İçeriğe Yönlendir

Sistem Kuruyorum Sizce Nasıl?

Uğur Çınar

Recommended Posts

Uğur Çınar

ilk olarak bu sitede yeniyim burdan herkese selam ben ugur istanbul dan daima online kalmay a calişacagım :good1:

bende 2006 connect var orjinal sistem beni daralttı ;) bende komple revizyona gidiyorum tabi babadan izni alinca :rolleyes:;)

ana unite olarak navitech 8800 bdt aldım

anfi olarak secicim denon stero profosyonel anfi aldım iki kanal

kablo olarak aracımda ass kablo su var elektrık sistemi

anfi kablosu da stınger pro 1 serisi aldım

mid on kapılarda 16 cm lık mid takımı takacagım infinity marka arkalarda ise orjınal sokup oraya da infinity marka 10 cm kapı kolon takacagım son olarak sa arka dan daha iyi ses gelmesi icin bagaj direklerine 13 cm lik mid takacagım oda ya infinity yada vibe marka olacak daha karar veremedim sizce nasil olur istedigim sesi nete olarak alabilirmiyim

su an onler de 13 cm lik forx var onları da satıyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Anfi markasını bilemem ama, sistem planınız dengesiz olmuş.

1. 2 kanal anfiye 3 takım hoparlör bağlayacaksınız

2. Tüm hoparlörlere aynı frekans aralığında akım gidecek, 10 cm ler tırt tırt ederken, 16 cm lere henüz güç yetmeyecek?

3. Ana Ünite Pioneer 5750-5700 ve üstü gibi serilerden olsa idi, tüm dağılımda frekans ve seviye ayarı kolayca yapılabilirdi.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Sadece mid-tiz yüklemesi yapcaksınız yazık kullaklarınıza :D

İnfinty markasına son zamanlarda insanlar çok takılıyor, Dikkatimi çekti 1-2 yerde daha konusu geçti. Merak ettim kullanan varsa söylesin; istenilen parayı hakeden bir markamı ?

Neyse 4 kanal bir anfi alarak 2 takım comp. (eğer almadıysanız Herz vs. düşünülebilir) bağlayabilirsiniz. Elinizde daha önceden almış olduğunuz Denon( araba için olanlarını görmedim hiç! ) anfiyede ufaktan woofer bağalayarak denge kurabilirsiniz :D

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

aracıma sadece iki takım mid kullanacagım ucuncu takım normal kapı kolonu olacak iki takım mid olunca ucuncu orjınal kolon tırt olacagından degistiriyorum denon marka anfi bende ilk defa duydum bizim burda bi abi kullanmıstı zamanın da iyi ses veriyo dediginden aldım harbı muhtesem ses veriyo elimde edison 4 kanal vardı ondan bin kat daha iyi ses veriyo su an bas icin su an yer olmadıgından aracımda ilerde slim kullanacagım bas olarak

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Kapı direği falan karıştırmadan 2 comp. takımı ve yüksek ses istemiyorsanız normal bir bass sizi hayli hayli götürür. Kapı direkleri girince fiber falan yaptırman gerekiyor çünkü. Direkleri de bozacaksın. Cıx ben de yapıyordum malzemeleri aldım ve sonra vazgeçtim. En güzeli orjinalliği bozmadan yapmak.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

çağlar abi normal de ana unite olarak alpine CDE-9882Ri

bu modelini kullanacaktım abim le babamın baskısın dan double almak zorunda kaldım :kafa: artık bunla idare edecegiz bi şey daha soracagım infinity mi iyi yoksa vibe su an elimde 16 cm referance serisi 90 watt rms lik var infinity ondan infinity yoneldim

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

hakan abi o direkler icin hazır satılıyo 80 lira cıvarı olması lazım normalde de benim niyetim yok oyle yerlere bagaj ı kullandıgımızdan oyle yapacagım araba hafta ici iş hafta sonu benim oluyo ondan

:kafa::)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Sök tak yaptırt ozaman bass kabinini. Hop iş arabası, hop zevk arabası :kafa: Ayrı ayrı amfi düşünüyorsan ki 4 kanallı comp.lar için kullanılacak, amfiyi de bass kabininin arkasına falan monte ettirirsin işin kolaylaşır. Ben böyle yapıyordum iki tane bass olunca sabit kaldı :)

Comp.ları da takarken mdf den kalıp kestirt veyahut kendin kes, compları bu kalıba, kalıbı da aracın orjinal yerlerine monte et. Tırt sesler azalır.

2008_06182008Feb0011.jpg

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

benim bas olarak fikrim sli ler var ondan koymak istiyorum bagajın sag kısmına anfiyi de yanı na o zaman guzel olur diye dusunuyorum sık olarak

216112434796_enz.jpg mesela bu marka olabilir

hakan abi bir ara dedigin gibi kullandım tak cıkart yontemi hem bası agırlıyı hemde anfi nin belim agrıtıyodu :tap2: zor oluyo du bende ondan sonra sattım bası zaten :D:D

hakan abi memnun musun vibe lardan nasil ses veriyo

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
(düzenlendi)

Memnunum. Tavsiye ederim. Ben ikinci el aldığım halde (temiz çıktı ürünler) bir sorunum yok. Vibe ve Hertz-ESK' lar hakketten iyi çıktı.

Bass için de şöyle bir önerim olabilir. Bir tane 12 inçlik alacağına bagajın sağ ve soluna iki tane 10 inçlik veyahut 8 inçlik gömme yapabilirsin. Hem yer kaplamaz hem ses tatmin edici olur.

Untitled-11.jpg

15492109-0913_img.jpg

tarihinde Hakan Tar?m tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Vibe dansa İnfinty daha iyidir.

Bass desteği olmadan sadece comp. la olmaz bu iş. Bugün yapmazsan yarın yapacaksın. O yüzden yaparken 1 kere yapın...

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

benim de niyetim de oyle yapmak hakan sag tarafa bi tane koyup ses dengelesin yeter diyorum resimler icin tesekkurler baya işe yaradı su midler yuzunden kafayı yıyodum ne marka iyi diye su an kafamda iyice nettlesti artık infinity de karar kıldım vibe 16 cm lik isteyen olursa nette uygun ffiyata var ikinci el

http://www.sahibinden.com/110tl_vibe_115rm...em?keyword=vibe

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...