İçeriğe Yönlendir

Mondeo almak istiyorum ancak hiç tanımıyorum.

Sezer Bölükbaşı

Recommended Posts

Fatih Öztürk

Çok detaylı bir bilgilendirme olmuş Evren Bey, çok sağolun :) Gördüğüm kadarıyla özellikler, daha temizse eğer 98 modeli tercih sebebi yapar, yani o kadar bariz bir fark göremedim. En önemli fark yakıt tüketimi olsa bile sonuçta ikisi de 2000 motor, çok yüklenmedikçe o kadar fark yaratacağını zannetmiyorum. BEnim baktığım arabada kapı tutacakları ve yol bilgisayarının etrafı maun kaplama, acaba bu sonradan mı yapılmıştır, yoksa 98lerde de varmıydı bu özellik?? Hoş, maun kaplamayı da hiç sevmem :wub:

Özelden size baktığım arabanın linkini göndereceğim, fikrinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Bir kere hata yaptım ve acele edip alınmayacak bir araba aldım, bir daha aynı hataya düşmek istemiyorum :s

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evren Bey, güzel bilgiler... Teşekkür ederim..

97 ve 98'lerin bir çoğunu inceledim.. İç kapı kolu aydınlatması hangi modellerde var çözemedim.. Gözlemlediğime göre 97-98 ghia'da iç kapı kolları aydınlatmalıdır diyemeyiz.. Çünkü olmayanlarını gördüm.. Ama bunun net cevabını da bulamadım... Çok hoş bir detay...

Bir fırsat bulursam, aydınlatmalı olanlarını bulup değiştireceğim benimkileri..

Bir de benim aynaların ısıtmaları çalışmıyor... Yoktur diye düşünmüştüm.. Sizin mesajınıza istinaden, ısıtma varda acaba arıza mı var diye araştıracağım.. Benim aynalar ısınmıyor..

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
97 ve 98'lerin bir çoğunu inceledim.. İç kapı kolu aydınlatması hangi modellerde var çözemedim.. Gözlemlediğime göre 97-98 ghia'da iç kapı kolları aydınlatmalıdır diyemeyiz..

Rica ederim Mehmet Bey.

Kapı kollarının aydınlatmasını ben araca baktığımda bir-iki ilanda görmüştüm. O zaman için standart diye düşündüm ancak, yanlış biliyor olabilirim, yanıltmayayım o zaman kimseyi.

Sana söylemek komik olacak, biliyorsundur ama hatırlatma babında; arka rezistansla beraber çalışıyor aynalar. Arka rezistansda sorun yoksa çalışması lazım ancak en kolay kontrolü, elle yapılan kontrol. Rezistans çalışırken aynanın ısınması lazım. İki aynanında aynı anda çalışmama ihtimali çok düşük aslında.

Saygılarımla.

(***) Kapı kolu aydınlatmasına ilişkin bir ilan buldum. LİNK

tarihinde Evren iskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arka rezistansım çok düzgün çalışıyor... Hatta hiç bir rezistansında sorun da yok.. ilk önce buna şaşırmıştım.. Çünkü benim focusun bir kaç tanesi çalışmıyordu... Aynayı elle kontrol etmedim ama.. Geçen kış üstündeki karların erimediğini görmüştüm... Söküp bakacağım.. Neyin nesidir, yokmudur, bozukmudur...

(***) Kapı kolu aydınlatmasına ilişkin bir ilan buldum. LİNK

Aslında her modelde olması orjinal parça bulma şansımı artırır... Bulamazsam yaparım... Focusa yapmıştım..

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Ortak ,Kapı içi aydınlatmalar benim araçta var.Aynalara gelince ısıtmalı değil...Ama aynalar torbidonun havalandırmasına kapanıyor oradan hava gidiyorsa bilemem. :blush:

Şaka bir yana ,yan cam buğu çözücü ve buğu önleyiler aracımda mevcut.Senin araçta da var...

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Operasyona hazırım ama 2 tane araba bulmamız lazım. :spiteful:

Çağların arabada gitti. :angry:

Yorum bağlantısı

99 model mondeo ilanından alıntı;İLAN

araç özellikleri

cruise control

dijital klima

abs+tcs

2 airbag

elektirkli koltuk

telefon tertibatlı 6 lı cd çalar

elektirkli ısıtlamalı aynalar

2000 modelde ısıtmailı ayna var, illa 2.5 aramana gerek yok Mehmet Bey. 97-98'lerde de var diye biliyordum ama Hasan Bey yok dediğine göre düzeltelim yanlışımızı. Ancak 99 konusunda ısrarcıyım olması lazım diye.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ancak 99 konusunda ısrarcıyım olması lazım diye.

Hasan Hoca sökme, yok diyor... Siz var diyorsunuz.. Ben sökeceğim bunu.. :spiteful:

Yorum bağlantısı
Yoksa bile, benim bildiğim Mehmet Özyürek, ekler

Katılıyorum size Sani Bey.

Mehmet Bey için en kolay modifiye bu olacaktır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Bey için en kolay modifiye bu olacaktır.

Yaşlandımmı ne, kırık sis farını bile değiştirmeyi gözüm kesmiyor.. Evde yedeği de var halbuki.. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Az önce kitapçığı tekrar inceledim.Ayrıca 1998 yılına ait, aracın kendi tanıtım kitapçığına ,arşivden çıkarıp baktım ve dikiz aynalarının ısıtmalı olduğu öğrendim.Ghıalarda standart bir donanım.Yalnız arka cam rezistansı çalıştırıldığında devreye giriyor ve 10 dakika sonra devreden çıkıyor.

Ortak boşuna sökme arabanda ısıtma var...

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ortak boşuna sökme arabanda ısıtma var...

Son kararım... yarın söküyorum aynayı :D

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
Son kararım... yarın söküyorum aynayı :D

Foto isterük...

Yorum bağlantısı

Sonunda gerçeği öğrendik. Teşekkürler Hasan Bey.

Mehmet Bey, sökmeden önce elle test etmeyi unutmayın. Veya elinizle cama biraz su atıp, sonra rezistansı açıp bekleyin. Rezistans çalışıyorsa su damlalarını kurutması lazım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kesin çalışmıyor Evren Bey ve büyük ihtimalle yok olduğunu düşünüyorum ama... Sağ aynanın iç kısmındaki kapak ses yapıyor... Zaten açacağım orayı.. açınca da görrüm ne varsa...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Daha önce niye çalışmıyor gibi bir intiba uyandı bende anlamadım :)

Fıstık gibi çalışıyor ikiside ve nerdeyse elimi yakacak..

Yorum bağlantısı
Daha önce niye çalışmıyor gibi bir intiba uyandı bende anlamadım biggrin.gif

Fıstık gibi çalışıyor ikiside ve nerdeyse elimi yakacak..

Demek ki 99 mondeo Ghia'da eksik yokmuş. . En donanımlı MK2'nin 99 model olduğu doğrulandı tekrar.

Isıtmalı aynalarınla daha güvenli sürüşler seni bekliyo Mehmet Bey:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Isıtmalı aynalarınla daha güvenli sürüşler seni bekliyo Mehmet Bey:)

Saygılarımla.

Teşekkür ederim...

Ama bu eksik olsa harbi üzülecektim.. Bozuk olsa bişeyler diye dua ediyordum :)

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Ortak , benim aynalardan biri ısınmıyor . Derdi nedir acaba?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...