İçeriğe Yönlendir

Tekerlek bilyasını nerden değiştireyim?

Muhittin Pekuz

Recommended Posts

Muhittin Pekuz
(düzenlendi)

2006 tdi aracımın motor arıza lambası yanınca yetkili servise götürdüm,bakım zamanı geldiği içinde yıllık bakımını yaptırayım dedim.biraz tuzlu oldu (630 tl toplam) arıza lambasıda direksiyon hidroliği yada öle bişey eksildiği için yanmış dediler,birde ön davlumbazı değiştirdiler (124 tl ).

aracı almaya gittiğimde servisteki usta sağ ön ve arka teker bilyası değişmeli dedi.serviste ön 265 tl (işçilik dahil) arka 360 tl (işçilik hariç) dediler .

sanayii de ustam ise ön arka toplam 280 tl olduğunu söyledi. aslında sanayii daha cazip ama geçen hafta aracımı sanayii deki ustama götürmüştüm ve o herhangi bi sorun yok demişti,balanslar ve sesi gayet iyi demişti...

ben şimdi bu bilyaları değiştireyim mi, nerde değiştireyim, birde merak ettiğim konu şu:acaba parçayı dışardan alıp yetkili serviste taktırsak olurmu???

tarihinde Muhittin Pekuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

FII de arka tekerlek bilyası tek değişmez, sanayideki usta da biraz eksiklik mevcut, ayrıca servis arka bilya komplesini 360 TL ye değişiyorsa hiç kaçırmayın değişin, hatta 1 adet de bize kargolatın. 500TL lere yakın bir fiyatı vardı, parça fiyatı ucuzlamadı ise?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

dışardan parça alıp yetkili servis takmaz. focus II lerin önü ilmiyorumda arka bilyası porya ile değişiyor. tavsiyem parçanın fabrikanın taktığı parça olmasına özen gösterin. ve şuanda eğer sorun varsa kullanmak olası büyük bir soruna neden olabilir.

ben yazana kadar konun yeri değişmiş cevapta verilmiş :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Muhittin Pekuz

çağlar beyin uyarısından sonra bugün br kaç yerden fiyat aldım.ankara tur oto,bursa sönmez koç ve bursa şentürklerde ön tekerlek bilyası 260 tl, arka tekerlek bilyası 360 tl dediler işçilik hariç.birtek ankara tan oto öne 160 tl,arka tekerlek için 360 tl dedi,fiyatlat standart,%5 gibi bayii iskontosu olabilir miş.

zaten fiyatlara otokoç online sistemden bakabildiklerini sölediler.yarın gidip vercem arabayı,değiştirecekler bakalım.

Yorum bağlantısı
Muhittin Pekuz

bugün biraz araştırdım,internette dp marka arka poyra 345 ten 125 e ön poyra ise 300 den 100 tl inmiş.aynı sitede skf var 375 tl,arka poyra. ankara ya sordum (tur oto) ikisinide ford kullanıyo,farkları yok dediler,en azından çin malı değilmiş.

benim asıl sormak istediğim sadece sağ tarafımı değiştireyim? yoksa 4 teker bilyasınıda değiştirsem mi?

ya da sadece sağ tarafı değiştirmek bi sorun çıkarır mı (sağ sol farklı marka kalacak)...

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
İlker Öztürk
bugün biraz araştırdım,internette dp marka arka poyra 345 ten 125 e ön poyra ise 300 den 100 tl inmiş.aynı sitede skf var 375 tl,arka poyra. ankara ya sordum (tur oto) ikisinide ford kullanıyo,farkları yok dediler,en azından çin malı değilmiş.

benim asıl sormak istediğim sadece sağ tarafımı değiştireyim? yoksa 4 teker bilyasınıda değiştirsem mi?

ya da sadece sağ tarafı değiştirmek bi sorun çıkarır mı (sağ sol farklı marka kalacak)...

mrb , muhittin bey dp marka poryayı taktırmıssınız galiba ,nasıl bi sorun cıkardımı?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
İsmail Yazıcı

FocusII lerde ön -arka poryalı, arkalar önlerin iki katı fiyat,ithal gelen bilyalar var-100-200 tl arası,ama içindeki bilyanın markası ne acaba..

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Parça kodunu öğrenin, SKF, FAG, Timken vb. kaliteli bir marka poryalı rulmanı rulmancıdan alın, özel serviste taktırın.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

FII lerde arkalar porya ile birlikte değişiyor sanırım. O yüzden pahalı. Focus I de skf kullandım ben.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

2006 model bir aracın, bilya değişim gereksinimi neye göre belirlendi ? Normal şartllarda bilya dağılmadığı , ses yapmadığı, kilitlemediği veya içindeki yağı boşalmadığı yada su ile temas etmediği sürece kolay kolay yıpranmaz. Rulmanların rafta bekleme ömrü dahi 15 yıldır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...