İçeriğe Yönlendir

Açık camların kapatılması.

Lokman Ceritlioğlu

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu

Arkadaşlar

Bugün Salih Usta'nın yanına gittim ve işlemi bitirdik. Şimdi kumandadan kilitleme tuşuna bir defada basıp bırakmamla açık kalan camlar hop deyip kapanıyorlar. Bunun için Salih Usta'ya ve Çağlar'a teşekkürlerimi iletiyorum. Gerçekten zor bir işmiş. Her kapı döşemesi söküldü, kablolar çekildi, Cenmax cam kaldırma beyni kullanıldı. Şimdi kafam rahat. Açık cam unutmayacağım. :D

Şimdi soran olabilir. Alarm niye taktırmadın diye. Malesef bizim araçların kendi alarmı olduğu için -3 tane yer gezdim- alarm takılsa bile açık camların kapanmayacağını söylediler. Yine kumandadan zaten kapanıyor, ne gerek vardı diyen olabilir. :p Kapalı sanarak en son dün arka camı açık bırakmışım. :) Şimdi o sorun yok.

Salih Usta iş başında :)

166qd.th.jpg168v.th.jpg167ax.th.jpg

Bunlar da far ayarı yaparken:

85790332.th.jpg162d.th.jpg

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Lokman abi hayırlı olsun. Faydalı bir uygulama olmuş. Açık unutulan camlara karşı birebir önlem, fakat sormak istediğim bi husus var. Camı kapattıktan sonra çalışması duruyor değil mi? Yoksa kısa sürede aküyü bitirebilir. Bir aralar bu tarz kitler için bazıları aküye zararlı diyolardı da o yüzden sorayım dedim.

tarihinde Burak Erdin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Burak teşekkür ederim, hiç bir sorun yok otomotikman devre dışı kalıyormuş.

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

hayırlı olsun lokman bey güzel bi düşünce kulanılan çihazın alarmını da ben arabama taktırdım 2 yıl oldu çok ta memnunum

Yorum bağlantısı
Bilgin Uluoğlu

Lokman bey

Aynı çekince hep bende de var. Acaba camlar açık kaldı mı diye. Gece falan kalkıp camdan otoparkta arabanın camlarını uzaktan anahtarla kapatmaya, işi garantiye almaya çalışıyorum. Acaba bu işin maliyeti ne oldu?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
hayırlı olsun lokman bey güzel bi düşünce kulanılan çihazın alarmını da ben arabama taktırdım 2 yıl oldu çok ta memnunum

çok teşekkürler sağolun.

Lokman bey

Aynı çekince hep bende de var. Acaba camlar açık kaldı mı diye. Gece falan kalkıp camdan otoparkta arabanın camlarını uzaktan anahtarla kapatmaya, işi garantiye almaya çalışıyorum. Acaba bu işin maliyeti ne oldu?

benim aklıma gelmiyordu açık kalması, hep açık bırakıyormuşum :D

Salih usta 175 tl den aşağı yapmıyacağını söyledi. çünkü gerçekten çok uğraştırıcı bişeymiş ben bir ara vazgeçeyim dedim sonra tekrar devam ettik. saat 11.00 da başlandı işleme 17.20 de bitti.hesap edin artık.

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın...

Ben sunroofu açık unutmuştum :D Yine de unutabilirim.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Hayırlı olsun Lokman abi. Faydalı bir mod olmuş.

Geçenlerde arka camı açık unutup gitmişim. Geldiğimde farkettim. Neyse ki bişey çalmamışlar içerden.

Teşekkürler Sefacım ben hep unutuyorum. Allah'dan bugüne kadar birşey olmadı :)

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın...

Ben sunroofu açık unutmuştum :) Yine de unutabilirim.

Çok sağolun :D Yalnız sunroof olmadı çünkü onun olması için tesisattan bayağı oynamak gerekiyormuş. Bu da arabaya zarar verebilirmiş. Bu yüzden o kaldı.

Yorum bağlantısı
Bilgin Uluoğlu

Fiyata cam kaldırma beyni de dahil mi? Hepsiburada'da 25-45 arası beyinler var ama kaliteleri nasıldır pek bilmiyorum. Cyclone marka hakkında bilginiz var mı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Güle güle kullanın :D

Benim açık unutabileceğim 2 cam olduğu için pek dert olmuyor.

Şu ana kadar bir kere. O da bir AVM'de unuttum.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)
Fiyata cam kaldırma beyni de dahil mi? Hepsiburada'da 25-45 arası beyinler var ama kaliteleri nasıldır pek bilmiyorum. Cyclone marka hakkında bilginiz var mı?

cam kaldırma beyni dahil. Salih usta biraz titiz bilmediği markaları kesinlikle takmaz, taktırmazda Çağlar çok iyi tanıyor onu :D

Güle güle kullanın :)

Benim açık unutabileceğim 2 cam olduğu için pek dert olmuyor.

