İçeriğe Yönlendir

Garantisi bitmiş OGS arızalandığında ne yapılır?

Adem Cengiz

Recommended Posts

Adem Cengiz

:angry::angry::angry:

Arkadaşlar, bugün OGS cihazımın arızalandığını farkettim, 6 defadır gişeden geçiyorum, hiç ses yok, OGS Gişeleri de KAÇAK diye arkamdan saydırıyor...

Cihazı 2006 Mayıs tarihinde satın almıştım. Bunlar tamir oluyor mu?

Yoksa çöpe atıp yenisini mi alacağız?

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Hiçbir şey yapmayın. OGS plakaya kayıtlıysa içinden geçiş bedeli manuel düşülüyor zaten. Ceza falan gelmiyor...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Sanıyorum donanımhaber forumunda pil değiştirme prosedürü var. Pil değiştiemenin en büyük özelliği önce yeni pili ya da bir başlka pili sisteme sabit baglayacaksınız. eskisini sonra çekip voltajı sıfırlamadan yeni pili yerine yerleştirip bu yaptığınız besleme voltajını çıkaracaksınız. Yani kalp amelyatı gibi. Amelyat sırasında cihaz lazım :angry:

Onun dışında yapacak bişey yok. Yenisini alacaksınız. Ayrıca 10 kez kaçak geçişin ardından sanırım size ufak ufak ceza geliyor "niye yaptırmıyon ülen" babında.

Bu arada birinci köprüden avrupa istikametine giderken okmeydanı dolapdere'ye kadar ogs alacak yer var mıdır? eri gelmişken sorayım. Yoksa dönüşte kaçak geçip sağda durup alabilir miyiz? Alırsak akşam saat 19 da açık olur mu? Tabii ki olmaz. (mı?) yoksa ikinciden gidip ordan mı alayım. yarın cihaz almak lazım.

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz

Şimdi Garanti Bankasına baktım, Garanti Bankasından İnternet üzerinden OGS cihazı alınabiliyor ama eski OGS cihazımdaki Kontörler ne olacak o belli değil, yarın daha detaylı araştıracağım...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Eskileri başvurduktan bir ay sonra alıyorsun. ben daha alacağım. dilekçe felan verdim kapattılar.

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
Eskileri başvurduktan bir ay sonra alıyorsun. ben daha alacağım. dilekçe felan verdim kapattılar.

Daha 1 hafta evvel 100 TL bakiye yükletmiştim, anladığım kadarı ile önce kapattırıp yenisini alacağız.

Ziraat yenisini 40 USD satıyor, Garanti ise 40 TL.

Yalnız Ziraatin bir avantajı vardı, Eksi Bakiye'ye bile izin veriyordu ama İş Bankasından kart alan birininkini eksi bakiyeye ilk geçtiği gün iptal etmişler cihazı.

Ziraat dışındaki bir yerden alırsak Bakiye'ye dikkat edeceğiz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

şimdi garantiden sipariş verdim. 40 lira aldı evet. ziraat bankasındaki memurun ukalalığından (kişisel değil adamı tanırım iyi adam ama konu hakkında öyle dedi) sonra "bunu aslında başka bankalar yapmaz ha" demişti, hemen garanti'den siparişimi verdim.

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
(düzenlendi)
şimdi garantiden sipariş verdim. 40 lira aldı evet. ziraat bankasındaki memurun ukalalığından (kişisel değil adamı tanırım iyi adam ama konu hakkında öyle dedi) sonra "bunu aslında başka bankalar yapmaz ha" demişti, hemen garanti'den siparişimi verdim.

Garantiniz var mıydı ki memur öyle bir şey söyledi?

Bir de bugün Pazar, o memuru nerede yakaladınız? Telefon Bankacılığı falan mı?

Ben cihazı alalı 3,5 sene olmuş, yapılabilecek pek bir şey yok, cihazın kabı bile açılmıyor, iyice preslemişler, ancak kırarak içine ulaşılabilecek, o da ne işe yararsa...

tarihinde Adem Cengiz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...