İçeriğe Yönlendir

Fiesta mk4 kalorifer musluğu

Serkan Çaglar

Recommended Posts

Serkan Çaglar

98 fiesta flair'imin kaloriferinde sıcak hava üfleme sorunu vardı. servise götürdüğümde bakmadan kalorifer musluğu ve kalorifer kontrol ünitesinin değişmesi lazım dedi. servisin kazıklamaya çalıştığını farkettiğim anda arkama bakmadan çıktım hem fiyat çok yüksekti hemde bakmadan ön yargıyla değiştirmeye çalıştıklarından vazgeçtim.

ebay ingiltereden ikisini de getirttim. kalorifer kontrol ünitesini taktım ancak muslugu takamadım. kalorifer musluğunun önündeki contaları söküp yerine mi takacağız olay bundan ibaret mi bilmiyorum.

bu konu hakkında bilgisi olan cevap yazarsa çok sevirim. şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
(düzenlendi)

resim olursa yardımcı olurum.

tarihinde Ya?ar Demirci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yaşar usta bende bizimkileri sorayım, mk6 larda su vanası varmı? yoksa taunus lardaki gibi kalorifere su sürekli geliyorda sadece sıcak havayı açıp kapatan kapakçık gibi bişeymi var acaba, taunusun ne güzel musluk derdi yoktu.

Yorum bağlantısı
Özgür Temiz

aynen benimkiside bozuldu arabanin icinde cayir cayir yaniyorum bi turlu zaman olupta degistiremedim

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
Yaşar usta bende bizimkileri sorayım, mk6 larda su vanası varmı? yoksa taunus lardaki gibi kalorifere su sürekli geliyorda sadece sıcak havayı açıp kapatan kapakçık gibi bişeymi var acaba, taunusun ne güzel musluk derdi yoktu.

tanus gibi, sevinmen gerekir buna haberin olsun

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Allaha şüküler olsun, gerçekten sevidim vallahi, oh be vana derdi yok, sağ taraf paspasa antifirizli su akma derdi yok oh be. Hakkaten hoşuma gitti bu durum. :D

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Çaglar

yaşar usta sağol kalorifer musluğunu çıkartıp yenisini eskisi gibi taktım çalıştı. ama bu konuda oldukça deneyimlendim. isteyen olursa yardımcı olurum. :nazar:

Yorum bağlantısı
Serkan Çaglar

havalar şu sıralar çok soğudu ama ilk fırsatta fotoları koyarım :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Serkan Sezer
havalar şu sıralar çok soğudu ama ilk fırsatta fotoları koyarım :)

Fotoları ilk fırsatta koyarsanız çok seviniriz, ayrıca parçaları ebay'den kaça aldınız?

Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

siparişi ebay dan nasıl getirttiniz gümrükte falan sorun çıktımı ?

Yorum bağlantısı
Serkan Sezer

Bir de parçayı ebay'den bulmak zor değil de ingiltere dışına kargo yollayanını bulmak zor, bu konuyu nasıl hallettiniz? Parçayı aldığınız satıcıyı burada paylaşmanızda bir sakınca var mı?

Yorum bağlantısı
Serkan Çaglar
(düzenlendi)

arkadaşlar kusura bakmayın uzun zamandır işlerimden dolayı giremiyordum siteye.

serkan arkadaşımızın mesajı e-postama gelince haberdar oldum. :nazar:

benim arabada kalorifer ile ilgili iki sorun vardı

1. kalorifer kontrol ünitesinin arkasında bulunan elektronik parçanın (entegrenin) yanması,

(burada açıklamıştım http://www.otoclubturkiye.com/forum/Kalorifer-...es-t173090.html )

öncelikler kalorifer kontrol ünitesini ebaydan (ingiltere de fiesta çok yaygın olduğundan yedek parçayı hem ucuz hemde bol bulubiliyorsunuz http://www.ebay.co.uk/ ) buldum ve satıcıya ürünü türkiyeye yollayıp yollamayacağını sordum. birçoğu internet sayfalarında sadece ingiltereye gönderiyoruz demelerine rağmen mesaj atarsanız türkiyeye yolluyorlar. ürün yaklaşık 1-3 hafta içinde kapıma kadar geldi parçayı söktüm yenisini taktım (yapacak olanlara detayıl bilgiyi adım adım verebilirim)

2. kalorifer musluğunun tahminimce arızalı olmasıydı.

kalorifer musluğunuda bir kaç yere sorduğumda orjinaline 180 tl yan sanayisine ise 120 tl civari fiyat verdiler, yine ebay.co.uk sitesinden 20 pound kargo dahil 27 pound (yaklaşık 60 tl)'ye evime kadar gelen gelen kalorifer musluğumu takıtığımda kalorifer musluğunun sorunsuz çalıştığını gördüm ve yaklaşık 6 aydır kullanıyorum.

(bu arada ebaydan ürün alırken orjinal ambalajında çekilmiş fotoğraflarına aldanıp hemen ürünü almayın orjinal üründür diye metinde geçmesine dikkat edin. ben o hatayı yaptım resim orjinal olmasına rağmen yan sanayi ürün geldi ürünü geri göndermek ve almak için zaman geçeceğinden vazgeçtim)

- kaloriferi kontrol esnasında dikkat etmeniz gereken bir konu da fiestaların kaloriferi gaza basmadan içiriye hava vermiyor. rönaltide saatlerce çalıssın içeri sıcak hava vermiyor gaza basmadığınız sürece dikkat edin

- gümrükte kargo dahil fiyatı 100 dolar yada paund'a kadar vergi ödemiyorsunuz

(daha detaylı bilgiyi haftasonu paylaşacağım)

tarihinde Serkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...