Şu ana kadar bir kere. O da bir AVM'de unuttum.

teşekkürler Sani :)

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Abi Hayırlı olsun güle güle kullan.

Çok sağol abim :D bu ara döndünmü.

Yorum bağlantısı
Bilgin Uluoğlu

Güle kullanın bende arabayı yeni aldım bu ara baya masraf ettim lastik bakımdı vs. durumu düzeltince artık sizin salih ustanın kapısını çalarım....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hayırlı olsun, Salih işini bilir, kullandığı malzeme-işçiliğinden 1996 dan beri hiç geri dönenine rastlamadım, 2000 yılında montajını yaptığı geri vites sensörü hala çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Güle kullanın bende arabayı yeni aldım bu ara baya masraf ettim lastik bakımdı vs. durumu düzeltince artık sizin salih ustanın kapısını çalarım....

Hayırlısı olsun :D

Hayırlı olsun, Salih işini bilir, kullandığı malzeme-işçiliğinden 1996 dan beri hiç geri dönenine rastlamadım, 2000 yılında montajını yaptığı geri vites sensörü hala çalışıyor.

+1000

Yorum bağlantısı
Çağdaş İbiş

Abi bu özellik zaten yok muydu senin aracında?

Bizim 2006 Focus Trend'de kitleme tuşuna uzun basıldığında açık olan camlar kapanıyor, açma tuşuna uzun basıldığında ise 4 camda açılıyor.

Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun Lokman abi. Bende el alışkanlığı oldu. Kapıları kilitlerken hep uzun süre (3 sn kadar) basıyorum. Camları da sunroofu da kapatıyor açıksa. Senin arabada yok muydu abi bu özellik?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Abi bu özellik zaten yok muydu senin aracında?

Bizim 2006 Focus Trend'de kitleme tuşuna uzun basıldığında açık olan camlar kapanıyor, açma tuşuna uzun basıldığında ise 4 camda açılıyor.

hayırlı olsun lokman abi..bende el alışkanlığı oldu kapıları kilitlerken hep uzun süre (3 san kadar) basıyorum.camlarıda sunroof uda kapatıyor açıksa.senin arabada yokmuydu abi bu özellik?

Arkadaşlar teşekkür ederim.

O özellik var arkadaşlar ama ben hep o 3 saniyeden kaybediyordum. :D

Yorum bağlantısı
Kemalettin Karatum

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Fakat,

Doğru anladıysam elinizdeki orjinal kumandaya 3 saniye basılı tutulduğunda zaten arabada olan standart özellik camlar kendi kalkıyor. Ama siz kumandaya bir kez basıldığında tüm kapılar kilitlendiği anda camlarda kalksın istediğiniz için bu zahmetlere girdiniz.

Vallahi arabanın orjinalinde var olan bir özelliği kullanmayıp ek ürün taktırmak, ne bileyim bana biraz acayip geldi.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
turbo takılmış gibi oldu yani abi 3 saniyeden 1 saniyeye indi :)

aynen öyle :)

güle güle kullan camların kapalı olsun

Yaşar ustam çok sağol.

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Fakat,

Doğru anladıysam elinizdeki orjinal kumandaya 3 saniye basılı tutulduğunda zaten arabada olan standart özellik camlar kendi kalkıyor. Ama siz kumandaya bir kez basıldığında tüm kapılar kilitlendiği anda camlarda kalksın istediğiniz için bu zahmetlere girdiniz.

Vallahi arabanın orjinalinde var olan bir özelliği kullanmayıp ek ürün taktırmak, ne bileyim bana biraz acayip geldi.

Yavuz çok güzel açıklamış.

Fark var arada. Düğmeye basılı tutmak için başında beklemek lazım, bakmak lazım. 3 sn filan diyorlar. Çoğu kez olmuyor basıp çekioyrum ben zor iş. Ama şimdi arabadan hızla uzaklaşarak kapıyı kitlerken kendisi kalkacak. Hele uzak mesafeden basılı tutarak kapattırmak kolay değil.

Yavuz anlatım için çok sağol abim :s

hayırlı olsun güle güle kullanın...

çok sağol teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Kemalettin Karatum
Fark var arada. Düğmeye basılı tutmak için başında beklemek lazım, bakmak lazım. 3 sn filan diyorlar. Çoğu kez olmuyor basıp çekioyrum ben zor iş. Ama şimdi arabadan hızla uzaklaşarak kapıyı kitlerken kendisi kalkacak. Hele uzak mesafeden basılı tutarak kapattırmak kolay değil.

Anlaşılmıştır. :)

Yavuz çok güzel açıklamış.

Anlaşılmıştır. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...