İçeriğe Yönlendir

C-max süspansiyon yumuşatma

Barış Can Demir

Recommended Posts

Barış Can Demir
(düzenlendi)

arkadaşlar öncelikle herkese merabalar.c-max ların süspansiyonu nu yumuşatma imkanımız yokmu.yani c-max ın helezonlarına uyumlu fakat daha yumuşak karakterli bi amortisör varmı.varsa nasıl temin edebiliriz.fiyatı ne civarda olur.yol tutuş bundan ne derece etkilenir

tarihinde Bar?? Can Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Aslına bakarsanız C-max'in süspansiyonları çok sert değildir. Benim araçta pek sertlik hissetmiyorum, hele Fusion'dan sonra. Başka araçla karşılaştırma imkanınız oldu mu hiç? Aynı model başka bir C-Max'le?

Yorum bağlantısı

daha önce hangi aracı kullanıyordunuz?sanırım eski aracınızdan yola çıkarak böyle bir hisse kapıldınız.

Yorum bağlantısı
Taha Özkan

ya açıkçası bana da biraz sert geldi daha önce megane 2 kullanıyordum ona göre biraz sert ama cmax megane dan çok öte bir araba bence...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Aslına bakarsanız C-max'in süspansiyonları çok sert değildir. Benim araçta pek sertlik hissetmiyorum, hele Fusion'dan sonra. Başka araçla karşılaştırma imkanınız oldu mu hiç? Aynı model başka bir C-Max'le?

Cenk bey hiç c-max kullanmadığımdan şu süspansiyon meselesi nasıl sizce, fusionu biliyorsunuz c-max çokmu rahat, clio ya falan binince benim fiesta baya bir sertmiş diyorum tam otoban arabası ama bizim yollarda en ufak kasisi hissediyorum, artık öyle bir halde sürüyorumki anlatamam iyice robot oldum, yoldaki eğime göre küçük manevralarla arabayı dengede tutar oldum böylece sarsıntı azaldı, aslında çokta sert değil fiesta ama daha rahat bir araba alma zamanım yakaşıyor ve yaşlanıyorum galiba rahat moda geçmem lazım artık, c-max yolda hop hop zıplamıyor fiestaya göre değilmi, üstelik bende 14" lastik var 16" olsa acaip sinir olurdum herhalde.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Valla C-max Fusiondan sonra çok rahat. Fusion'un süspansiyonları yol tutuş için sertleştirilmişti, kasislerde bayağı ürkütürdü beni çıkan ses, ama birşey olmazdı. Şimdi C-Max'le pek hissetmiyorum. Üstelik aracımda 17 inç jant olmasına rağmen. Sadece C-Max'in altı Fusion'dan alçak...

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Yol bilgisayarında bir takım ayarlar da var konfor, spor, adaptif vs. ama ne işe yaradıkları çözülmüş değil...

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Yol bilgisayarında bir takım ayarlar da var konfor, spor, adaptif vs. ama ne işe yaradıkları çözülmüş değil...

Onlar direksiyon ayarı olmasın?

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Süspansiyon sertliğini elektronik olarak ayarlamak için "aktif (elektronik ayarlı)" bir süspansiyon sistemine ihtiyaç var. Yeni C180 özelliklerini okurken orada vardı. Benim arabada da tek tuş ile sertleştiren, sürüş esnasında ayarları kendisi yapan bir sistem var. Ama bu sistemlerin genel özellikleri pahalı olmaları. :D

Alıntıdır:

Süspansiyon

Konu dinamizm olunca C-Serisi standartları belirlemektedir. Bu standartlar, spor sürüş moduna sahip ADVANCED AGILITY paketini de isteğe bağlı olarak içermektedir.

Böylece bir düğmeye dokunarak heyecanlı sportif bir sürüş ile rahat bir sürüş arasında seçim yapabilirsiniz. Sistem, spor mod seçilince amortisörün sertliğini ayarlamakta ve hatta gaz pedalı tepkisini keskinleştirerek motordan gelen tepkileri daha hızlı bir şekilde hissetmenizi sağlamaktadır. Veya konfor modunu seçerek düzgün ve rahat bir sürüşün keyfini sürebilirsiniz.

Seçtiğiniz sürüş moduna bakılmaksızın elektronik olarak düzenlenen amortisör sistemi daima sürüş durumu ve yol koşullarına göre ayarlanmaktadır. Bu şekilde yol gürültüsü ve tekerlek titreşim nitelikleri ve sürüş güvenliği ve ayrıca otomobilin çevikliği artırılmaktadır.

ADVANCED AGILITY paketinin bir parçası yenilikçi spor parametre direksiyonudur. Direksiyon niteliklerini değiştirerek özellikle sportif direksiyon algısı sağlar. Aracın 15 mm alçatılması hızlı alınan virajlarda sürüşü daha eğlenceli hale getirmektedir.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Sezgin Sağdıç-2

mrb aynı konuyu bende merak ediyorum uyguluyan varmı acaba? benim genele araştırmalarım yol tutuşunu kötü etkiliyormuş sizin aracım tam olarak ne dir kaç model peki benim aracım 2006 model focus cmax ghia

Yorum bağlantısı

Konu eski ama bilgi amaçlı olarak;

Ankara'da Nam Amortisör vardır. Amortisörleri orjinaline uygun tamir ettiği gibi, sertleştirme operasyonu da yapıyor. Ancak yumuşatma konusunu bilemiyorum. Tamir işleminde sisin amortisörü alıyor, s,z,n araca ugun olan daha önceden tamiratını gerçekleştirdiği amortisörü takıyor. İnternetten Namiştayn diye araştırılabilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...