İçeriğe Yönlendir

Banka trafik cezasını yanlış yatırmış.

Erkan Kıyak

Recommended Posts

Erkan Kıyak
(düzenlendi)

21 temmuz tarihinde radara girmiştim ve ceza yamiştim, cezayı 29 temmuzda Kanynaşlı Ziraat Bankasına indirimli olarak yatırdım, bugün şöyle bi bakarken ne göreyim banka görevlisi ceza tutanağındaki seri numarasını yanlış yazmış (282 yazacakken 828 yazmış) dekonta ve ceza da internette yatmamış gözüküyor, yarın bi bankayı arayıp soracağım bankayı fakat aklıma takılan bi kaç soru var;

1. Banka 3 ay önce yanlış bir şekilde yaptığı işlemi düzeltebilir mi?

2. Bu yatırmış olduğum seri numarasında da başka biri adına ceza varsa durum ne olur? Ben bilmem kimin cezasını yatırmış mı oldum?

3. İlk 15 günde ödeyenlerin yararlandığı % 25 lik indirim artık gözükmüyor ve 3 aylık gecikme zammı görülüyor, bu problem nasıl giderilebilir, geçmişe doğru işlemler yürütülebilir mi?

tarihinde Erkan K?yak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu

durum biraz vahim gibi sanki, gerçekten geç farketmeniz üzücü geçmiş olsun...

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
durum biraz vahim gibi sanki, gerçekten geç farketmeniz üzücü geçmiş olsun...

Bana da öyle geldi, hatta cezayı yatırdığım banka da bulunduğum yerde değil.

Yorum bağlantısı
Guest Erkan Sa?lam

bence pes etmeyin. bir memurun işgüzarlığının bedelini ödemeyin,ödetin.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

demek ki banka görevlileri hep aynı benzer durum benim başıma gelmişti allahtan subeden cıkar cıkmaz farkına vardım ve dönüp düzelttirmiştim

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
(düzenlendi)
21 temmuz tarihinde Bursada radara girmiştim ve ceza yamiştim, cezayı 29 temmuzda Kanynaşlı Ziraat Bankasına indirimli olarak yatırdım, bugün şöyle bi bakarken ne göreyim banka görevlisi ceza tutanağındaki seri numarasını yanlış yazmış (282 yazacakken 828 yazmış) dekonta ve ceza da internette yatmamış gözüküyor, yarın bi bankayı arayıp soracağım bankayı fakat aklıma takılan bi kaç soru var;

1. Banka 3 ay önce yanlış bir şekilde yaptığı işlemi düzeltebilir mi?

2. Bu yatırmış olduğum seri numarasında da başka biri adına ceza varsa durum ne olur? Ben bilmem kimin cezasını yatırmış mı oldum?

3. İlk 15 günde ödeyenlerin yararlandığı % 25 lik indirim artık gözükmüyor ve 3 aylık gecikme zammı görülüyor, bu problem nasıl giderilebilir, geçmişe doğru işlemler yürütülebilir mi?

hocam bence 444 lü tel ile bankayı müşteri hizmetlerini arayın ancak ilk çıkan ile degilde takım lideri ile görüşmek isteyin ki sizi hemen baglamaycaklardı siz yinede ısrarlı takım liderini isteyin bu ara da bulundugunuz yerden maliyeye danışın hatta onların web sayfasından iletişimden ulaşın bankaya da aynı işlemi yapabilirsiniz takib ederseniz kesin çözüm alırsınız bence

tarihinde Hayrettin G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayrettin bey, görüştüğünüz takım lideri her zaman takım lideri olmuyor, haberiniz olsun :lol2:

Yorum bağlantısı
Guest Erkan Sa?lam

tüm call center larda takım lideri mi deniyor. ekip başı, manga başı gibi farklı kavramları varmı? :lol2:

Yorum bağlantısı

Yatırdığınız makbuz ve trafik ceza makbuzu ile vergi dairesine gidip durumu izah edin, büyük ihtimalle düzeltirler.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Yatırdığınız makbuz ve trafik ceza makbuzu ile vergi dairesine gidip durumu izah edin, büyük ihtimalle düzeltirler.

+1 çözerse işi vergi dairesi çözer.Bankada zaman kaybetmeyin..

Yorum bağlantısı
Uğur Yumak

Ne call center ne de vergi dairesiyle uğraşmayın.

Bankaya gidip operasyon sorumlusunu bulun. Gişdeki arkadaşın yöneticisi oluyor kendisi. Ceza makbuzunuz, banka dekontunu ve imkanınız varsa netten gördüğünüz, cezanızın yatırlmadığını gösteren ekran görüntüsü ile durumu açıklayın.

Şubenin yaptığı bir hata için ne zaman nede para harcamayın sakın.

%100 gişedeki kişinin hatası olduğu için ve işlem aynı gün iptal edilmediği için düzeltmesi %90 ihtimalle bankadan yapılamayacak. Sizin yerinize vergi dairesine gidip düzelsinler. Son olarak siz indirimli yatırmıştınız. Gecikmeye girdiği için su anda sakın ama sakın cebinizden bir kuruş dahi vermeyin.

