İçeriğe Yönlendir

Toyota Rav 4 alınır mı?

Ufuk Kılınçarslan

Recommended Posts

Ufuk Kılınçarslan

arac 2001 model otomatik vites sıralı lpgli 25.500 tl...bu araç konusunda deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Land Rover Freelander da düşünülebilir bence.. Ben tipini daha çok beğeniyorum. Fiyatları da benzer seviyede.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

RAV 4 eski modelleri hariç, hoşuma giden bir araçtır. Ancak kullanım amacı arazi ise Freeleander ya da başka modeller tercih edilebilir. TAbi zevk meselesi de var.

Yorum bağlantısı
Ufuk Kılınçarslan
(düzenlendi)
Land Rover Freelander da düşünülebilir bence.. Ben tipini daha çok beğeniyorum. Fiyatları da benzer seviyede.

Land Rover Freelander beni biraz korkutuyor.bana ulaşılmaz gibi geliyor çok tanımadığım ama hep yedek parçası çook pahalıdır düşüncesiyle hiç ilgilenmediğim bir model bana en yakın gelen modeller rav-4 ve cr-v yıllardır bu iki araç beni hep cezbetmiştir,ama araç almam söz konusu olduğunda cesaret edememişimdir.Bir büyüğüm derdiki büyük arabanın büyük derdi olur.Ne bileyim kararsız kaldım,kalıplı ve uzun boylu biri olduğum için hep yüksek araca binmek istemişimdir,binek araçlar beni fazlasıyla yoruyor.Biryandan maddi imkanları düşünüyorum,diğer taraftan keyfi yönünü düşünüyorum.Keyif alayım derken hayatımın zehir olmasını da istemiyorum.Benim öğrenmek istediğim bu tür araçların masrafı çokmu ağır olur?en zor olanı kararsız kalmak :lol2: ,yardım ederseniz sevinirim :rolleyes:

tarihinde Ufuk K?l?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

O yılların freelander ları çook sorunludur. hele 2000 ve 2001.

o yaştaki arabanın masrafı çok ağır olmaz. olsa da ilk alırken pahalı diye varsayabilirsiniz.

Uzun oylu iseniz fusion da olabilir. Arazi aracı LPG de olsa çok yakar. Vergisini de hesap edin yine de 500 lira felan galiba.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir2

Yüksek bir araç düşünülüyorsa Honda CR-V alınabilir. Bir yakınımda olan bi araç sorunsuz biniyor Maşallah.

Yorum bağlantısı
Ufuk Kılınçarslan

o yaştaki arabanın masrafı çok ağır olmaz. olsa da ilk alırken pahalı diye varsayabilirsiniz.

Uzun oylu iseniz fusion da olabilir. Arazi aracı LPG de olsa çok yakar. Vergisini de hesap edin yine de 500 lira felan galiba.

Mehmet Bey fusion da bana küçük geliyor,daha doğrusu ben sığamıyorum.Yakıtının lpgde 0.20-0.25 kuruş arası olur diye tahmin ediyorum.Vergiside kasko bedelinden dolayı indirime giriyor diye biliyorum.beni en çok düşündüren yedek parça,gerçi toyota sağlamlığı ile ün yapmış bir marka ama ikinci el ve 9 yaşında bir araç olunca insan korkuyor

Yorum bağlantısı
Serkan Çok
Land Rover Freelander beni biraz korkutuyor.bana ulaşılmaz gibi geliyor çok tanımadığım ama hep yedek parçası çook pahalıdır düşüncesiyle hiç ilgilenmediğim bir model bana en yakın gelen modeller rav-4 ve cr-v yıllardır bu iki araç beni hep cezbetmiştir,ama araç almam söz konusu olduğunda cesaret edememişimdir.Bir büyüğüm derdiki büyük arabanın büyük derdi olur.Ne bileyim kararsız kaldım,kalıplı ve uzun boylu biri olduğum için hep yüksek araca binmek istemişimdir,binek araçlar beni fazlasıyla yoruyor.Biryandan maddi imkanları düşünüyorum,diğer taraftan keyfi yönünü düşünüyorum.Keyif alayım derken hayatımın zehir olmasını da istemiyorum.Benim öğrenmek istediğim bu tür araçların masrafı çokmu ağır olur?en zor olanı kararsız kalmak :lol2: ,yardım ederseniz sevinirim :rolleyes:

Merhaba

2 yildir araca yag koyup balata degistirdim.onun disinda hicbir masrafim olmadi.Coksukur.

Onemli olan duzgun kullanilmis araci bulabilmek yoksa hem zevki hem guvenligi hem rahatligi degisilmez.

ben herkese tavsiye ederim.

bu arada noktalama hatalari klavyeden.

syg.

Yorum bağlantısı
Ufuk Kılınçarslan
Yüksek bir araç düşünülüyorsa Honda CR-V alınabilir. Bir yakınımda olan bi araç sorunsuz biniyor Maşallah.

