İçeriğe Yönlendir

Mondeo &#246n takım tamir ve bakımı hakkında

Olcay Işıktaş

Recommended Posts

Olcay Işıktaş

1998 model mondeomu ön takıma sokmayı düşünüyorum.Ön takım için motor ustasınamı gitmem gerekiyor yoksa ön takım ustaları farklımıdır arkadaşlar? ayrıca; öntakımda neler tamir edilir veya değişir masrafı konusuda cok önemli ..bu konuda bilgi verebilirmsiiniz..teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ehil bir rotçuya gidin. Hem rot ayarını yapsın hem de ön takımı kontrol etsin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Rotçu değiştirmez abi...

Bir çoğu kendini doktor sanır.. Reçeteyi yazar yollar.. Rotçu ve tamirci lazım size..

Yorum bağlantısı
Olcay Işıktaş

kafam karıştı desem Mehmet bey:(( motor ustasına gitmeyim değilmi.ayrıca kocaelinde ön takım için nereye gideceğimi ne yaptıracagımıda bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2

olcay bey önce siz rotcuya gidin baktırın size arzalı parçaları çıkarsın sonra motorcunuz varsa gidin ona yaptırın yoksa fordan anlayan bir usta bulun ona yaptırın

masraf derseniz aracınızdan ne şikayetiniz var? değerler değişir ama tamamen derseniz ben benim mondeo nun alt tablaları, z rotu ve denge kol lastiklerini 1 sene önce ustalık dahil 250 ye ankarada yaptırmıştım haa daha ucuzada olabiliyordu nasılmı yan sanayi işi orjinali taktırınca fiyat 2 katını buluyordu parça fiyatı sizin pazarlığınıza kalmış sanayide çesitli marka ve fiyat bulabilirsiniz en azından ankarada seçenek çok .

yaptırdım 1 sene oldu daha doğrusu 20000 km yi geçti şu ana kadar sıkıntı yok saygılar....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
olcay bey önce siz rotcuya gidin baktırın size arzalı barcaları çıkarsın sonra motorcunuz varsa gidin ona yaptırın yoksa fordan anlayan bir usta bulun ona yaptırın

+1

Rot balansçı tespit yapar... Tamirci onarır...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler

Ön takımla ilgili sorunlar model araç markası fark etmez önce rotçuda tespit edilir ve yazdıgı arızalı parçalar ehil bir usta tarafından degişir sonra tekrar rot ayarı yaptırılır ve tamiratın kontroluda yapılmış olacaktır.

Yorum bağlantısı
Emre Gizlenci
(düzenlendi)

Olcay bey, körfez sanayi girişinde sağda ilk arada en sonda rot balanscı erhan usta rotlara baksın, yine sağ tarafın en üst blokta çağlar otomotiv(sadece ford üzerine)'den parçaları temin edin ve mesut ustaya taktırın derim ben...

saygılar...

tarihinde Emre Gizlenci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...