Özel banka olsa işiniz kolay olur ama devlet bankası biraz daha rahat yaklaşıcaktır. Bu yüzden tutumunuz biraz sert olsun

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler

Benim mantıgım şöyle, bu cezayı siz zamanında ve x bankanın şubesine yatırdınız ve size ödenmiştir diye dekont verdilerse olabilecek hatalardan ve aksaklıktan banka sorumludur,yada sorumlu olması gerekir,proglemi banka çözmeli ve ayrıca cebinizden para vermeyin bilakis hata yapan memur ödemek zorunda olmalı, benim bakış açım bu.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
tüm call center larda takım lideri mi deniyor. ekip başı, manga başı gibi farklı kavramları varmı? :)

yok yok, takım lideri her zaman olmuyor, her vardiyada bulamazsanız, yetkisiz ama daha tecrübeli kişiye durum devrediliyor.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
Hayrettin bey, görüştüğünüz takım lideri her zaman takım lideri olmuyor, haberiniz olsun ;)

uyarıya teşekkür ederim sani bey ayrıca da haklısınız ama gerek ykb gerek se adı ak kendi ak olmayan banka da bana karşı abdestli onlar da beni biliyo bende onları mesela yapı kredinin bi güvenlik açıgını yakaladım nete girişti 2 yıldır düzeltemediler ve hep başlarını çakıyorum bunu şimdi yeni net şube girişini degiştirdiler ama açık yine aynen duruyor.

akbank da sözde net şubeyi kullanıyoruz diye teknosadan 100 tl ödül kazantırmış, dün aradılar evrakınızı göndermemişsiniz günü geçti lütfen gönderin dediler ben de " sevmedigim kişi ve kuruluşlardan hediye kabul etme atedim yok" dedim böyle alın notunuzu dedim.

aslında bankalar ile ugraşmayı sevmiyorum ama alenen müşteriyi afbuyrun keriz yerin e koymaya kalkıyorlar ona bozuluyorum.

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
(düzenlendi)

Sorun halloldu; önce bankayı arayıp durumu anlattım, banka buraya dekontla gelmeniz lazım falan dedi, banka görevlisine ikamet ettiğim yer orası değil sadece tatillerde geliyorum falan dediysem de pek oralı olmadı öylece kapattık telefonu, neyse sonra bi de vergi dairesini arayayım dedim ve durumu anlattım, vergi dairesindeki görevli plakanız hangi ile tescilli ise o ilin vergi dairesiyle görüşün, vergi alındısını götürün hallederler dedi, son olarak aracın tescil ili olan Bolu vergi dairesini aradım, dedim böyle böyle, "getir kardeşim vergi alındısı ile ceza tutanağını halledelim dediler", ben de "güzel abim ben sadece oraya tatillerde geliyorum banka görevlisi ceza makbuzunun seri numarasını 282 yazacakken 828 yazmış, zaten sistemde ceza karşılığı olmayan bi ödeme görülüyor bu ödeme 282 seri nolu cezanın ödemesi başka da cezam yok" dedim, sağolsun telefondaki beyefendi ver "hele şu plakanı bi bakayım" dedi, sorun hallolur gibi gözüküyor yarın bi daha bak internetten dedi, yarım saat sonra baktığımda düzeltme yapılmıştı.

Bankaya birşey yatırırken hep kontrol ederim, isimleri numaraları falan, fakat bu ceza işini biraz farklı olduğunu anladım, vergi alındısında plaka, isim, kimlik no herşey düzgün fakat burda esas alınan ceza makbuzunun sağ üst köşesindeki seri numarasıymış, bana ders oldu, ceza yatırırsanız özellikle vergi alındısındaki seri numarası ile ceza tutanağındaki seri numarasını kontrol edin. Herkese teşekkürler...

tarihinde Erkan K?yak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hadi geçmiş olsun o zaman...Artık daha dikkatli olmakta yarar var...Bankada değil ama trafikte... Hız yapmak yok.. ;)

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
Hadi geçmiş olsun o zaman...Artık daha dikkatli olmakta yarar var...Bankada değil ama trafikte... Hız yapmak yok.. :)
Gözünüz aydın :)
hadi geçmiş olsun ve buda herkese ders olsun.

işim gereği banka ve vergi dairesine şirket envanterine kayıtlı 40 aracın mtv. ve trf.cezalarını yatırttırırım. bunun için görevlendirdiğim arkadaşlarada dekontlardaki plaka ve tutarları ekli liste ile karşılaştırmalarını ve çetlemelerini sıkı sıkı tembihlerim. hal böyle iken neden sebep bilmem evrakları kontrolümde mutlaka en az bir hataya rastlar ve aynı iş günü içersisinde dekontu iptal ettirir ve düzeltme işlemini yaptırırım. artık kimseye güvenim kalmadığından şimdi internet üzerinden kendi işimi kendim görüyorum. siz siz olun mutlaka banka veya herhangi bir yerde bir iş yaptırırsanız ve dekont yada makbuz alırsanız (apt.aidat mkbz.dahil) mutlaka kontrol edin, sonradan ne başınız ne ayağınız ağrımasın dostlar.

Herkese çok teşekkürler...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Serkan Gümüşdağ

Bende radara girdim. Hızım 120 den fazla olduğu için 265 TL ceza kesildi. Maliyenin internet sitesini kullanarak cezayı indirimli yatırdım. Herkese maliyenin internet sitesini tavsiye ediyorum. Üstelik kredi kartıyla yatırıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...