İçeriğe Yönlendir

2009 Ford Focus HB TDCi

Mert Acar

Recommended Posts

Mert Acar
bende işte o krom u arıyorum yok şöle 2 yada 2.5 parmak kalınlığında kapı cam etrafına yapılan kromlardan bulsam yapıcam bende ama nerdeeee.en sonunda mondeo gibi gidicem otoking de gümüş gri ye boyatıcam o olcak yanii

Bakın resimler burda begenirseniz alın yapın.. ,, herhangi bir aksesuarcıda da olur mutlaka vardır. :)

Yorum bağlantısı
Mert Acar
(düzenlendi)
valla hiç fena değil 3m bütün aldıkmı ben bi seferde eksiz dolarım oraya elimden gelir öle şeyler.neyse zahmet oldu çok teşekür ederim ilginiz için.

Rica ederim ...Daha kalınlarıda var isterseniz öle alın yapın ,, yalnız bir seferde zor olur ,, ama benim gibi yaparsanız daha iyi sonuç alırsınız :) ,, bence o kadar para verip yapılmaz 500 tl ,, bende sordum onu alıncaya kadar merceklı farları var onu alırım :)

tarihinde Mert Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Veysel Topaloğlu

Maşallah aracınız çok güzel, hayırlısı olsun.

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten

boşuna dememişler arabayı gösteren jant+lastiktir diye.hoş ve sade olmuş hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.

Yorum bağlantısı
Yusuf Celebi

hayırlı uğurlu olsun arkadaşım.

yanlış anlamadıysam ön ızgaradaki kırom çerçeve için siz lastiksi esnek olan yapışkanlı cisimlerden kullandınız değilmi?

çok güzel olmuş eğer öğle ise hemen akşama bende yaptırmak istiyorum.kalılınlığı 3 cm varmıdır.

Yorum bağlantısı
Mert Acar

evet kardeşim aynen ben kendim yaptım 2 kişi olsa yeterli ,, metreyle ölç birisi alta birisi üstte olcak şekilde,, sora daha kaliteli cıift taraflı bant alcaksın ,, eskisini sök uzerındekini yani kaliteli bandı uygula köşelere gelcek sekilde dikkatlice yapıstır.. :) tıtanyumunkinden pek bi farkı kalmıyo anlıcan maliyetide 10 tl en fazla :)

Yorum bağlantısı
Mert Acar
Anladım inşallah becerebilirim.

Eğer anadolu yakında ,, bostancıya yakın oturuyosan gel beraber yapabilirz yardımcı olurum..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
Samet Karabulut

mert abi tek suçumuz boş paketi almaK:D

ben sizinkinin sp.115 ps olan model den kullanıorm hb. yeni yeni başlıycam inş.fkat fiyatlar biraz dudak uçuklatan cinsten titanium farlar bile 400 tl den başlıyor.titanium almayı dşunuorm hiç başlamadn:D

ama yne sizinkine bi st rüzgarlık yterli gbi şimdilik.

body kit st..de hiç fena olmaz:D

Yorum bağlantısı
Mert Acar
mert abi tek suçumuz boş paketi almaK:D

ben sizinkinin sp.115 ps olan model den kullanıorm hb. yeni yeni başlıycam inş.fkat fiyatlar biraz dudak uçuklatan cinsten titanium farlar bile 400 tl den başlıyor.titanium almayı dşunuorm hiç başlamadn:D

ama yne sizinkine bi st rüzgarlık yterli gbi şimdilik.

body kit st..de hiç fena olmaz:D

Ben benim araca..... Eibach 35mm Yay, titanyum(siyah) spoyler... ,, orjinal sis farlarını taktırdım..... Ses sistemide varr tamam gibi her sey ufak tefek seyler kaldı.. :good1:

Yorum bağlantısı
Yusuf Celebi

Mert kardeş sen bu konuda baya hızlısın.yeni resimleri yollada bakalım aracın son haline.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gökhan Göktaş

ne denir ki süper bence... bi kere focus farktır ya:D

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mert Acar
(düzenlendi)
yorumlarınızı bekliyorum... :blink:

Aracın son halinde bu resimlerden farklı olarak...... sis farları(orj) ,, eibach 35mm yay.. ,,titanyum siyah spoyler ve mtec 8000k zenon far var... :rolleyes:

Bu arada herkese teşekkür edeerim arkadaşlar

tarihinde Mert Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Acar
bu yay durumunu size ne amaçla taktığınızı yada ne amaçla takılıyor görüntü ve yol tutuşumu yoksa konfor ile ilgilimi?

ben aracın amortisörlerinden hiç memnun değilimde o yüzden eğer ilaç olacaksa yarama bende taktırayım isterim.

Görüntü ve yol tutuşu focusların zaten iyi...,, yay taktırmamın amacı 17' jant taktırdıgımdan dolayı araç bıraz havadaymıs gibi duruyodu ,,o amaçla hem görüntü hem yol tutuşu zaten iyi olan bi araç yayla daha iyi oldu.. fakat konforda pek bir değişme yokk ..

Yorum bağlantısı
Mert Acar
Hayır hiç bilgim yok o konuda birçokda yorum okudum yay yok eibech bilmem v.s. gibi merak ettim konformu amaç yol tutuşumu değişiyo değişiyosa nasıl anlaşılıyo bilmem kaç km ile virajla mı ölçülüyo neyapılıyor...düşünüp durdum ama en azından jant koyacağımız zaman yaylarıda yapalım eğer çok artı bişeyse şayet

Asıl amaç görüntü+yol tutuşu... konforda değişme olmaz yanlız kaliteli bir yay alırsan ,, yani eibach gibi biraz daha açıyım konuyu ben mesela 215/45/17 lastık takdırdım ,, lastığin yanak ölçüsü azalmış oldu yani arabanın camurluk kısmı eskiye nazaran biraz daha fazla arttı... yayı taktırdığımda arabada alçaldığı için hem arabanın görüntüsü daha iyi oldu hemde virajlarda filan daha iyi olur aracın ,, kolay kolay savrulma yapmazz...

Yorum bağlantısı
Mert Acar
Teşekkür ederim bu aydınlatıcı oldu :)

Nedemek Rica ederim özgür bey :)

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

maşallah çok şık olmuş farlar bi-zenon galiba kaça mal oldu ve nereden temin ettiniz bilgi verirseniz sevinirim

spoyleride gövde rengine boyatsınız daha güzel olucağını düşünüyorum

tarihinde Mehmet Kazanc?o?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...