CR-V veya RAV-4 ikisinden biri sanki RAV-4 daha güzel duruyor gibi ama hondanın otomatik vitesinin ödüllü olduğunuda biliyorum.Sonuçta her iki model de olabilir uzaktan akraba sayılırlar yeterki temiz olsun .

Yorum bağlantısı
Ufuk Kılınçarslan
Onemli olan duzgun kullanilmis araci bulabilmek yoksa hem zevki hem guvenligi hem rahatligi degisilmez.

ben herkese tavsiye ederim.

Serkan Bey benide düşündüren konu bu, yakınlarınızda temiz ve düzgün kullanılmış rav-4 veya honda cr-v si olan varsa bana satsın bende sorunsuz yıllarca binmek istiyorum :lol2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Arazi kaabiliyeti vb açısından rav honda dan bir adım öndedir. Honda ise biraz daha az yakar. Daha geniştir.

Yorum bağlantısı
Ufuk Kılınçarslan
Bu araclarla hic deneme surusu yaptiniz mi ? Bence bu araclara da sigmakta gucluk cekeceksiniz, ozellikle Toyota'ya. Fusion'a sigamiyorsaniz, bana kalirsa bunlara da sigma ihtimaliniz dusuk gibi, veya aradiginiz konforu bulamayabilirsiniz.

Eger buyuk ve rahat arac ariyorsaniz ben ikisini de onermem. Honda kisa sure kullandim, iki kere yere surttum o araci, cunku tekerlerin bagli oldugu metal barlar, teker yaninda yere dogru bir 7-8 cm'lik cikinti yapiyor ve olmadik yerlere takiliyor.

Muhlis Bey sığamıyorum derken yükseklik açısından söyledim, boyum 1.87 kilom 97(pazartesi diyete başlıyorum :lol2: ) Rav-4 kullanmadım ama Cr-v kullanmıştım çok hoşuma gitmişti,rahat ve geniş bir araçtı.

Arazi kaabiliyeti vb açısından rav honda dan bir adım öndedir. Honda ise biraz daha az yakar. Daha geniştir.

hııı bu genişlik mevzusu baya önemli en iyisi bir rav-4 bulup tecrübe etmek teşekkür ediyorum çok faydalı bir paylaşım oluyor benim için....

Yorum bağlantısı
Ufuk Kılınçarslan
Insallah gonlunuze gore bir CR-V bulursunuz :lol2:.

amiiiin bende cr-v ye doğru yöneliyor gibiyim çok konforlu olmasada tecrübe ettiğim kadarıyla güzel araç ihtiyaçlarımı karşılayacak gibi duruyor...

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Ben ikisini de inceledim. Öncelikle 2001 Rav4 eski kasa mı yeni kasa mı? Yeni kasa olduğunu farzederek konuşuyorum.

Rav4'ün içi CRV'ye göre biraz daha ufak. Torpidosu o sınıf bir araca yakışmayacak derecede biçimsiz. Genel olarak kalite durumu iyi, sonuçta bir Toyota.

CR-V bu konda daha iyi. Torpidosu bana göre son derece kullanışlı. Gelen olarak kalite konusunda da bir sıkıntı yok. CR-V Rav4 e göre biraz daha az yakıyor. Bu da bir avantaj olabilir.

Ben sizin yerinizde olsam 2001-2002 model CR-V tercih ederim

Yorum bağlantısı
Erhan Bulut

Farklı alternatifler de düşünülebilir. Forester, grand vitara vs.vs.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Kızarkadaşımda 1 yıldan fazladır 2000 model freelander 1.8 var, tüplü..

Hiç sorun çıkmadı, her gün 70 km civarı da yol gidiyor.. Belki de o şanslıdır :D

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Zafer Ayvacı

Hortingen :)

Bir arkadaşım düşünüyor bu Rav4'lerden. 2001 öncesi kasalardan. 2001 sonralarına parası yetmiyor ;) 5 kapı, 4x4, 2.0, benzinli/düplü sunrooflu olanlardan.

Önceki mesajları okudum pek fikir sahibi olamadık. Nedir önerileriniz?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Net bir bütçe yok, 21-22-23. Aracına göre şartları zorlar.

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
Net bir bütçe yok, 21-22-23. Aracına göre şartları zorlar.

25 gibi rakamlara çıkabilirse ben olsam 2001 sonrası Rav4 alırım...önceki kasayı değil...

Ayrıca Crv alıcak olsamda 2003 sonrası alırım...onlarda 30 bin gibi rakamlara çıkar...

Rav4 mü Crv mi derseniz...2001 sonrası Rav4,2003 öncesi Crv den iyidir...

2003 sonrası Crv de,2001 sonrası Rav4 ten iyidir...

25 binli rakamlara 2002-2003 beyaz Rav4 bulursa... :nazar:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

30binler zor. Belki son 25 diyebiliriz. CRV 'yi bu konuda okuduk, biraz da bakındık. Sanki CRV daha iyi gibi ama araştırma aşamasındayız henüz.

RAV4 veya CRV. Bilgilerini paylaşacakları bekliyoruz :nazar:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...