İçeriğe Yönlendir

Korna çalmıyor, eps uyarısı veriyor.

Mustafa Karakuş

Recommended Posts

Mustafa Karakuş

Bende 2004 c-max chia var. Arcı alalı yaklaşık 2 ay oldu. Aracı tam olarak tanımıyorum.araçtaki sorun, bazen yolda giderken el fren lambası yanıp sönerek sesli uyarı veriyor. Uyarı göstergeside ''sınırlı eps uygulanmamış'' ibaresi mevcut. Bu uyarıyı verdiği esnada aracı durduruyor veya el frenine birkaç kez aşagı basılgında ikaz sona eriyor. 2. Olarakta. Son 2 gündür çok sık olmakla beraber korna hiç çalmıyor ancak yola çıktıktan sonra arasıra kotrol ettiğimde çalmaya başlıyor. Birde korna çalmadığı zaman son yaptığım şeyde el frenine bir kaç kez aşağı bastığımda korna çaldı. 3. Olrakta; yağmur sensörü tam görev yapmıyor yani ön camı tamamen yağmur kapatıyor ancak benim silecek halen çalışmıyor. Bende silecek kolundaki 1 den 6 ya kadar olan ayar tekerini aşağı yukarı hareket ettirdiğimde çalışıyor. Bu sorunları bi türlü anlayamadım. Servise gitmek içinde ilçede olmamdan dolayı bi türlü fırsatım olmadı. Aracın bu sorunlarını öncelikle ford clup ailesi olarak sizlerle paylaşmak istedim ve sizlerin yardımlarınızı rica ediyorum. Saygılar

Yorum bağlantısı
Mustafa Karakuş
Aracın geçmişini araştırdınız mı?

Çağlar bey mrb. Aracı aldıgım şahsa sordum ancak bilgisinin olmadığını, araç kendisinde iken bu sorunlarla karşılaşmadığını söyledi. kendiside aracı tam olarak tanımıyor. saygılar

Yorum bağlantısı
Abdullah Ercan

Mustafa Bey diğer konularda aklıma bir şey gelmiyor ama silecek için sunları belirtebilirim belki kullanım hatası olabilir. Silecek kolunda 1-6 hassaslık ayarıdır. Zannedersem 1 ençok hassas 6 enaz hassas. Eğer siz silecek konumunu otomatige almazsanız yağmıur sensörü devreye girmez. Kolu normal konumundan aşağı çekerseniz 1 kere camları siler. Eğer 1 kere yukarı kaldırırsanız auto konumuna gelir ve hem silecek hem yağmur sensörü devreye girer. :)

Bende arbamı yeni almıştım ve bunu bulabilmek için baya uğraşmıştım. :bambam2:

Yorum bağlantısı
Mustafa Karakuş
Mustafa Bey diğer konularda aklıma bir şey gelmiyor ama silecek için sunları belirtebilirim belki kullanım hatası olabilir. Silecek kolunda 1-6 hassaslık ayarıdır. Zannedersem 1 ençok hassas 6 enaz hassas. Eğer siz silecek konumunu otomatige almazsanız yağmıur sensörü devreye girmez. Kolu normal konumundan aşağı çekerseniz 1 kere camları siler. Eğer 1 kere yukarı kaldırırsanız auto konumuna gelir ve hem silecek hem yağmur sensörü devreye girer. :good1:

Bende arbamı yeni almıştım ve bunu bulabilmek için baya uğraşmıştım. :rolleyes:

Abdullah bey ilginizden dolayı teşekkür ederim. Sizin söylediğiniz şekilde bilgim var ancak sileceği Auto/da en hassas 1 konumuna getirmeme rağmen ön cam sileceği, olması gereken zamanda çalışmıyor ancak arka silecekte Auto durumunda sorun yok . Bu sorunu anlayamadım acaba bi servise gitmelimiyim. Saygılar

Yorum bağlantısı
Olgu Temurtürkan

yağmur sensörünün otomatik konumu 1-6 arası ayardan 2. kademe olması gerek.

ayrıca eğer ön cam değiştiyse ve işçilik hatası mevcutsa, yağmur sensörü verimli çalışmayabiliyor...

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

el fren lambası için arka motorun tesisatı sürtünerek zarar görüyor kontrol ettirin

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...