İçeriğe Yönlendir

Baskı balata zayıflaması ve değişim

Oğuzhan Han

Recommended Posts

Oğuzhan Han

Merhaba arkadaşlar dün aracımı hem genel bir bakım yapayım diye hemde yağ değişimi diye servise götürdüm ancak servise gidince yağ vs değişimine 160 ytl fiyat çıkardılar bunu anladım ancak ustalar araca binince aracın baskı balatasının değişmesi lazım dediler. Hani araçtan anlamadığım için ucuz zannettim ancak bana sırf baskı balatayı değiştirmeye 895 TL çıkardılar. Bence arkadaşlar başka bir ustaya götürdüm oda fiyat hepsi dahil 550 tl çıkardı. Usta bana acelesi yok ancak değiştirirsen daha iyi performans alırsın dedi. Benim bu konuda tek şikayatim aracım fites değiştirden sonra hafif teklemesiydi. Sizin görüşleriniz nedir arkadaşlar size aciliyeti var mı? Fiyat nedir? Nerede yaptırmalıyım? Görüşlerinizi bekliyorum.

Aracım 2001 ford focus GHIA 1.6 Sedan...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu günlerde, fabrika destekli bir kampanya var, focus I için baskı balata dahil, araştırın derim.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Han
Bu günlerde, fabrika destekli bir kampanya var, focus I için baskı balata dahil, araştırın derim.

Hocam nereden araştırabilirim bu konuyu? Müşteri hizmetlerinden cevap alabilirmiyim acaba?

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül
(düzenlendi)

Normal servislerde bu iş için genellikle 125-150 civarı işçilik alıyorlar. Ben 4-5 ay önce baskı balata 125, bilyası için 90, yağ için 40 lira ödemiştim yanlış hatırlamıyorsam..Ancak işini iyi bilen bir ustaya yaptırmanı tavsiye ederim.

tarihinde Serdar Akg tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

arabadan anlayan birine test ettirin gercekten bitik mi baskı balata

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Han
arabadan anlayan birine test ettirin gercekten bitik mi baskı balata

Hocam normal ford servisinden dediler baskı balata zayıf diye ben sonra sanayide bir ustaya gösterdim onlarda binip kullandı oda zayıf dedi. Ancak hiç kimse aracın biryerini açıpda bakmadı... Üstelik de pahalı dediler. Fordun bir kampanyası varmış baskı balata için fabrika destekli ancak ben okadar aramama ragmen ulaşamdım kimseye. Keşke sorabilsem ama çevrede kimse yok. hani normali nekadar bilmiyorum ....

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

acılıp bakılmıyor zaten kullanarak test ediyorlar çağlar abi biliyordur heralde ondan bilgi alabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

debraj testi sanırım el frenini tam çekip 4 alıp debrajı kavratıyorlardı eğer stop ederse balata da sorun yok . eğer stop etmiyor ve devr yükseliyorsa balta kaçırıyor diye hatırlıyorum ben

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
debraj testi sanırım el frenini tam çekip 4 alıp debrajı kavratıyorlardı eğer stop ederse balata da sorun yok . eğer stop etmiyor ve devr yükseliyorsa balta kaçırıyor diye hatırlıyorum ben

bende bu şekilde yapılıyor diye biliyorum ama başka bir öğrenme-deneme yolu varmı acaba?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Baskı balata kampanyası Fusion için geçerliymiş, Focus da bakım kampnayası var.

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
Baskı balata kampanyası Fusion için geçerliymiş, Focus da bakım kampnayası var.

çağlar abi focusta geçerli olan kampanya nedir abi peki biliyormusun?

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu

ben 3 ay önce özel servisde degiştirmiştim,baskı balata,bilya,hava filtresi,yag filtresi,ön balatalar,5/30 yag işçilik dahil toplam 600 tl 6 taksit yaptılar....

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Şubat ayında Ford Servisinde 350 tl ye değiştirdiler.Baskı , balata ve bilye

Şunu gayet iyi öğrendim arabanın üzerindeki orjinal parçayı hiç bir şey tutmuyor. Yeni baskı balata uğultu sesi yapıyor ayrıca arabada olumlu hiç bir şeyde olmadı.size tavsiyem yolda bırakana kadar binmek. ustaların gelmiş bilmem üstte kavrıyor laflarınada aldanmamak

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten

ben mart ayında değişmiştim tam olarak hatırlamıyorum ne kadar ödediğimi bunun dışında birsürü başka şeylerde vardı.orjinal parça kullandırdım özel servise.ve servis sonrası ilk bindiğimde dedim önceden gitmiyormuydu bu araba oldukça olumlu yönde etkisini görmüştüm yakıt tüketimimde arttı.acaba sizde işçilik sırasında doğru olmayan birşeyler mi yaptılar?

