lazım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...