İçeriğe Yönlendir

İç aydınlatma

Mehmet Akif Sayar

Recommended Posts

Mehmet Akif Sayar

merhaba aranıza bu gün katıldım. henüz resim koyamadım. 2010 75 connect delüks aldım. benim merak ettiğim iç aydınlatma için üç ayrı lamba konmuş ama hepsi birlikte yanıyor. sürücü bölümünü söndürüp arka koltu üstü ve bagaj üstünü yakabilirmiyiz. cevaplarınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Erkan Özel

hayırlı olsun mehmet bey connectlerin tavan lambası ayrı yanma özelliği yok ancak en öndeki lambaya anahtarını ayırarak önü ayrı yakabilirsiniz ama bence hiç uğraşmayın

Yorum bağlantısı
Murat Göreli

mehmet bey biras saçma bir cevap olacak ama en basit ve masrafsız yol bu olduğu için söylüyorum. ön aydınlatma lambalarını sökerseniz belki isteğinizi karşılayabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Akif Sayar

minibüslerde olduğu gibi sürücüyü rahatsız etmeden arkada yolcuların ışığı kullanabilmeleri düşünülmeliydi. diye epey epey uğraştım ama bulamadım.

Yorum bağlantısı
Volkan Aydogdu
(düzenlendi)
minibüslerde olduğu gibi sürücüyü rahatsız etmeden arkada yolcuların ışığı kullanabilmeleri düşünülmeliydi. diye epey epey uğraştım ama bulamadım.

Gerçekten akşamları çok sinir edici o ışık...

Fiatın doblosunda bile bu düşünülmüş ama ford nedense böyle ayrıntılara hiç önem vermiyor çok basit ve bi o kadar gerekli birşey olmasına karşın...Torpido da aynı şekilde eğer araç içi ışıkları yakmazsanız karanlıkta nasıl oradan aradığımız şeyi alabileceğiz...Veya sağ ön güneşliğe ayna koyuyorlar peki gece nasıl görcek kendini aynaya bakan ??? Fiatın bile düşündüğü bu basit şeyleri ford tasarımcılarının göremeyişi çok şaşırtıcı acaba maliyetten mi kaçmak amaç yoksa kafaları bu kadar mı çalışıyor...Bir cam açma tuşları var akıllara zarar yola mı bakcaz yoksa camı mı açcaz...Araç sağlam tamam da ayrıntı yok başarı ayrıntılardadır ama ayrıntı yok...yeni çıkan connectlerde üst raf dizayn edildi...2004 doblolarda bile o üst raf vardı çok büyük birşey mi bunu tasarlamak düşünmek yapmak...Tasarımcılarına, mühendislerine buradan selam söylüyorum...

Basit ama bi o kadar gerekli olan sürgülü kapılarda olması gereken açılır camlar yerine bagaja konulan ve sürekli ses ve gıçırtıdan başka hiç bir işlevi olmayan camlara ne demeli ??? Ford heralde kullanıcıların şikayetlerini umursamıyor olsa gerek ki yeni çıkan connectlerde de aynı şekilde...Çok sinir edici bi durum...

tarihinde Volkan Aydogdu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...