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik
ben mart ayında değişmiştim tam olarak hatırlamıyorum ne kadar ödediğimi bunun dışında birsürü başka şeylerde vardı.orjinal parça kullandırdım özel servise.ve servis sonrası ilk bindiğimde dedim önceden gitmiyormuydu bu araba oldukça olumlu yönde etkisini görmüştüm yakıt tüketimimde arttı.acaba sizde işçilik sırasında doğru olmayan birşeyler mi yaptılar?

Teşekkür ederim.

arabanın önceki debriyajı çok güzeldi hiç bir sorun yoktu. Servisin iki lafı ile değiştirdik.En iyi marka diye Luk marka takıldı. Değişimden sonra ince bir uğultu sesi debriyaja bastım mı kesiliyor, bıraktığımda tekrar uğultu, ayrıca debriyajı bırakırken bazen hafif bir vuruntu sesi oluyor.

Dediğim gibi arabadaki orjinal parçayı hiç bir parça tutmuyor.

Ayrıca; siz tüketim arttı yazmışsınız, yanlışlık mı var acaba

Yorum bağlantısı
İbrahim Fındıklı
(düzenlendi)
Teşekkür ederim.

arabanın önceki debriyajı çok güzeldi hiç bir sorun yoktu. Servisin iki lafı ile değiştirdik.En iyi marka diye Luk marka takıldı. Değişimden sonra ince bir uğultu sesi debriyaja bastım mı kesiliyor, bıraktığımda tekrar uğultu, ayrıca debriyajı bırakırken bazen hafif bir vuruntu sesi oluyor.

sizin servis sadece baskı balatayı değiştirmiştir.uğultuda bilyadan gelir.bilyayı değişince kesilecek ama aynı işçiliği vereceksiniz haberiniz olsun.

orijinalide LUK tur !

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Çok çok hafif bir ses sanırım her araçtan geliyor. Debriyaja basınca kesiliyor. Araç ısındıkca sanırım bu ses tamamen kesiliyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yok mümkün değil çünkü daha yeni değiştirdim.Bilya da değişti.Benim dediğim sesi ben baktığım her araçta duyuyorum.Yani benzin pompasınının sesine benzer bişey.Mesela herkes benzin pompası sesinide duymuyor..

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik
(düzenlendi)
sizin servis sadece baskı balatayı değiştirmiştir.uğultuda bilyadan gelir.bilyayı değişince kesilecek ama aynı işçiliği vereceksiniz haberiniz olsun.

orijinalide LUK tur !

Bırakıp 3 saat sonra almıştım.Baskı balata ve hidrolik bilya üçünüde değiştirdik dediler 350 tl fatura çıkarmışlardı.Eğer sizin dediğiniz gibi bir kalleşlik yaptılarsa lanet okuyorum.Benim eski şahin ustası vardı acaba ona bir kontrol ettirsem mi açıp kontrol edebilirmi anlar mı.

Yok mümkün değil çünkü daha yeni değiştirdim.Bilya da değişti.Benim dediğim sesi ben baktığım her araçta duyuyorum.Yani benzin pompasınının sesine benzer bişey.Mesela herkes benzin pompası sesinide duymuyor..

Ayhan Hocam, benim önceki baskı balatada en küçük bir ses yoktu.

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Al?nt? kodlar?..
Yorum bağlantısı
Taner Dağlıgil

Benim aracında baskı-balata bitmek üzere, devamlı gittiğim servise sordum geçenlerde, aşağı yukarı 400 tl kadar bir fiyat tutacağını söyledir. Binmeye devam ediyorum öyle :nazar: nerde bıraktı orda kalcam :D

Yorum bağlantısı
Ahmet_Aydın
Benim aracında baskı-balata bitmek üzere devamlı gittiğim servise sordum geçenlerde, aşağı yukarı 400 tl kadar bir fiyat tutacağını söyledir. Binmeye devam ediyorum öyle :( nerde bıraktı orda kalcam :cray:

Benim 98.000 de geçen ay baskı balata değişti özel serviste.Volan dişlisi de mi ne kırılmış daha bişeyler.Tam 2000 tl masraf çıkardılar abi.Ne oldu bu kadar anlamadım.Hem de arabam tekliyo gibime geliyo.Vites geçişleri sert.Arabamın performansını da beğenmiyorum.Yine ne olbuştur acaba?BİLEN VAR MI?SERVİSE GÖTÜRMEYE KORKUYORUM.YİNE BİŞEYLER ÇIKARACAKLAR DİYE

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

Ben de zamanında baskı balata değişimi yapılmazsa volana zarar verip daha büyük hasarlar oluşturabileceğini duymuştum, acaba bu ne kadar doğru? Servise kalsa hemen herşeyi değiştirelim diyorlar, gerçekten değişmesi gerekenleri söyleseler bile insanın inanası gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
Teşekkür ederim.

evet arttı yazmışım yanlış azaldı diyecektim kusura bakmayınız. :cray:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...