İçeriğe Yönlendir

Yol bilgisayarı değerleri

Bilgin Uluoğlu

Recommended Posts

Bilgin Uluoğlu

Aracımı alalı 1,5 ay kadar oldu yol bilgisayarında değerlere ortalama hız genelde 52-54 arası yakıt tüketimide 6,4 lt gösteriyor aldığımdan beri aynı geçen hafta sonu Ankara'ya gidip geldikj giderken sıfırladım yolda 120-140 aralığında hızla gidip geldim fakat yakıt tüketimi ve ortalama hız hala aynı acaba arıza mı var yoksa ben sıfırlamayı yada ayarlarını mı bilmiyorum ?

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
(düzenlendi)

Yolbilgisayarında , anlık tüketim olan yerdemi sıfırlama yapıyorsunuz, yoksa seyyar km yimi sıfırlıyorsunuz ?

tarihinde Ali G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bilgin Uluoğlu

genel yapılan km olan yerde depoyu fulleyince sıfırladım ozaman hepsi sıfırlanmış olmuyormu ? hadi benzin tüketimi şehir içi 6,4 gösteriyo şehir dışındada o hızda o kadardır diye düşünelim ama ortalama hız neden aynı kalıyo anlamadım?

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
genel yapılan km olan yerde depoyu fulleyince sıfırladım ozaman hepsi sıfırlanmış olmuyormu ? hadi benzin tüketimi şehir içi 6,4 gösteriyo şehir dışındada o hızda o kadardır diye düşünelim ama ortalama hız neden aynı kalıyo anlamadım?

Bu değerleri sürekli ölçmek ve incelemek istiyorsanız yola çıkarken menü içerisinde ayrı ayrı sıfırlayın . Daha iyi sonuç alacaksınız .

Yorum bağlantısı
Ahmet Berksoy Çabuk
(düzenlendi)

Ben resetleme yapmıyorum,uzun yolda kendi değişiyor.bilgin bey sizinkinde takılı kalma söz konusu olabilir resetleme yaparsanız daha net sonuç alırsınız

tarihinde Ahmet Berksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Özkul

Ortalama hız son bin km.deki ortamanızı göstermektedir. O yüzden sürüşe başlamadan sıfırlama yaparsanız sürüş sonunda o esnada yapmış olduğunuz ortalama hızı görebilirsiniz. Aynı şey yakıt tüketimi içinde geçerlidir.

Yorum bağlantısı
Gündüz Güçin

Resetledikten sonra ortalama yakıt değerini ve hızı kontrol edin. İlk başta abartılı bir rakam görmeniz gerekir. Sonra yavaş yavaş normal değere ulaşır.

Yorum bağlantısı
Bilgin Uluoğlu

Yardımcı olan herkese teşekkürler ben yapılan km deyken reset yapınca hepsi resetleniyor sanmıştım şimdi doğrusunu öğrendim hemen deniycem ...

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ayrı konu açmayayım benzer durum bende de var. İlk birkaç depo mazot aldığımda yol bilgisayarını sıfırladığımda(bende "tümünü sıfırla" diye bir seçenek var) menzili 850 km gösterirken, şimdi sıfırladığımda ise 780-785 km gösteriyor menzili. Gerçi gösterdiğinden fazla gidiyorum ama, ikidir bunu yapıyor, yaklaşık 800 km yol gittim, 60 km menzilim vardı, mazot aldım, sıfırladım baktım yine 785 km menzil gösteriyor. Acaba neden kaynaklanıyor ki? Mehmet abinin dediği gibi hepsini ayrı ayrı sıfırlamak mı lazım?(Anlık tüketim, ortalama hız vb'ni). Yoksa acaba farklı bir problem mi var, şamandıra, sensör vb?

Yorum bağlantısı
Bilgin Uluoğlu

Ben hepsini tek tek sıfırladım ama mesela anlık yakıt tüketimi 10 lt civarında gidip geliyor benim kabaca hesaplamalarımda 6.5 lt gibi olması lazım umarım bu değerler giderek normale döner

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...